Yatırım yapmayan kaybedecek

"Bu zamanda yatırım mı yapılır?" diyenlere inat, Emlak Konut GYO, 2018 iş planı çerçevesinde ihale ve üretim takvimini tıkır tıkır işletiyor. Şirket olarak ayrıcalıklı projeler üretmeye devam edeceklerini söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu süreçte her şey yapılır, bizim ülkemize ve ülkemizin geleceğine güvenimiz tamdır” dedi.

“Bazı basın yayın organlarında ‘Bu süreçte yatırım yapılır mı yapılmaz mı, kimse yapmaz, o öyle oldu bu böyle oldu’ diye açıklamalar gördüğünü dile getiren Kurum, ‘’Tabi ki yapılır, her şey yapılır bizim ülkemize ve ülkemizin geleceğine güvenimiz tamdır. Hiç bir şekilde yatırımımızdan ödün vermeyeceğiz ve sürekli artırarak devam edeceğiz. Bunu da zaten yapıyoruz, ihalelerimiz ilanlarda’’ diye konuştu.

DALGALANMA GEÇİCİ

Geçtiğimiz yıl yakaladığımız 7,4 oranındaki büyüme sayesinde en hızlı gelişen ekonomiler Çin ile Hindistan’ı geride bıraktığımıza dikkat çeken Kurum, “G20 ülkeleri arasında zirveye yerleştik ve AB ortalamasının 3 katı kadar büyüdük. Buna karşın sektörümüzde yaşanan dalgalanmaların geçici olduğunu ve varlık fiyatlarında dalgalanmaların oldukça normal olduğunu tüm konut alıcılarına ve gayrimenkul yatırımcılarına hatırlatmak isteriz. Ayrıca, doğru yerlerde, doğru fiyatlandırma ile geliştirilen hiçbir projenin satış ve kâr potansiyeli anlamında başarısız olacağına inanmıyoruz” dedi.

HERŞEYİ NET GÖRÜYORUZ

Kurum, piyasayı bulandırmak isteyenlere “Yatırım bugün de yapılır, ileride de yapılır, zaten hem ihalelerimizde hem de satıcılarımızda bunu net bir şekilde görüyoruz. Açıkçası ne bizim milletimizde ne de yabancı yatırımcıda bir eksiklik hissetmedik” mesajını verdi.

SIRADA BİZİM MAHALLE VAR

İstanbul’un yeni mahallesi Bizim Mahalle, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO güvencesiyle 1 milyon metrekarelik bir alanda Küçükçekmece’de hayat buluyor. Özlenen mahalle sıcaklığını özgün bir anlayış ile buluşturan Bizim Mahalle, geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlandı. Bizim Mahalle, her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden kütüphaneye, eğitim tesislerinden festival alanlarına, resmî kurumlardan ata sporları merkezine, kent müzesinden el sanatları merkezine, spor tesislerine kadar olan faaliyet alanlarıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle oluyor. Etap etap inşa edilecek projenin ilk etabıyla ilgili hasılat paylaşımı ihalesi mayıs ayının ilk haftası gerçekleştirilecek.

 

Yeni Akit Gazetesi