• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Vade farksız 27 konut projesi

Seçimler geride kaldı, gayrimenkul piyasası hareketlendi. Son bir yılı durgun geçiren sektör, yatırımcıların piyasaya çıkmasıyla canlandı. Firmalar cazip kampanyalarla konut yatırımcılarına avantajlı seçenekler sunuyor...

2015-11-26 21:13:00 -
Vade farksız 27 konut projesi

Türkiye ekonomisi bu yılı durgun geçirdi. Bu durum en çok da konut talebini frenledi. Ancak ertelenen konut talebi seçimlerin ta­mamlanmasıyla birlikte kıpırdanmaya başladı. Artık bu talebi kar­şılamak için harekete geçen markalı konut üreticisi birçok firma şu sıralar birbirinden cazip kampanyalarla tüketicinin karşısına çıkı­yor. Firmalar düzenledikleri kampanyalarda ağırlıklı olarak vade farksız uzun döneme yayılan ödeme modelini tercih ediyorlar. Ge­nelde 60 ay vade farksız ödeme modelleri konut alıcısının ilgisini çekiyor. Yine 36 veya 60 ay vade farksız aylık taksiti daha düşük miktar ödemeli modeldeki kampanyalar da nihai tüketici için cazip oluyor. Bunun dışında bazı projelerde kredili alımlar için fa­iz oranını belli bir rakama sabitleme de konut kampan­yalarında alternatif bir yöntem olarak kullanılıyor.

Vade farksız ödeme seçeneklerinde taksitler uzar­ken, hiç peşinatsız veya düşük peşinatlarla ev almak isteyenler için de çok sayıda alternatif bulunuyor. Pe­şin para ödeyerek konut sahibi olmak isteyen ancak fiyatlardaki düşüş ihtimalini düşünerek beklemeye geçenlere de hatırı sayılır indirimler uygulanıyor.

TALEP CANLANIYOR

Sektör temsilcileri, seçim ortamında dolar ve faizde görülebile­cek sert hareketler nedeniyle konut alıcısının beklemeyi tercih et­tiğini, son iki haftada ise ertelenen talebin geri geldiğini ifade edi­yor. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı son verilere göre, Eylül ayında Türkiye genelindeki konut satışları yüzde 20.1 düşüşle, Temmuz 2014'ten bu yana yaşanan en sert gerilemeyi kay­detmişti. Talepteki durgunluk nedeniyle son birkaç aydır sektörde­ki yeni projelerin bekletildiğine dikkat çeken sektör temsilcileri, belirsizliğin ortadan kalkmasıyla birlikte yeni proje lansmanlarının da hızla hayata geçmeye başladığını dile getiriyor.

YABANCIYA SATIŞLAR ARTACAK

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Ömer Faruk Çelik, Haziran sonrası konut sektöründe alım ve yatırım yapacakların kafasının karıştığı bir dönem olduğu­na işaret ediyor. Seçimlerin sonuçlanması ile birlikte son haftalar­da satışlarda bir canlanmanın olduğunu vurgulayan Çelik, seçim sonrası süreçte yabancıya konut satışında da iyileş­me beklediklerini belirtiyor. Çelik bu konuda şu değer­lendirmeyi yapıyor:

"Yabancı yatırımcı ürkektir, gri ortamlarda yatı­rım yapmayı sevmez. Hem tek parti hükümetinin gelmesi, hem de AK Parti hükümetinin ekonomi politikalarının bilinmesi, belirsizlik ortamını giderdi.

Özellikle Körfez yatırımcısının yatırım kararları hızlan­maya başlayacak gibi görünüyor. 2016'dan itibaren ya­bancı yatırımcının konut piyasasında daha fazla pozisyon ala­cağı bir döneme giriyoruz. Seçim sonrası ivmeyle birlikte, sektörde daha önce yılsonu için öngörülen 1.2 milyon adetlik konut satışı he­definin de üzerine çıkılabilir."

Tüm bu beklentiler ışığında biz de yatırımcı için fırsat gördüğü­müz İstanbul genelinde satışa sunulan 27 konut projesini sizler için araştırdık. İşte, bu projeler ve özellikleri...

