Yeni ABD Dışişleri Bakanı 16 Temmuz'da bakın ne demişti!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Dışişleri Bakanlığına atadığı CIA Direktörü Mike Pompeo 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Twitter hesabından skandal bir paylaşımda bulunmuştu.

13 Mart 2018 Salı 17:32
Yeni ABD Dışişleri Bakanı 16 Temmuz'da bakın ne demişti!

ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'u görevinden alındığını duyurdu. Türkiye açısından da önemli olan bu değişikliğin ilişkilere nasıl yansıyacağı şimdi den merak konusu oldu.

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) Başkanıyken ABD Başkanı Trump tarafından Dışişleri Bakanlığına atanan Mike Pompeo, Trump ile benzer dünya görüşlerini paylaşan muhafazakar bir isim olarak biliniyor.

 TÜRKİYE İÇİN KÜSTAH SÖZLER KULLANMIŞTI

Pompeo, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün hemen ardından Türkiye için 'İslami diktatörlük' ifadesini kullanmıştı. Pompeo, ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’a çıktığı 20 Ocak’tan üç gün sonra John Brennan yerine göreve gelmişti.

 MÜSLÜMAN DİN ADAMLARINI HEDEF ALMIŞTI

Mike Pompeo'nun 2013 yılında da "İslamcı teröristleri sert bir şekilde eleştirmeyen Müslüman din adamlarının terör saldırılarında suç ortağı olduklarına" yönelik sözleri, Demokratlar ve Müslüman lobi kuruluşları tarafından kınanmıştı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın Guantanamo Üssü'nü kapatma planına da karşı çıkan Pompeo, 2013'te cezaevini ziyarettikten sonra, açlık grevinde olan mahkumlar hakkında "Bana pek çoğu kilo almış gibi geldi" demişti.

Kaynak: Haber7

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 17:32

YORUM YAZ

 • ŞuleŞule9 ay önce
  Kendileri bilir her taşın altından bu it amerika çıkıyor kahrolasıcalarAllah belalarınıversin vietnamdan beter olurlar amerikanın sonunuosmanlı toruları getirir o çakma sarışın boyalı kartoloş tramp iyice delirir devlet yönetmek ticaret yapmaya benzemez
 • HarunHarun9 ay önce
  Korkarim bu aptallar amerikayi buyuk bir savasa surukleyip dunyaninda kendilerininde sonlarini getirecekler gibi
 • saddisaddi9 ay önce
  daha iyi oldu. hemen abd ile münasebetleri bitirleim.
 • abdoabdo9 ay önce
  bun pompeu haspel yahudidir. abd yahudilerin işgalindedir. uyanın ey gerçek abd liler.
 • AhsenAhsen9 ay önce
  NE YAZALIM" İ. GİTTI, K...K GELDİ "
 • Tayyar 6Tayyar 69 ay önce
  pompeo yüzümüze gülüp arkamizdan vurmuyor. düşmanlığını açıkca beyan ediyor. ama cok vahşi bir insan ve radikal İslam düşmanı

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018