• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yaşlanmayı geciktiren ölü hücreleri yenileyen çay: Parası olan bunları aldı! Cildi 10 yaş genç gösteriyor!

Yeniakit Publisher
2024-02-22 19:52:00 - 2024-02-23 07:17:19
Yaşlanmayı geciktiren ölü hücreleri yenileyen çay: Parası olan bunları aldı! Cildi 10 yaş genç gösteriyor!

Hibiskus ve diğer çaylar, doğanın sunduğu ve son dönemlerde daha fazla gündeme gelen bitkiler ve çaylardan bir kaçını sizlerle paylaşıyoruz. Yaşlanmayı geciktiren önemli takviyeleri mutlaka hayatınızda bulundurun!

Yaşlanmayı Geciktiren Ölü Hücreleri Yenileyen Çay Cilt bakımı hem bayanlar hem de erkekler için son derece önemli detaylar arasında yer alır. Bu nedenle cilt bakımları için öncelikle kaliteli kozmetik ürünlerini kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Bilhassa belli bir yaştan sonra artık cilt dış etmenlere yenik düşerek, sarkma ve cilt kırışıklılarına maruz kalabiliyor. Bu gibi durumlarda ise 35 yaş sonrasında artık ağır kimyasal içeren kozmetik ürünler yerine daha çok doğal ürünlerden faydalanmak gerekir. Özellikle içerisinde e vitamini ve antioksidan bakımından zengin olan doğal ürünlerden faydalanmak gerekir.

Bir takım yiyecek ve bitkiler sayesinde cildinizi hem pırıl pırıl yapabilir hem de cilt kırışıklıklarınızın önüne geçebilirsiniz. Düzenli olarak Yaşlanmayı geciktiren ölü hücreleri yenileyen çay tariflerini içmekle beraber cilt toniği olarak kullanmanız da önerilir. İşte cilt hücrelerini canlandıran ve cildin sıkılaşmasını sağlayan doğal ürünler…

Yaşlanma Karşıtı Bitkisel Çaylar

Vereceğimiz bitki çaylarını her gün düzenli olarak bir bardak içmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca makyaj ve cilt temizliği içinde makyaj temizleyici civa ve ağır kimyasal içeren tonikler yerine verdiğimiz çayları cildinize tonik olarak kullanabilirsiniz. Bitki çaylarını kullanmaya başlamadan önce hangi bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığını da bilmeniz faydalı olacaktır. Son olarak bu bitki çaylarının içine kesinlikle şeker ya da yapay tatlandırıcı eklememeniz gerekir.

Gül Çayı İle Cildiniz Işıl Işıl Olsun

Gül pek çok kozmetik ürününün baş tacıdır. Hoş kokusu ve tatlı aramosı ve tatlı yapısı ile hem cildinizin yenilenmesine katkı sağlar hem de cildinizin adeta kadife gibi görünmesini sağlar. Gül tomurcukları bahar aylarında toplanır. Ama burada yabani güler yani minik pembe güller kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Kuruttuğunuz gül tomurcuklarını çay yaparak içmeniz tavsiye edilir. Bir bardak sıcak suyun içine bir ya da iki adet gül tomurcuğu atmanız yeterli olacaktır. Gül çayı ile sarkmış cildinizi toparlarken aynı zamanda gül çayını cildinize uygulayarak, çeşitli cilt sorunlarında da kurtulabilirsiniz. Cilt üzerinde yer alan gözeneklerin derinlemesine temizliği yapar ve cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlar.

Lavanta Çayı İle Cildinizi Gençleştirin

Lavanta her şekilde cilt sğlığı için kullanılabilecek harika bitkilerden biridir. Özellikle lavantayı daha çok yağ formunda görmekteyiz. Ama lavanta çayı sayesinde cildinizin daha parlak ve içeriden beslenmiş olduğunu görebilirsiniz. Bilhassa cilt gözeneklerinden rahatsız olan kişiler günlük bir bardak lavanta çayı tüketebilir. Buna ek olarak lavanta çayı ile cilt toniği yaparsanız yorgun ve sarkmış görünümlü cildinizin de daha sıkı ve daha enerjik görünmesine katkı sağlayabilirsiniz.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Cilt Gençleştiren Ve Cilde Işıltı Veren Kekik Çayı

Kekik yapraklarının ucunda bulunan doğal asitler cildi içerden besleyerek, daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmanıza yardımcı olur. Bu nedenle günlü bir bardak veya iki bardak kekik çayı tüketilmesi önerilir. Özellikle cildinizde mat ve yorgun bir deri görüntüsü varsa mutlaka kekik çayından faydalanmak gerekir. Cilt hücrelerini yenileyen ve yaşlanmaya önleyen kekik çayını aynı zamanda dudak bakımı da yapabilirsiniz. Kekik çayı ve bir miktar toz şekeri kırıştırdıktan sonra dudak peelingi yapmanız önerilir.

Nane Çayı Sayesinde Her Zaman Genç Ve Çekici Görünün

Nane çayı her ne kadar enfeksiyon ve mide rahatsızlıkları için kullanımı yapılsa da aslında günlük olarak çay şeklinde tüketimi yapıldığında, cilt derisini içeriden temizleyerek, daha berrak ve daha taze bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur. Ayrıca sivilce, akne ve siyah noktaları olan kişiler ciltlerini nane çayı ile temizlerse, anti septik özelliği sayesinde cildin derinlemesine katkı sağlar. Bu nedenle cilt sorunu yaşayan herkese mutlaka hem nane çayı tüketimi hem de cilt temizliği yapılması önerilir.

