• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni nesil cihazlar

Gazetemiz okurlarından Şefik Azizoğlu, "Yeni nesil cihazlar" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yeniakit Publisher
2020-02-08 12:24:00 -
Yeni nesil cihazlar

Şefik Azizoğlu/Konya

Bu cümleyi millet ağzında sakız gibi çiğneyip duruyor ve her yerde tekrarlıyor. Gerçekten yeni nesil tabiri var mıdır? Bu konuyu biraz irdeleyelim, bakalım altından ne çıkar. Yeni nesil motor, yeni nesil telefon, yeni nesil bilgisayar ve buna benzer birçok deyim bulmak mümkün. Benim naçizane fikrim bu yeni oluşum insan hayatında çok da fazla faydası yoktur. Bu yeni nesil cihazlar bol bol müşteri buldu.

Bilgisayar telefon gibi güncel cihazların insan hayatını kolaylaştırdığı aşikârdır. Ancak yanlış kullanımlarda tüm bu akıllı sistemler kullanıcının aklını alıp götürüyor. Otobüs durağında beklerken, yürürken yahut günlük işlerinde bu kullanıcıları tamamen etkiliyor. Adam yolda yürürken telefon ile meşgul olduğundan kafasını direğe çarpıyor yahut başka insanlarla çarpışıyor. Araç kullanırken telefonla konuşan kişi kontrolü kaybedip kaza yapıyor.

Daha neler neler görüyoruz. Toplu taşıtlarda yaşlı ve engellilerin yerlerini işgal ediyor ve gözleri telefondan başka hiçbir şey görmüyor. Bir de şuna dikkat ediniz lütfen. Misafirliğe giden insanlar Maşallah elinden telefonlarını bir an bırakmıyorlar. Telefonu elinden bırakırsa sanki kapacaklar gibi davranıyor. Bu ne biçim cihaz kullanımı? İnsanlar arasına sanki bir el, aşılmaz bir engel koyuyor, aileleri esir alıyor, birbirlerine uzaklaştırıyor. Neymiş efendim ‘Benim telefonum 3 bin liradan aşağı olmaz, 5 bin liradan aşağı olmaz. Olursa kabul etmem’ diyen hanımlar ve çocuklar var. Sizin anlayacağınız bana uymadı bu yeni nesil cihazlar.

Kalsın yeni nesil telefon ve diğerleri. Bilmeyen birisi beni yeni nesil cihazlara düşman sanır. Hayır! Yeni tank, top, uçak, İHA ve SİHA’ları günü gününe takip ediyorum. Yeter ki insanın akıl ve izanını teslim almasın.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23