Seçim 2019 Sayfası

Mansur Yavaş’ın ilk icraatı danışman maaşı oldu!

Seçim öncesi "İlk işim suya yüzde 50 indirim yapmak olacak" diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ilk icraatı danışmanlarının maaşlarının peşine düşmek oldu.

15 Nisan 2019 Pazartesi 07:28
Mansur Yavaş’ın ilk icraatı danışman maaşı oldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın büyükşehir meclisinde ilk işlerinden biri danışmanlarının alacağı maaş oldu.

Meclisin dünkü oturumunda Yavaş, danışmanlık kadrosunda çalıştırılacak personelin ücretlerinin belirlenmesine ilişkin başkanlık teklifi sundu. Öneriye AK Parti ve MHP’den tepki geldi.

İlk sözünü hatırlattılar

AK Parti Ankara il Gençlik Kolları Başkanı ve Meclis üyesi Ali Osman Özdemir, Yavaş’ın seçim öncesinde yaptığı bir açıklamada, “Öğrenci evi statüsünde olan yerler için ilk meclis toplantısında suya yüzde 50 indirim uygulayacağız” dediğini anımsattı.

Özdemir, bunun yerine ilk meclis toplantısında danışman ücretlerinin yer almasını üzüntüyle karşıladığını söyledi. MHP’li Murat Ilıkan ise Ankara’nın bu kadar sorunu varken toplantının gündeminde danışman maaşlarının bulunmasına dikkati çekti.

Yargı yolu

Belediye meclisinin dünkü toplantısında önceki gün AK Parti ve MHP’nin ‘Belediye şirketlerin şeffaf yönetilmesi ve denetlemesine” ilişkin verdiği önergeyi oylatmadan reddeden Yavaş’ın tutumu eleştirildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, Yavaş’ın “Birlik ve beraberlikten” söz ettiğini anımsatarak tekliflerinin oylanmamasının “görevi kötüye kullanmaya” gireceğini söyledi. Altunışık, Yavaş’a, bu oylamanın sonucunu kabul etmesi durumunda meclise iade etme ve mahkemeye götürme hakkının olduğunu anımsattı. Bu arada danışmanlarının ücretinin belirlenmesi yetkisi Yavaş'a verildi.

Tasfiye talimatı verdi

Belediye şirketleriyle ilgili konuşan Yavaş, “Şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdim. Yönetim kurulları değiştikten sonra tasfiye edeceğiz. Bundan sonra mümkün olduğu kadar belediyenin ihalelerini belediye kendisi yapacak. Hiçbir şekilde işçi çıkarmadan o işçilerin devrini sağlayacağız” dedi. Konuşmaların ardından AK Parti ve MHP teklife oy kullanmadı. CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin destek verdiği önerge kabul edildi. (Yeni Şafak)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Nisan 2019 Pazartesi 07:28

