Adnan Oktar'ın ilk ifadesi ortaya çıktı: "Akıl sağlığım yerinde"

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Adnan Oktar’ın Çengelköy’deki villasında ekipler dün kepçe ile kazı yaptı. Polis, şantaj ve tehditle ayda 10 milyon dolara yakın para toplayan örgütün kayıp 200 milyon TL’sini arıyor. Soruşturma kapsamında Adnan Oktar'ın ilk ifadesi de ortaya çıktı. Oktar'ın "Deli değilim. 60'a yakın 'Akıl sağlığı yerindedir' raporum var" dediği öğrenildi.

14 Temmuz 2018 Cumartesi 07:30
Adnan Oktar'ın ilk ifadesi ortaya çıktı: "Akıl sağlığım yerinde"

Sabah Gazetesi'nden Emir Somer'in haberine göre, İstanbul Emniyeti'nce çökertilen Adnan Oktar Suç Örgütü'nün lideri Adnan Oktar'ın (62) Çengelköy'deki villası dün dedektörlerle tarandı, kepçelerle de kazı yapıldı. Polis kaynakları tehdit, şantaj ve karapara aklayarak aylık 10 milyon dolara yakın gelir elde eden örgütün kayıp 200 milyon TL'sinin akıbetini araştırıyor.

Soruşturmada örgütün finans yapılanması da deşifre edildi. Örgüt üyeleri adına 86 paravan şirket kuran Oktar, Avrupa'daki bazı önemli firmalarının adı ile ikiz firma açtı. Azerbaycan, Çin, Dubai ve Katar üzerinden paravan şirketler aracılığıyla ticaret yapıldı. Örgüt aylık 10 milyon dolara yakın para topluyordu. Örgüt kullandığı villalara aylık 200 bin dolar kira ödüyordu. Polis villada kayıp olduğu öne sürülen 200 milyon TL ve suç unsuru oluşturabilecek delilleri arıyor.

ADNAN OKTAR'IN İLK İFADESİ

Soruşturma kapsamında Oktar'ın ilk ifadesi de ortaya çıktı. Oktar'ın "Deli değilim. 60'a yakın 'Akıl sağlığı yerindedir' raporum var" dediği öğrenildi. Örgütte dün 235 şüpheliden 192'si yakalandı. 43 şüpheli aranıyor. Soruşturmada mağdur sayısı 82'ye ulaştı.

'KEDİCİKLER' İTİRAFÇI OLDU

'Kedicikler' olarak adlandırılan 106 kadın şüpheliden yakalanan sayısı ise 105'e ulaştı. "Kedicik" olarak soruşturma dosyasında isimleri geçen başta C.O. ve A.T. olmak üzere çok sayıda kadın şüpheli ilk sözlü mülakatlarda itirafçı oldu.

İtiraflara göre; "Temiz, ahlaklı, ikna kabiliyeti ve eğitimi yüksek, zengin" erkek örgüt üyeleri, kadınları lüks mekânlarda "yüklü para kazancı, televizyona çıkma ve şöhret" gibi vaatlerle kandırdı. Örgüte kazandırdıkları para ve kadın çete üyesi sayılarına göre terfi aldı.

İtirafçı kadınlar, örgütte "İmam Bacılar Grubu" olarak adlandırılıyordu ve Oktar'a doğrudan bağlıydı. Sınırsız itaate zorlandılar. İddiaya göre; Erkek örgüt üyeleriyle zorla ilişkiye sokuldular. Gizli fotoğrafları ve videoları çekildi. Şantaja maruz kaldılar. Karşı koyanların saçı kesildi, darp edildiler. İşkence gördüler. Cariye gözüyle bakıldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2018 Cumartesi 07:30

YORUM YAZ

  • SerdarSerdar8 ay önce
    Bu iblis tam bir kani bozuk ve sütü bozuk bir alcagin ta kendisi Ben bu iblisi TV ekranlarinda zaten kesinlikle bakmaz ve seyretmezdim Ben daha önce anlamistimbu iblisin kedicik o...ariylapeze..nklik yaptigini ve ta ozaman anlamistim bu alçaginbir ka.atmi derler yoksa ga.atmioldugunu GA..TIN VE PE..VENK IN TA.ALASIBU NAMUSSUZBUNDA NE NAMUS NE HAYA NE visdanne KAREKTERNESEREFVAR DEVLETIDE DOLANDIRMIS FUHUS AKLA GELMEYECEK ÜÇKAGITCILARIHERSEY VARADNAN HOCAYMISULEN BEN SENININ GIBI ADNAN HOCANINDA O...U KEDICIKLERINIDE .... DINSIZ IMANSIZ SÜNNETSIZ YAVUR OGLU YAVURTERÖRIST MOSSATIN AJAN ITOLU ITISENIFÖTEYE VE DIGER GRUP TÜRKIYE HAINLERINE CALISAN ALCAKBU IBLIS AKIL HASTASI FALAN DEGIL SAKINA DEVLETIMIZ BU OYUNLARA GELMESIN AKILI OLMAYAN PEZE...NKLIK GAV.TLIK DEVLETI DOLANDIRMAyapamazbu irz DÜSMANI BU CENABETBEYNAMAZ SAPIK A ÖYLESINE CEZAYA CARPTIRILSINKI BÖYLESINE YOK HACIYIM YOK HOCAYIM YOK CEMATMIS GÖZÜNÜN YASINA BAKILMAMASI LAZIM BÖYLELERI BIR DAHA CIKIP BU TÜR SAPIKLIKLARA ÜÇ KAGITCILIKTAN DEVLETI VE MILLETIMIZI KANDIRMAYA KALKISMASINASLINDA BU TÜR SAHTE CEMATLARA VE HER CESIT TERÖRIST LERE IDAM HAK ÖLÜM HAKTIR IDAM KAÇINILMAZ DEVLET BIR KERE DAHA BU KONUYU MECLISDE TARTISILMAYA AÇMASI LAZIM YOKSA BU TÜR OLAYLARIN ÖNÜNE GECILMESI ZOR GÖZÜKÜYOR ....
  • ihsanihsan8 ay önce
    oktar kuranda tesedtür yokmu zina haram değilmi Yahudi ile dostluk haram değilmi sahtekar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019