• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yarım asır önce mezun oldukları okulda buluştular

Tekirdağ’da 1964’te faaliyete geçen şimdiki adıyla Süleymanpaşa Gündoğdu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin geçmiş mezunları pilav gününde buluştu.

Yeniakit Publisher
2019-06-16 15:51:54 -
Yarım asır önce mezun oldukları okulda buluştular

Tekirdağ’da 1964’te faaliyete geçen şimdiki adıyla Süleymanpaşa Gündoğdu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin geçmiş mezunları pilav gününde buluştu.


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde eski adıyla Tekirdağ Ticaret Lisesi olarak bilinen Gündoğdu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yarım asır önceki mezunlarını ağırladı. Mezun olduktan sonra günümüze kadar birçok önemli görevde bulunan okulun eski mezunları pilav gününde buluştu.


Mezun Derneğinin pilav gününde konuşan Okul Müdürü Hamide Avcı, resmi bağları kopmuş olsa da mezunlara kapılarının açık olduğuna değinerek, “1964 yılında eğitim hayatına başlayan ve bugüne kadar yüzlerce mezun veren gerek akademik, gerekse sosyal alandaki başarılarıyla Tekirdağ’ın köklü liselerinden olan Gündoğdu MTAL ailesi olarak siz değerli mezunlarımızla buluşmanın heyecanı içerisindeyiz. Mezunlarımızın okulumuzla resmi bağları kopmuş olsa bile gönül bağlarını koparmamaları her zaman okulumuzun bir parçası olarak davranmaları bizim kıvancımızdır. Kapılarımız siz değerli mezunlarımıza ardına kadar açıktır” dedi“Okulumuzda önemli kişiler yetiştirdik”


Tekirdağ Ticaret Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Nedim Arslan, Ticaret Lisesinin önemli kişiler yetiştirdiğini ifade ederek, “Mezuniyet törenine katıldım. Orada tabii ki ödül vermek için müdire hanımımız sizin de ödül vermenizi istiyoruz dedi. Tekirdağ Mali Müşavirler Odası Başkanı Nedim Arslan Bey’e şimdi burada da öyle yazacaksanız. Yazmayın dedim. Ben Ticaret Lisesi mezunuyum dedim. Ticaret Lisesi Mezunlar Derneği Başkanıyım dedim. Ben gerçekten bu okulun öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum. Bu okulumuzun ömür boyu bu arkadaşlığımızın sürmesini istiyorum. Biz okulumuzda gerçekten çok önemli kişiler yetiştirdik. İş adamları, öğretmenler, belediye başkanları. Gerçekten çok mutluyum. Marmaraereğlisi Başkanı Sayın Hikmet Ata, bizim okul mezunumuz. Şarköy Belediye Başkanı Sayın Alpay Var, bizim okul mezunumuz. Malkara Belediye Başkan Yardımcısı yine Mali Müşavir arkadaşım Mustafa Özer, bizim okul mezunumuz. Tabii neler neler yetiştirdik. Ne profesörler, ne hocalar yetiştirdik diyoruz. Bizim için burada hem Şarköy Belediye Başkan Yardımcısı, aynı zamanda okul mezunumuz. Bütün hocalarımız burada isim saymayacağım. Onlara birazdan söz vereceğiz. Onlar da sizinle konuşacaklar. Duygularını, sizlerle ilgili hikayelerini anlatacaklar" diye konuştu.“Öğretmenlerimiz sayesinde bir yerlere geldik”


Mezunlar adına konuşma yapan Prof. Dr. Adnan Sevim, organizasyon adına elinden geleni yapacağının altını çizerek, “Çok sayıda öğrenciye amfide ders anlattık. Konferanslara katıldım ama inanın şu anki heyecanı yaşamadığımı özellikle belirtmek istiyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Bu organizasyonu gerçekleştiren dernek kuruluşumuza, katkısı olan tüm mezunlarımıza teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimizin bize katmış olduğu değerler çerçevesinde eğer belli bir yerlere gelebildiysek onların sayesinde gelmişizdir. Bu süreçten sonra Tekirdağ Ticaret Lisesi ve şu an da Anadolu Ticaret Lisesi Mezunları Derneği olarak daha güzel, daha iyi organizasyonlara katkıda bulunmak üzere şahsıma hangi görev düşüyorsa her zaman emrinizde olduğumun altını çiziyorum” şeklinde konuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı