Vurulduk ey ümmetim uyan artık

Gazetemiz okurlarından Gürhan Gürses, "Vurulduk ey ümmetim uyan artık" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

21 Mart 2019 Perşembe 12:37
Vurulduk ey ümmetim uyan artık

Gürhan Gürses

İki milyar Müslüman var tahmini… İki milyar yalnız Müslüman… Siz kılıç kalkanla oynarken rakipleriniz uzaydan sizi seyredip gülüyor. Kendinizi ve mensup olduğunuz dini sizden olmayanlara karşı alaşağı ederseniz, kendinizi vurmuş olursunuz.

Filistin’de, Suriye’de, Afganistan’da, Irak’ta, Yeni Zelanda’da…

Tek tek çoğuz ama beraber eksiğiz.

Düşmanın öfkesi çok, sabrı yok Müslüman olana. Mekân önemli değil; bugün Yeni Zelanda yarın başka bir coğrafya… Ortak olan ise Müslümanın şehit edilmesi… Dünyanın gözü önünde… İsrail tüm kahrıyla mazlum Filistin’e yükleniyor. Suriye yerle bir edildi, kadınları pazar edildi, çocukları kaybedildi. Mısır kuklaların elinde heder oldu, kendi çocuklarını idam ediyor. Arakan diye bir yer kaldı mı bilmiyorum. Doğu Türkistan kendi haline terk edildi.

Vahşet bir ama coğrafya değişik…

Zalimler hep aynı, mazlumlar da…

İki milyar ümmetiz ama herkes suspus… Biz ise susmayacağız. Göğe uzanan şehadet parmağıyla mücadeleye devam edeceğiz. 49 şehit haberi geldi Yeni Zelanda’dan. 49 Müslüman…

Caminin içinde katledildi. Hunharca… Ve eli kanlı örgüt olan BATI, hiçbir şekilde suçlanmayacak. Vurulduk ey ümmetim! Yeter artık bunca uyuduğun!

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mart 2019 Perşembe 12:37

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019