SUR YAPI İLKBAHAR

Sur yapı tarafından İstanbul Sultanbeyli'de 25 bin metrekare arazi üzerin­de inşa edilen proje, 304 konuttan oluşuyor. 51 ila 291 metrekare büyüklüğün­de 1+1,2+1,3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin yer aldığı projede daire fiyatla­rı 290 bin TL'den başlıyor. Projede yüzde 50 peşinat 48 ay Sur Yapı bünyesin­de vade farksız ödeme seçeneği veya yüzde 5 peşinat,  ile kalan yüzde 30'luk kısım 36 ay Sur Yapı bünyesinde vade farksız ödeme se­çenekleri ile sunuluyor. Konut teslimlerinin Kasım 2017'de yapılacağı proje, kuzey ormanlarına, TEM otoyoluna ve Paşaköy gişelerine yakınlığıyla öne çı­kıyor. Kiraz, elma, erik ve zeytin ağaçlarından oluşan meyve bahçelerinin bu­lunduğu projeyi, her mevsim rengarenk açan çiçekler süslüyor.

ADAM KULE

DAP Yapı tarafından İstanbul Maltepe-Dragos bölgesin­de 6 bin 500 metrekare arazi üzerine inşa edilen proje, 27 katlı tek bloktan oluşuyor. Toplamda 254 daire ve 88 ev ofis­ten meydana gelen projede 46 ile 204 metrekare arasında stüdyo ve 1 +1 daire seçenekleri yer alıyor. Teslimlerin 2017 sonunda gerçekleşeceği projede daire fi­yatları 239 bin TL'den başlıyor. Projede, peşin ödemeler Ocak 2016'da yapılıyor, kalan bedel 48 ay vade farkı olma­dan taksitlendiriliyor ve son 12 ayın taksitleri DAP Yapı ta­rafından ödeniyor.

INİSTANBUL LOKAL

NEF ve İş GYO'nun ikinci ortak projesi olan İnistanbul Lokal, İnistanbul Gala'nın hemen yanında İstanbul Davutpaşa'daki eski Şişecam arazisi üzerinde yükseliyor. 17 bin 944 metrekare arazi üzerinde geliştirilen proje 938 konuttan oluşuyor. 48 ila 308 met­rekare büyüklüğünde 1+1 ve 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri­nin yer aldığı projede daire fiyatları 348 bin TL'den başlıyor. Ko­nut teslimlerinin Mart 2017'de gerçekleşeceği projede, 48 ay vade farksız, ilk taksitin 2016 yılında ödenmesi avantajı dikkat çekiyor. İnistanbul Lokal'de yüzme havuzu, spor alanları, çocuk oyun alan­ları, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, otopark gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

MANZARA ADALAR

İş GYO tarafından yapılan Manzara Adalar lokasyon itiba­riyle yüksek yatırım değerine sahip. Karma projede 970 konut bulunuyor. Manzara Adalar, dünyaca tanınmış mimarlık fir­ması Perkins Eastman imzasını taşıyor. Üçü konut ikisi ofis ol­mak üzere toplam beş bloktan oluşuyor. Denize 1.5 km mesafede ve Adalar manzaralı projede stüdyodan 5 + 1'e kadar farklı seçeneklerde daireler bulunuyor ve fiyatları 290 bin TL ile 1 milyon 556 bin TL arasında değişiyor. Kredilerde 120 aya kadar vade seçenekleri sunuluyor. KDV ve tapu harcı ilan edi­len fiyatların dışında. Ayrıca değişik oranlarda indirimler de söz konusu.

TEMA İSTANBUL

Artaş İnşaat, Mesa ve Kantur-Akdaş ortaklığı ile İstanbul Hal­kalı Atakent'te 1 milyon 500 bin metrekare arazi üzerinde yükselen Tema Park İstanbul projesinde toplam 3.531 konut yer alıyor. Projede 58 ile 196 metrekare arasında 1+1,2+1,3+1 ve 4+1 ko­nut seçenekleri sunuluyor. Oturumun başladığı projede satışta olan dairelerin fiyatı 384 bin ila 1 milyon 100 bin TL arasında de­ğişiyor. Projede yüzde 25 peşinde, kullanılabiliyor.
Atakent Tema İstanbul’da sauna, güvenlik, yüzme havuzu, spor alanları, fitness center, otopark, tema park gibi ortak yaşam alan­larına yer veriliyor.

