• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Vefat yıldönümü yaklaşırken Erbakan’dan çarpıcı anılar...

Gazetemiz okurlarından Nevzat Özpelitoğlu, "Vefat yıldönümü yaklaşırken Erbakan’dan çarpıcı anılar..." başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yeniakit Publisher
2020-02-24 14:09:00 -
Vefat yıldönümü yaklaşırken Erbakan’dan çarpıcı anılar...

Nevzat Özpelitoğlu/Balıkesir

1960 darbesiyle bu milletin gerçek evlatlarının idam sehpasında ipe çekildiklerini görünce ve ardından 1980 darbesini müteakip ABD eşkıyasının bir kısım paşalarımızı kastederek (bizim çocuklar yine başardılar) kahkasını duyunca anladık ki, onlar bizim değil, ABD’nin çocukları imiş.(!) Osmanlı ecdadımızdan cumhuriyet döneminin son yıllarına kadar her darbe harekâtında, bir kısım paşaların başrolde olmaları ilginçtir. Özellikle İngiltere, Fransa ve cumhuriyet döneminde Amerika ile sıkı fıkı olmuş paşalarımızın darbe geleneğini sürdürerek, milletimizin kıymetli ve kahraman devlet adamlarını harcamaları ve hatta canlarına kıymaları kabul edilecek bir şey değildir. Ama kıydılar.(!)

Eşekçi Ahmet’in oğlu Serasker Hüseyin Avni Paşa, Mithat Paşa, Rüştü Paşa ve Süleyman Paşaların tertibiyle Sultan Abdülaziz katledildi. Sultan Abdülhamid’in hal edilip tahttan indirilmesinde başrolü yine Üç beyinsiz paşanın oynadığını görüyoruz. Talat, Enver ve Cemal paşalar..

Bu adi ve insanlık dışı gelenek, 27 Mayıs 1960 darbesiyle devam ettirildi. Vicdansız ve vatan sevgisinden yoksun bir kısım paşalar Milletimizin bağrından çıkmış Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarını bir cani gibi idam sehpasına götürdüler. 27 Mayıs aşağılık darbe harekâtını 12 Eylül, 12 Mart, 28 Şubat ve 15 Temmuz harekâtları takip etti. Yine ön saflarda hep bir kısım paşaların ve bunların maşası satılmış basın organlarının olması çok manidardır. Prof. Dr. Necmettin Erbakan da millet sevginden yoksun bir kısım paşaların ve bunların maşası yalaka basın organlarının gadrine uğramış bir başbakanımızdı. 11 aylık başbakanlığında milletimizin yüzünü güldürmüş ve ülkemizi refaha kavuşturmuştu, ama bir kısım darbeci ve ABD’nin kapıkulu paşalar bunu kabul edemediler. Aşağılık ve adi 28 Şubat harekâtıyla ülkemizi korkunç bir kaosa soktular. Erbakan hocamız tüm teşkilat mensuplarını olduğu gibi yakınında bulunanları onore etmeyi hiç unutmazdı. Refah Partisi Genel Merkezinde yapılan bir toplantı öncesinde Erbakan hoca Refah Partisi Genel merkezinde kabul salonunda il başkanlarını birer birer kabul ediyordu. Nihayet sıra İstanbul’a geldi. Tüm İl Başkanlarını salonda oturduğu masasında kabul eden Erbakan hoca, sıra İstanbul’a geldiğinde yerinden kalktı salonun kapısına kadar geldi ve kollarını iki yana açarak “gel bakalım benim 7 ilimin il başkanı Tayip bey” diyerek, Tayyip Beyi kucakladı ve beraberce içeriye girdiler. Necmettin Erbakan toylardandır. Sofudur, dindardır, çalışkandır. Hayatının yarısını namaz, yarısı da projeleri işgal eder. Proje ve raporları saatli maarif takvimi nükteleri gibi geniş ve izahlıdır. Herkesin bir sayfada bitirdiği bir mevzuu o 40 sayfada hülasa eder.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

aydoğan selimoğlu

Erbakan çok zeki,ileriyi gören ve samimi bir müslümandı.Her zaman ordumuzu ve paşalarımızı sevdi laf söyletmedi ama ne yzıkki o günkü paşalarımız onu sevmedi.o gün söylediği her şey bugün gerçekleşiyor.Allah rahmet etsin.
 • Yanıtla

Misafir

Erbakan hoca çok zeki mutavazi doğru dürüst samimi insandı Allah kendisine rahmet etsin evladı Fatih Erbakan yolu açık olsun babasının yokluğunu siyaseten dolduracaktır inşallah
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23