Frenk Üzümü Çayı Daha Soft Bir Güzelliğe Kavuşmanıza Yardımcı Olur.

Duru güzelliği olan kişiler her zaman daha fazla dikkat çekmektedir. Frenk üzümü çayı sayesinde deri sarkması, yanak sarkması gibi durumların üstesinden gelebilirsiniz. Özellikle tam bir antioksidan deposu olan Frenk üzümü sayesinde der altı hücreleriniz canlanarak, yaşlanma gibi problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Bu nedenle 40 yaş üstü herkese bolca Frenk üzümü çayı tüketmesi tavsiye edilir.

Yaban Mersini Çayı İle Her Daim Genç Kalmayı Başarın

Gerek taze yaban mersini gerekse kuru yaban mersini sayesinde tüm ölü hücrelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Göz altı morlukları ve göz altı sarkmaları çok olan kişiler, günlük bir bardak yaban mersini çayı tüketmelidir. İçerdiği e vitaminleri sayesinde ciltteki kolojen miktarını artırarak, daha sağlıklı ve daha genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Göz altı morlukları ve göz altı torbaları için ise bir pamuğa yaban mersini çayı ekleyip, 15 – 20 dakika kadar gözlerinizin üstünde bekletilmesi önerilir. Bu sayede daha diri bir göz çevresine kavuşabilirsiniz.

Lahana Kürü Sayesinde Gençlik Yıllarınıza Geri Dönün

Lahananın kilo verdirici etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Ama sadece kilo verdirmekle kalmıyor, lahana yapraklarından yapılan çay sayesinde artık pek çok kişi eski, genç görüntüsüne kavuşabiliyor. Bunun için lahananın dış yaprakları kaynatılarak içilmelidir. Ama kilo alamayan kişiler ve kilo almak isteyen kişilere kesinlikle lahana çayı tüketmemelidir. Çünkü lahana kürü kilo verdirme özelliktedir.

Ahududu Çayı İle Hücrelerinizin Yenilenmesini Sağlayın

Bir orman meyvesi olan ahududu çayı ile yaşlanmış ve yıpranmış olan hücrelerinizin tekrar canlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için her gün düzenli olarak ahududu çayı içmeniz tavsiye edilir. Ayrıca ahududu yaprakları ile de cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulmak için ahududu yapraklarını kaynatıp, içine bir miktar karbonat ekleyip, cilt peelingi yapabilirsiniz.

Muhteşem Yenileme Özelliği İle Kara Dut Çayı

Karadut anti septik özelliğe sahiptir. Bu da hücrelerin tekrar yenilenmesine katkı sağlarken, daha dinç bir cilt görünümü sunar. Bu nedenle sivilceli ve akneli cilt yapısı olan kişilere bolca karadut çayı tüketilmesi önerilir. Özellikle sırt ve göğüz bölgesinde sıkça sivilce ve sarkma sorunu çeken kişiler için harika bir alternatiftir.

Badem Sütü İle Cildinizi Sıkılaştırın

Çiğ badem tüketildiğinde cildin daha güzel ve parlak olduğuna şahit olabilirsiniz. Magnezyum bakımından zengin olan badem sayesinde yaşlanmanızın da önüne geçebilirsiniz. Çiğ bademleri ezdikten sonra suyun içinde biraz bekletip, sütünü çıkarmanız tavsiye edilir. Günlü birkaç kaşık içmeniz cilt üzerinde harika sonuçlar almanıza yeterli olacaktır. Pek bilinmeyen bu yöntem sayesinde yaşınızı kolayca saklayabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Maden Suyu

Maden suyu ph seviyesi bakımından yüksek olduğu için mutlaka herkese tavsiye edilir. Ama fazla tüketimi böbrek fonksiyonlarının bozulmasına neden olabilir. Günlük bir bardak maden suyu içmeniz cildinizin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca maden suyunu buz kalıplarında dondurup, cildinize uygulayabilirsiniz. Bu sayede damar çatlaması başta olmak üzere daha pek çok cilt sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

Kivi Çayı İle Her Zaman Daha Parlak Bir Cilt Görünümü Yakalayın

Kivi içerisinde harika bir şekilde c ve e vitaminleri barındırır. Bu nedenle kivi çayını ihmal etmeden tüketmeniz tavsiye edilir. Bilhassa gerdan ve boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklık yaşayan kişiler için kivi çayı muhteşem onarıcı özelliğe sahiptir.

Kuşburnu Çayı İle Artık Yaşınızı Kolayca Saklayabilirsiniz.

Kuşburnu çayı içinde barındırdığı yükse seviyedeki c vitaminleri sayesinde, cildin daha parlak ve daha canlı görünmesine yardımcı olur. Cildinde mat ve solgun görünümü olan kişiler için mutlaka kuşburnu çayı tüketilmesi önerilir.

Yaşlanmayı geciktiren ölü hücreleri yenileyen çay!

Hibiskus çayı ise güçlü antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin birikmesini engeller ve bu nedenle ortaya çıkan ölü hücreleri yenilerken aynı zamanda serbest radikallerin neden olduğu yaşlanma etkilerine karşı önemli bir engelleyici olarak çalışır.

Hibiskus cilde nasıl uygulanır?
Hibiskus çekirdeği yağını yüz yağı olarak kullanmak için nemli temiz cilde birkaç damla uygulanır. Duştan hemen çıktıktan sonra veya cilt hala nemliyken temizlendikten sonra idealdir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sade

halbuki herşey ALLAH ın bize ihsanı ikramıdır.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23