VADİSTANBUL TERAS

Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve İnvest İnşaat ortaklığı ile Ayazağa Cendere Vadisi'nde 51 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen ve bin 111 konutun yer aldığı Vadi İstanbul Teras, Bulvar ve Park adı verilen etaplardan oluşuyor.
69 ila 305 metrekare büyüklüğe sahip 1 + 1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçeneklerinin yer aldığı projede teslimler hemen yapı­lıyor. Vadi İstanbul'da en düşük ve en yüksek konut fiyatı, 1 mil­yon 377 bin 550 TL ila 3 milyon 416 bin 780 TL aralığında. Proje­de, minimum yüzde 25 peşinatla kullanılabiliyor.
Belgrad Ormanı'nın yanında yer alan projede açık ve kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, yürüyüş parkuru, sauna, basketbol sa­hası, çocuk oyun alanları ve projeye özel Havaray bağlantısı ile sakinlerine hızlı ve kolay ulaşım imkanları sunuluyor.

AVRUPA KONUTLARI KALE TOPKAPI

Artaş İnşaat tarafından İstanbul Topkapı Cevizlibağ'da 37 bin metrekare arsa üzerinde dokuz blok olarak tasarlanan Avrupa Konutları Kale projesinde 599 daire, 30 dükkan ve 52 ofis bulunu­yor. 77 ila 210 metrekare büyüklüğe sahip 1 + 1, 2+1,3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin sunulduğu projede yer alan konutların Tem­muz 2016'da teslim edilmesi bekleniyor. Projede yer alan dairelerin satış fiyatı 870 bin ile 1 milyon 880 bin TL arasında değişiyor. Avrupa Konutları Kale Topkapı projesinin sosyal donatıları ara­sında sauna, yüzme havuzu, fitness center, oyun alanları, Türk Ha­mamı bulunuyor.

MİHMANDAR EYÜP

İstanbul'un simgeleşmiş ve yükselen değeri Eyüp'te hayata geçen Mih­mandar, kendine özgü tarzı ile bölgede özel bir yaşam sunuyor. Toplamda 28 bin metrekare inşaat alanına sahip yaşam merkezinde, farklı büyüklük­te 10 dükkan ve 78 daire bulunuyor. Ayrıca konutlar için 2 bin 700 metre­kare özel kullanım alanı da sunuluyor. İş ve alışveriş merkezleri, eğitim ku­rumları, Türkiye'nin köklü hastaneleri, Eyüp Sultan Camii'ne yakınlığı, metro ve toplu taşıma hatları ile kusursuz bir yaşam sunuyor. Eyüp bölge­sinde hayata geçirilen proje kendine özgü tarzı ile bölgede butik bir yapı tarzı örneği. Kadın ve erkek ayrı olmak üzere havuz, sauna, fitness ve kafelerden oluşan proje ev sahiplerine sade ve şık yaşam alanları sunuluyor.

İNANLAR İNŞAAT

1965 yılından bu yana sektörde olan İnanlar İnşaat, birçok markalı projeye imza attı. İnanlar şu anda Terrace Plus Zekeriyaköy, Terrace Vadi Zekeriyaköy, Terrace Hayat Zekeriyaköy, Terrace Home Maslak, Terrace Cadde 251 projelerini de­vam ettiriyor. İstanbul'un en değerli yerlerinde yer alan proje­lerin bu yılsonu ve 2016 yılında tamamlanması bekleniyor. Şir­ket bir taraftan bu projelere devam ederken, Terrace Lotus, Terrace Koru, Aktan Terrace, Ihlamur Terrace, Marin Terra­ce ve Terrace Su projeleri için hazırlıklar yapıyor. İnanlar'ın projelerinde stüdyo daireden villalara kadar çok geniş bir yel­paze bulunuyor. Bu nedenle de fiyatlar çok farklılık gösteriyor.

BUSINESS İSTANBUL

Kadıköy Göztepe E-5'te yer yer alan proje, hızla süren büyük ölçekli kentsel dönüşüm projeleri arasında ofis özelliğine sahip tek proje. Ulusla­rarası ve yerli firmaların ilgisinin yoğun olduğu proje iki adada altı blok ola­rak tasarlanmış. Toplam 250 bin metrekare inşaat alanında 150 bin metre­kare kiralanabilir alana sahip. Yüksek tavanlı, ferah çalışma ortamı sunan modern ofis katları "shell&core" tarzında tasarlanan proje, dünyada yeni iş konseptleriyle zirveye ulaşan ofis modelini iş dünyası ile buluşturma id­diasında. Projeyi geliştiren SVR Gayrimenkul Yatırım, 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda küresel yatırımcılara projenin beş katının komple satışını gerçekleştirdi. Proje 2017 yılında teslim edilecek.

