• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Varank'tan sert tepki: Asıl şizofren mağdura bakarak suçluya rol biçendir!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, başörtülülere karşı saldırıları lanetlemek yerine failin psikolojik durumunu gündeme getirerek olayı örtbas etmek isteyenlere sert tepki göstererek "Bilinmelidir ki asıl şizofren; mağdurun dinine, diline, başındaki örtüye bakarak suçluya rol biçenlerdir." dedi. Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu ise "Beyoğlunda örtülü kıza saldıran kadın da mı şizofren, metroda sarıklı vatandaşı taciz edenler de mi şizofren? Neden sizin şizofrenler tesettür düşmanı?" tepkisinde bulundu.

2019-11-16 23:35:00 - 2019-11-17 10:23:52
Varank'tan sert tepki: Asıl şizofren mağdura bakarak suçluya rol biçendir!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, başörtülülere karşı saldırıları lanetlemek yerine failin psikolojik durumunu gündeme getirerek olayı örtbas etmek isteyenlere sert tepki gösterdi.

Bakan Varank, tepkisini Twitter'dan "Avrupa’da müslümanlara karşı işlenen nefret suçlarını lanetlemek yerine, failin psikolojik durumunu gündeme getiren gazeteci kılıklı palyaçolardan bizde de varmış. Bilinmelidir ki asıl şizofren; mağdurun dinine, diline, başındaki örtüye bakarak suçluya rol biçenlerdir." ifadeleriyle getirdi.

Varank tepkisine şu şekilde devam etti:

"Kendilerini efendi gören, bin yıllık iktidar hayalleriyle milletimize nice acılar yaşatmış bu ikiyüzlülerin aklına iyice sokması gereken şudur: İnancını yaşamaya çalışanların itilip kakıldığı devirler geri gelmemek üzere kapanmıştır."

 

"Neden sizin şizofrenler tesettür düşmanı?"

Tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu da tepkisini sosyal medya üzerinden gösterdi. Bahadıroğlu ise tepkisinde "Diyorlar ki, "Karaköyde başörtülüye yumruk atan şizofrendi". Beyoğlunda örtülü kıza saldıran kadın da mı şizofren, metroda sarıklı vatandaşı taciz edenler de mi şizofren? Neden sizin şizofrenler tesettür düşmanı?" ifadelerini kullandı.

'Laikçi' nefretini aklamaya giriştiler

Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, Twitter'dan Karaköy'deki saldırıyı yapan kişinin psikolojik durumunu gündeme getirmişti. Saymaz paylaşımında "Karaköy’de, başörtülüye yumruk atan kadının şizofren olduğu ve önüne çıkana saldırdığı anlaşıldı. Bir şizofrenin yumruğunu bile Atatürkçülere ve laiklere yıkmak istediler. Türk toplumunda marjinal bir azınlık olan İslamcılar, 80 milyonu karşı karşıya getirmekten hiç çekinmiyor. Muhafazakar ve laiklerin uyumlu olduğu bir toplumdan rahatsız oluyorlar. İstiyorlar ki, bir Atatürkçü bir başörtülü ile, başı açık kadın bir sakallı ile kavga etsin. Bu ihtirasla yanıp tutuşuyorlar. Atatürkçüler bu gözü dönmüşlüğe, arzuladıkları bahaneyi vermiyor diye üzülüyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

zalım_dünya

kafasımı güzel yoksa yalan karakterlerimi olmuş bu kemalistlerin, pişkinliğinde bu kadarına pes, saldıranlar sanki gül atmış onlara gibi bir hava oluşturmaya çalışarakmı AZINLIK olan laik kemalistleri aklamaya çalışıyorsunuz
 • Yanıtla

Emine Altin

Hicde sizofreni degil bayagida bilincli yapti derdi Allah'la ama galip olan Allah olacak
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23