YORUM YAZ

 • ismirliismirli7 gün önce
  Belediyenin ihalesinineden şirketler yesin? Emlakçı gibi aracılık yapıyor, terlemeden para kazanıyorlar. Mansur Yavaş gereksiz muslukları kapatıyor.
 • onder onder 8 gün önce
  Yavaş---> Bu işi iyi yürütüyor.
 • omer alptiginomer alptigin8 gün önce
  Yavaş'ın halk için çalışacağına inancım tamdır.
 • güncegünce8 gün önce
  öyle bir başlik yok atmazlarda zaten Ahh mescidi aksada kabin yandı onun içinde ay nı duyarliği gösteriyorlardır inşallah tabiki üzücü 850 yıllık tarihi katedral yanmasıfransa elbirliğiyle yapacaz diye açıkladı yarın suudi arabistana yaptırırlar Ya suriyede o kadar tarih yok oldu o nolacak birazda içimizdeki dış ülke seviciler hadi onları düşünelim
 • güncegünce8 gün önce
  Dün meclis üyeleri EYT için napacaksıniz sorusuna mansur kızıp tozu dumana katıp salonu terkediyor hani eyt için 6 maddelik sözü vardıverdiği sözse ordan başlasaydı AK Parti ye herşeyi bahane adıp çamur atanlar güvenip oy verenler eyt değilde heyyt yavrum beee diyesim geldiAkit takipçisiyim eğer doğruysa Fransada yanan katedral için (Katedral cayır cayır yanıyor doğruysa ahçıktı) yazdı diye saydırırıyor ağlıyorlar öylede bir başlık yok şu iftiralarla
 • güncegünce8 gün önce
  Akit yayınları takipçisiyim hiç kaçırmam yayınlarınızda mikrofonla insanlara seçim yorumları için sorduğunuz bir bayan poşet paralı olduğu için oyumu aAK Partiye vermicem demişti O kadar hizmetleri bir poşete sığdıracak kadar olmuşuz demekki ankarada trafikte en az hepinizin arabası vardır öyyle bir yol ağı vardırki trafik ışığına takılmadan ulusa kızılaya kaç dakkada gideceğiniz göstergelerde yazıyorbu en basiti özhaseki kayseri den sonra diyarbakır da hendeklerin çukurların harabelerinin tamiri de ona ait hakiki ak partili gidipte mansura oy vermezhdpkklı temelli ne dedi mansurda imamoğluda bilecekki bizim sayemizde kazanacakchpkklılar sınırda anakuzuları askerim pkknın kökünü kazıdı belediye meclis üyeleri olarak masaya oturttunuz seçim şaibeleri ortadan kalkınca artık mansurda birgün chpkk ya teşekkür eder artık
 • MuratMurat8 gün önce
  Bunların konuştuklarıyla yaptıkları hiç birbirini tutmaz devamlı zıttı yaparlar .bu şimdiki yaptıklarınada hiç şaşırmadım.
 • Alaattin akdaşAlaattin akdaş9 gün önce
  Ne bekliyordunuz chp den hiç şaşırmadım daha ilerde neler olacagını hep birlikte görecegiz
 • YAŞARYAŞAR9 gün önce
  Yorumlara bakıyorum da, Meğer CHP'lisi, İP'lisi, FETÖ'cüsüde Akit okur olmuş. Trol yorumlardan başka bir yorum yapmaları da beklenemez. Her zaman söylediğim ve düşündüğüm şeyi tekrar yazıyorum. Genel Seçimlerde evet siyaset güderek oy kullanmak doğru olabilir, ama yerel seçimlerde parti gözetilmeden hizmet edecek olana oy verilmelidir. Mansur Yavaş ve Belli olmasa da İmamoğlu'nun geçmişi ve yaptıkları bakılınca, Şaibeler, haksızlıklar ve uygunsuzlukların görülmesidir. En büyük kayıpları CHP'den aday olmaları. Mansur beyin sahte senet davasından mahkemesi olması, İmamoğlu'nun Anıt olarak Makariakosun heykelini İstanbula dikmesi ki, Kim olduğunu biliyorsunuz dur. Bu adayların kime ve ne kadar hizmet verecekleri gayet açık olduğuna inanıyorum.
