Vali Yazıcı Susurluk’ta vatandaşlarla iftarda buluştu

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,Ramazan Ayının 13.

19 Mayıs 2019 Pazar 10:10
Vali Yazıcı Susurluk’ta vatandaşlarla iftarda buluştu

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,Ramazan Ayının 13. gününde Susurluk Yeni Mahallede kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla bir araya geldi.


Vali Ersin Yazıcı, iftar saati öncesinde vatandaşlarla sohbet ederek mübarek Ramazan aylarını kutladı.


Mahalle buluşmaları sayesinde var olan dostluğun daha da kuvvetlendirildiğini söyleyen Vali Yazıcı, "Aynı çorbaya kaşık sallayan, aynı ekmeği bölüşen insanlar, birbirine hep dost kalırlar, hep birbirinin yardımcısı olurlar" diye konuştu.


Mahalle halkının birlik ve beraberliği içinde düzenlenen iftar programına katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Mübarek Ramazan ayını idrak ediyoruz. Balıkesir’de başlatılan güzel bir gelenek devam ediyor. İftar yemeklerinde vatandaşlarımızla yakından görüşme imkânı buluyoruz ve sorunlarını dinliyoruz. Valilik olarak yapabileceklerimizi ve nasıl yardımcı olabileceğimizi değerlendiriyoruz. Ramazan boyunca vatandaşlarımızla birlikte olmaya devam edeceğiz" dedi.


Akşam ezanının okunması ile birlikte iftara katılanlar toplu bir şekilde iftarlarını açtılar. İftar sonrası ise yapılan yemek duasının ardından semaya açılan eller hep birlikte amin dedi. Mahalle halkının yoğun katılım gösterdiği iftara Vali Yazıcı’nın yanı sıra Susurluk Kaymakamı Osman Ateş ve Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney ve protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


İftar programlarına yoğun ilgi gösteren Mahalle sakinleri mahallelerinde kurulan masaları saatler öncesinden doldurdular.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 10:10

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Haziran 2019