Vali olmak için tankın altına yatmak gerekiyor

Rusya’da yayınlanan vali adaylarının kayalardan atlama görüntülerinin ardından şimdi de tankların altına yatmaları gerektiğini gösteren videolar ortaya çıktı.

11 Kasım 2017 Cumartesi 22:35

Rus medyası geçtiğimiz ay yeni atanan valilerin Soçi'de 7 metre yükseklikteki kayalardan atladığını gösteren görüntüler yayınlamıştı.

Ulusal Ekonomi ve Kamu Yönetimi Başkanlık Akademisi tarafından dokuz ay boyunca verilen eğitimde valiler zorlu eğitimlerden geçiyor. Sekiz bölümden oluşan eğitimin bir bölümünde ise valilerin üzerlerine doğru gelen tankların altına yatması gerekiyor.  İlk ayağı Haziran ayında yapılan eğitimlerin son ayağının ise Şubat’ta olması bekleniyor. Atanan valiler eğitim kapsamında Malezya ve Singapur’a da gidecek.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gelecek yıl Mart ayındaki başkanlık seçimleri öncesinde 20 valiyi görevinden almıştı. Görevden almaların devam etmesi bekleniyor. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 22:35

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019