 • BatıleziciBatılezici9 gün önce
  Ankaralılar ve özellikle Bahçeli’yi dinlemeyip Sezai Temelli’yi dinleyen sözde ülkücüler kendilerine, şehirlerine ve ülkemize çok büyük kazık atmış oldular. Tüm Türkiye ve İslam düşmanlarını, teröristleri ve terör destekçilerinin sevindirdiler. Buradaki aklı kıtlar veya CHP özentisi kandırılmışlar anlamayabilir ama Ankara çok büyük bir fırsatı tepmiş oldu. Mehmet Özhaseki Ankara’yı bir Ankara daha yapardı. Gidenler Kayseri’yi nereden nereye getirdiğini anlar.
 • BatıleziciBatılezici9 gün önce
  A CüHela Partisi sempatizanı, a HDP’ye kayyum atatma zevki tattırmaktan hoşlanan, a Yunanistan’a Yunan Başkan seçerek Ayasofya’nın intikamını aldık diyen Yunanlıları zevkten dört köşe yapmaktan hoşlanan, a Türkiye’nin vaat edilmiş toprakların işgalcisi gösteren hainlerin işbirlikçisi… Bir de utanmadan Ankara haramzadelerden kurtuldu mu diyorsun a izansız… Sen önce yaptıkları oy hırsızlığı şu an alenen ortaya dökülen CHP’nin yaptığına cevap ver. CHP’li belediyelerin kendilerinin bile zaman zaman ifşa ettikleri ve çoğu zaman da enselenen bariz hırsızlıklarına cevap ver, ispat edemediğin ve edemeyeceğin haramzade efsanelerini diline dolayacağına. Yahudi hem dövermiş hem de adam dövüyorlar diye yaygara yaparmış. Yavuz hırsız CHP’nin de yaptığı da aynen bu hem hırsız var diyor hem de hırsızlığın alasını yapıyor.
 • bozkurt1071bozkurt10719 gün önce
  Adam naapsın o kadar işe yaramaz şirketler varki belediyenin o kadar parasını çarçur etmektense direk biz veririz diyor siz böyle karalamaya devam edin bende bir akp seçmeni iken sırf sizin böyle yalan saçma haberlerinizden dolayı mansur yavaşa verdim hiç de pişman değilim
 • meltemmeltem9 gün önce
  yanlış ödeme, fazla ödeme, haksız ödeme hepsinin arkasına düşşün bunda kocunacak ne var?
 • ELİFELİF9 gün önce
  ENTERESAN DAHA BAŞLANGIÇ BU.ERKEN KONUŞMAK İSTEMİYORUM AMA DAHA SEN GÖREVE GELİR GELMEZ ŞEFFAF OLMASINI DEĞİLDE ŞİRKET FESHİNE GİDİYORSUN.BURALARDA ÇALIŞAN İNSANLAR NE OLACAK.DAHA İLK HİZMETİNİZ BOL BOL BİLBORT DEĞİŞMEK.BİR YOL HARİTASI MI ÇİZİLDİ YOK.HER GELEN AYNI YAPIYI YIK YENİDEN İNŞA ET.SİSTEMİN İŞLEYEN YÖNLERİNİ BESLEYİP TIKANAN YÖNLERİNİ DÜZELTMEYE OLMADI YENİLEMEYE GİTME.TOPTAN YIK YENİDEN YAP .SAÇMALIĞIN DANİSKASI.BU ADAMA HİÇ GÜVENMİYORUM.AMA ZAMANLA İYİ Mİ KÖTÜ MÜ OLDUĞUNU GÖRÜCEĞİZ .HAKSIZLIKTA YAPMAYAYIM.UMARIM BÜTENLEŞEREK DOĞRU İŞLERE İMZA ATAR.UMUDUM OLMASADA
 • aliali9 gün önce
  600000 DOLARIN kaynağını AÇIKLA MANSUR..
 • kemalkemal9 gün önce
  SUYA %50 İNDİRİMMMM.EYT EYT EYT..
 • VATANDAŞVATANDAŞ9 gün önce
  şirketlerin tasfiyesi güzel hab
 • salihsalih9 gün önce
  Doğru yoldasın başkan.. devam et.
 • ercanercan9 gün önce
  iyi de başkan başkandır. tek adam olmak ister. cumhurda oluyor da belediyede neden olmasın... meclis başka başkan başka.. şimdiki millet mecilisi reistin yetkisini kısmak istese reis ne yapar? bu da aynı işte .. bırakın adam icraat yapsın. 5 sene sonra milet hesap sorar...akp ye sorduğu gibi... yönetim adına sunulan koltuk kimseye mülk değildir...
