Vali Akbıyık’tan Derecik ve Şemdinli ilçelerine ziyaret

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Derecik ve Şemdinli ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

15 Mart 2019 Cuma 13:29
Vali Akbıyık’tan Derecik ve Şemdinli ilçelerine ziyaret

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Derecik ve Şemdinli ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.


Derecik Kaymakamı İdris Arslan, AK Parti Hakkari Milletvekili Husret Dinç ve 34. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Rafet Kılıç tarafından karşılanan Vali Akbıyık, bir takım incelemelerden sonra kurum amirleri ve muhtarlarla bir araya gelerek, yeni kurulan ilçesinin eksiklerini bir an önce tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.


Vali Akbıyık, daha sonra Şemdinli ilçesine geçerek aile destek merkezinde çeşitli kurslarda eğitim gören kursiyer ve usta öğreticilerle bir araya geldi. Yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Akbıyık, devletin bütün imkanlarıyla halkın hizmetinde olduğunu belirtti. Vali Akbıyık, “Buradaki bütün kurumlarımızın amacı, evde boş kalan kadınlarımıza el becerini geliştirerek, meslek ve ileride iş sahibi olmaları için ön ayak olabilmektir” dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 13:29

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mart 2019