Vatandaşlık kanununda değişikliğe gidildi!

Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda yapılan değişikliğe göre, 250 bin liralık taşınmazın peşin olarak satışının vaat edilmesi vatandaşlık kazanımı için yeterli sayılacak.

07 Aralık 2018 Cuma 09:00
Vatandaşlık kanununda değişikliğe gidildi!

Yabancıların 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı karşılığı Türk vatandaşlığı kazanması uygulamasında, gayrimenkulün satış vaadi de geçerli olacak.

Vatandaşlık kazanımı için yeterli olacak

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte  değişiklik yapan yönetmeliğe göre, söz konusu tutarda taşınmazın peşin olarak satışının vaat edildiğine dair noterden düzenlenen sözleşmenin üç yıl süreyle devri ve terkini yapılamayacağı taahhüdüyle tapu siciline şerh edilmesi de vatandaşlık kazanımı için yeterli olacak.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 09:00

YORUM YAZ

 • fahrifahri3 ay önce
  Bu kadar ucuz öylemi? Parası olsun yeter başka kritere bakmayız öyle mi? Eğer öyle ise yazıklar olsun, kimin hakkını kime bölüştürüyosunuz?
 • ÇORUMLU ÇORUMLU 3 ay önce
  Acaba Para babaları siyonist ve masonlara mı kapı aralandı. Acaba kandırılıyor muyuz? Zìnayı halen suç olmaktan çıkartan zihniyet milleti ahlaken ne çözüldü. Bir bakması lazım. 16 senedir milletin kafasıns rakamlar öyle kazındı ki kazanmak için herşey mübah sayıldı. Ticari ahlakta sıfırlandı. Bu da yetmedi simdi niyeti belli olmayan insanları bastır parayı vatandaş ol. Seçil cumhurbaşkanı ol mu diyecegiz. Para varya ortada.Katılmıyorum. Ve kınıyorum.Gururum incilmiştir.Eger ekonomi kriz varsa erkekçe söylensin biz soğan ekmek yemeye hazırız. Ama ülkemi yedirtmem arkadaş. Bu karar gözden geçirilmeli
 • corumlucorumlu3 ay önce
  Türk vatandaşlığı bu kadar ucuz ha yazıklar olsun
 • Ayhan AdnanAyhan Adnan3 ay önce
  KILIÇLA ALINAN VATAN PARA İLE SATILMAZ diyen Abdülhamid Han'ın torunlarına bak hele. Karış karış sata sata bitiremedik vatanı İngiliz Amerkan firmalarına, Arap şeyhlerine.Sonunda hadi bakayım, bizim buralar diyip bizleri sınırdışı edecekler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019