• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yaralılara yardım ederken ikinci patlamada şehit oldu

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Serkan Türk, ilk patlamanın ardından yaralılara yardım ettiği sırada ikinci patlamanın yaşanmış ve Türk bu patlamada şehit olmuş.

Yeniakit Publisher
2016-06-29 17:28:00 - 2016-06-29 18:22:39
Yaralılara yardım ederken ikinci patlamada şehit oldu

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Serkan Türk'ün, ilk patlamanın ardından yaralılara yardım ettiği sırada ikinci patlamanın yaşandığı ve Türk'ün bu patlamada yaşamını yitirdiği anlaşıldı

Alınan bilgiye göre, Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan geçen yıl mezun olan Türk, Beylikdüzü Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nde çalışmaya başlamıştı. Samsun Çarşambalı olan Türk, ailesiyle İstanbul'da yaşıyordu.

Edirne'de yaşadığı dönemlerde çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan ve AK Parti Gençlik Kolları'nda siyaset yapan Türk'ün vefatı Edirne'deki arkadaşlarını üzdü.

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Zorba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Serkan Türk'ü yakından tanıdığını söyledi. Serkan'ın vatan sevgisi ve manevi duyguları yüksek olan biri olduğunu ifade eden Zorba, "Şehit olmak herkese nasip olmaz. Serkan şehitlik mertebesine erişerek bizim yanımızdan ayrıldı. Gerçekten üzüntümüz büyük" diye konuştu.

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlhan Toksöz, öğrencisi Serkan Türk'ü anlatırken, "Memleket sevdalısı hayat dolu bir genç" ifadesini kullandı.

Serkan Türk'ün arkadaşlarından AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Hakan Dağdeviren ise partide 5 yıl birlikte çalıştıklarını söyledi.

Türk'ün yaşama sevinci dolu çalışkan bir kişi olduğunu anlatan Dağdeviren, "Serkan iyi biriydi. Dün akşam da tam detaylı olarak öğrenemedim ama birinci patlamanın ardından yaralılara yardım etmek amacıyla o bölgeye yönelmiş. Kardeşimiz ikinci bomba patladığı sırada vefat ediyor. Bu kadar iyi bir kardeşimizdi Serkan." diye konuştu.

AK Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Veysel Güner de Serkan Türk ile birlikte AK Parti'de çalıştıklarını söyledi. Türk'ün iyi ve uyumlu bir kişi olduğunu dile getiren Güner, "Terörü lanetliyor ve kınıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyorum" diye konuştu.

Serkan Türk'le ağabey - kardeş ilişkisi içerisinde güzel dostlukları olduğunu anlatan Edirne Belediye Meclisi Üyesi Tamer Karadağ da "Daha dün konuşmuştuk değerli kardeşimle. 'Hepinizi, bende yeri ayrı olan Edirnemi çok özledim, bayramda ziyaretinize geleceğim, hasret gidereceğiz' demişti. Serkan gibi bir yiğide hasret kalacağız. Güzel huylu kardeşim" dedi.

ŞEHİT OLMAK İÇİN DUA EDİYORDU

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Serkan Türk'ün (24), sosyal medya hesaplarında şehit olmak için dua ettiği ortaya çıktı.

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) ve Marmara Gençlik Federasyonu yönetim kurulu üyesi aynı zamanda güreşçi olan ve yetim büyüyen Türk'ün, Facebook hesabından yetimler için paylaşımlar yaptığı görüldü.

Türkün, sosyal medya hesaplarında, "Eğer şu yüreğim kocaman olsaydı, kollarım kocaman olsaydı hepsini sarardım, yüreğime koyardım. Kendimden bilirim, zor mesele. Yetimliği eksiklik olarak aratmayan yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun." mesajını bıraktığı görüldü.

GENÇKONFED Genel Başkanı Bilal Okudan yaptığı açıklamada, terör saldırısında hayatını kaybeden Türk’e Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

Türk'ün yetim büyüdüğünü ve sıkıntılarla okuyarak beden eğitimi bölümünü bitirdiğini anlatan Okudan, "Rahata tam kavuşmuştu ki; terör saldırısında şehit oldu. Rabbim ailesine, bizlere sabır versin." dedi.

Okudan, Serkan Türk'ün kendisine gönderdiği son telefon mesajında, "Abi benim işim, gücüm yok. Bu sebeple yuva kurmam da zor. Artı anneme ve ablama da bakmakla yükümlüyüm ama inan İnşallah hep beraber doğru yolda doğru işler yaparız da Allah da bize şehit olmayı nasip eder." yazdığını da aktardı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23