 • ErcanErcan9 gün önce
  Ankara istanbul hizmetleri unutmuş fakat hatirlatayim gelen gideni aratiyor geçmiş olsun
 • serseriserseri9 gün önce
  ankaraliya güzel bir kazık yolda geliyor oyu vermeden düşünmeyenin hali Inşallah olmaz ama görünen koy kılavuz istemez
 • yasin öztekinyasin öztekin9 gün önce
  Ankara haramzadelerden kurtuldu.Artık Ankaralı mutlu olacak . Darısı İmamoğlu Başkan ile İstanbulumuz adına.
 • Hizmet parayla deği sırayla!Hizmet parayla deği sırayla!9 gün önce
  Tasfiye talimatı verdiBelediye şirketleriyle ilgili konuşan Yavaş, “Şirketlerin birçoğunun tasfiyesi için talimat verdim. Yönetim kurulları değiştikten sonra tasfiye edeceğiz. Bundan sonra mümkün olduğu kadar belediyenin ihalelerini belediye kendisi yapacak. Hiçbir şekilde işçi çıkarmadan o işçilerin devrini sağlayacağız” dedi. Konuşmaların ardından AK Parti ve MHP teklife oy kullanmadı. CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin destek verdiği önerge kabul edildi. (Yeni Şafak)Arpalıklar kesiliyor elhamdülillah.
 • ihsanihsan9 gün önce
  bunlardan hayırgelmiyeceğni defalarca yazdık ankara yanlış yaptı
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ9 gün önce
  İYİ YAPIYOR.ÖNCE YANDAŞ ŞİRKETLERİNİZİ TASVİYE EDİP,DANIŞMANLARIN MAAŞINI DUŞURUYOR. VİDEOYU İZLEYİN ..PARA MUSLUGUNUZ KESİLECEK SANIRIM.MANSUR BAŞKAN İYİ GİDİYOR.HELAL
 • OsmanlıOsmanlı9 gün önce
  Türkiyenin başkent belediyesini fetö resmen ele geçirmiştir.Nokta
 • ORHANORHAN9 gün önce
  Mahkemede ciddi bir davası bulunan ve 3-5 ay sonra görevde kalıp kalmayacağı belli olmayan kişi için beyhude. Kendiside tahmin ediyor ama belli etmemeye çalışıyor.
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU9 gün önce
  EY ANKARALI ..NELER GÖERCEKSİN.BUNLARI SEÇTİĞİN İÇİN BİN PİŞMAN OLACAKSIN.BU GÜNLER İYİ GÜNLERİNİZ...ÜZÜLÜYORUM SİZE..
 • BatıleziciBatılezici9 gün önce
  Dila hatun yaşın tutmuyorsa emekli olamazsın tabi, yasa bilmemenin mazeret olamayacağı gerçeğine rağmen bu cahilliğini, hak hukuk bilmemeni gençliğine veriyorum. Emekli olabilme yaşını Ak Parti arttırmadı bu değişiklik Ak Parti öncesi sol iktidar zamanında yapıldı, bunu da bil. Yapılması gerekiyor muydu? Evet, yapılması gerekiyordu. Emeklilik yaşının artmasına rağmen bir emekliye halen iki kişi bile düşmüyor, böyle bir emeklilik sistemi yürütülemez. Kamu kurumlarından diğer kamu kurumlarına geçici görevlendirme yapılabilir, o kişi yan gelip yatmamış, çalışmış, sen ise çalışmadan kanunen hakkın olmayan emeklilik istiyorsun. Sen emekli olursan senin yükün de çalışanlara binecek buna hakkın yok.
 • MuratMurat9 gün önce
  Yavaş adam ol eyt için insanlar oy verdi sana delikanlı gibi eyt yi çıkar başkansın mazeret üretme daha ilk günden kıvırıp yan çizme suyu da ucuzlat ankaprkı kapat vs vs ne güzel ironi değilmi muhalefet olmanın verdiği dayanılmaz hafiflik bu biz zamanında ecewit derwish hükümeti zamanında kendini muhalif sanan angutları yerin dibine sokup sokup çıkarmıştık burada kastım siyasetçi değil onlar alışkın ama çevremizdeki elemanlar şimdi her dakika lafı yediği zaman suratlarını föemwk çok güzel oluyır muhalefet öyle değil böyle yapılır kavilinden
 • HaticeHatice9 gün önce
  Bu yavasin sahtekarliktan dolayi bir mahkemesi var hakkinda sikayet var nasil mazbata verdiler anlamadim eger sahtekarlikla ilgili bir karar cikarsa o gorevde tutmazlar onu aslinda su anda hatay adana ankara izmir vede istanbul belediye baskani secilenlerin yuz ifadelerinde bir gariplik var insana guven vermeyen ne zaman ne yapacagi belli olmayan hizmetin onlar icin onemi olmadigini anlatan bir ifade var hele birkac ay daha gecsin ne yapacaklari belli olacak devlet bahceli dedi ya beraat etmeyen birisi benim baskanim degildir daha bu adam kendini temize cikarmadi neticeyi gorecegiz insallah esas pismanligi zamanla ankarada bu kisiye oy verenler gorecek insallah ,bu kisinin arkasinda istihbarat orgutleri var yani abd ab elcilikleri ankara grubu diye atlandirdiklari bir cete var onlar ne derse onu yapacak yoksa kazanamazdi diye dusunuyorum eger yaptigi sahtekatlik ortbas edilmezse orda fazla kalamaz birgun hak yerini bulur tayyip bey sakin bir sekilde bekliyor aslinda bazi arkadaslarinin arkasindan kuyu kazmasi onu cok uzuyor dava arkadasim dedigi kisilerin ne kadar cikarci oldugunu gormek cok uzucu
 • ozer kayaozer kaya9 gün önce
  yorum yapmak istiyorum ama bilgi eksiğim var. belediye şirketleri hangileridir ve ne iş yaparlar. bilen bir yorumcu yazarsa sevinirim.
 • gülgül9 gün önce
  ya hu akıllı olun, adamı bırakın istediğini yapsın; hatası artar o yolla.
 • DilaDila9 gün önce
  İBB personeli tam 13 yıl Egemen Bağış’ın şoförlüğünü yapmışBelediye bütçesinden 13 yıldır sürülen saltanatı CHP’li Nadir Ataman açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi üyesi Ataman, AKP’li eski bakan Egemen Bağış’ın makam şoförlüğünü yapan M.G’nin, bu hafta ‘apar topar’ eski görevine geri çağrıldığını belirtti. “Bağış’a 13 yıl hizmet eden şoföre İstanbul halkının parasından 780 bin lira maaş ödendi” dedi.Bizi emekli etmeyin ama maaslarimizdan kesintilerei hasa bakara makara diyen zat icin harcayin.tuh yaziklar olsun
 • cccccc9 gün önce
  Takipteyim EYT, Su ve diğer palavraların takibindeyim.
 • DilaDila9 gün önce
  Isabet olmus. Bakan milletvekilleri sefa icinde yasarken 10 bin gunu dolan biz eyt liler ini bahceli de sozunu tutmadim ah ah haram olsun. 30 senedir calistim ve hsla emekli olmaiyirum ama hikumet mv leri 1 ayfa emekli ediyorparslar su gibi harcanıyor makam aeaclari vs vs. Bari boyke seyler yazmayin be ayip ayip
 • TunçTunç9 gün önce
  Kötü bişey mi yapmış ?   ......
 • YavaşYavaş9 gün önce
  Yavaş yavaş kayboluş başlayacak. Pavyoncu bunlar Ankara gitti geçmiş olsun atalarımızın dediği gibi deveye diken insana abudik gubidik gerekmiş.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019