İSTANBUL 216

Baysaş İnşaat tarafından Fikirtepe'de 11 bin 350 metrekare arazi üzerinde geliştirilen projenin ilk etabı 541 konuttan olu­şuyor. İlk etabında büyüklükleri 52 ila 157 metrekare arasında değişen 1 + 1, 2+1 ve 3 + 1 daire seçenekleri bulunuyor. Yüzde 30 peşinatla ve 36 ay sıfır faizle ev sahibi olunabilen projede, konutların satış fiyatı 312 bin TL'den başlıyor. Projenin ilk eta­bında yer alan konutların Ara­lık 2016'da tes­lim edilmesi bekleniyor.
42 bin metre­kare ortak-sos-yal alan ve 4 bin 500 metrekare yeşil alana sahip olan projenin sosyal alanlarında açık ve kapalı havuz, fitness, sauna ve çocuk oyun alanları yer alıyor.

BABACAN PREMIUM

Babacan Yapı tarafından İstanbul Esenyurt'ta inşa edilen proje 28 bin 500 metrekare alanda yükseliyor. Altı bloktan oluşan pro­jede, stüdyo, 1 + 1, 2+1 ve 3 + 1 seçe­neğine sahip, 50 ila 200 metrekare bü­yüklüğünde toplam 1.400 daire yer alı­yor. Projede ayrıca bir otel ve AVM de yer alacak. Proje iki etap olarak tasarlandı. İlk etabı Haziran 2018'de, ikinci etabı Eylül 2018'de teslim edi­lecek. Projede yer alan dairelerin fiyatları 176 bin ila 535 bin 800 TL aralığında değişiyor. Babacan Premium projesinde ban­ka kredili ya da 40 ay vade farksız ödemeler yapılıyor. Projede yüzme havuzu, fitness, sauna, spor alanları gibi sosyal olanaklar bulunuyor.

216 BUTİK PLUS REZIDANS

216 Yapı tarafından Çekmeköy'de 4 bin metrekare arsa üze­rine inşa edilen proje, iki blokta 123 daireden oluşuyor. 58 ila 145 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3+1 daire seçeneklerinin sunulduğu projede 1 + 1 daireler 263 bin TL'den, 2+1 daireler 473 bin TL'den, 3+1 daireler ise 597 bin TL'den başlayan fi­yatlarla satışa sunu­luyor. Daire teslim­leri Ekim 2016'da gerçekleşecek.

Firma, elinde ye­terli birikimi olma­dan ev almak isteyen­ler için bir kampanya düzenledi. "Peşinatı teslimde" adını taşı­yan kampanyadan yararlanıp ev alanlar daire bedelinin yüzde 75'ine denk gelen parayı şimdi kullanıp, peşinatı ise teslimde ödeyebilecek. Buna göre konut alıcısı fiyatı 256 bin TL olan 1 + 1 daireye aylık 2 bin 944 lira taksitle sahip olabilecek.
Proje sosyal alanları ve sunduğu hizmetlerle 'ev tadında otel konforunda' bir yaşam hayal edenlere hitap ediyor. Projede 24 saat teknik servis, vale servisi ve kat temizliği gibi hizmetler su­nulacak.

NLOGO İSTANBUL

Özyurtlar İnşaat'ın Esenyurt'ta 34 bin 580 metrekare arsa üzerine inşa ettiği proje yedi blokta 2 bin 519 daireden oluşu­yor. Üç etap halinde inşa edilen projede, her etapta 40 ila 175 metrekare büyüklüğe sahip, 1+0, 1 + 1, 2+1 ve3+1 daire seçenekleri yer alıyor. Şu an­da ikinci etabının satışının devam ettiği projede yer alan evler, 142 ila 600 bin TL aralı­ğında satışa su­nuldu. Projenin ilk etabında yer alan konutların Haziran 2016'da sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor.

Özyurtlar İnşaat, proje kapsamında "60 ay 0 Faiz. Taksitleri 2017'de ödemeye başlayın" adım taşıyan bir kampanya düzen­ledi. Kampanya kapsamında daire alanlar yüzde 25 peşinatı ve­rip, ödemeye 12 ay sonra yani ev tesliminde başlıyor. Üstelik ev taksitlerini 2017'den itibaren 60 ay boyunca faiz ödemeden ger­çekleştiriyor. Projede konutların yanı sıra sakinlerine alışveriş keyfi sunan ve içerisinde 100'den fazla dükkânın bulunduğu Cadde İstaNbul da yer alıyor.

İSTASYON 24

İstanbul Halkalı Atakent'te 24 Gayrimenkul tarafından 3 bin 822 metrekare arazi üzerinde geliştirilen projede, 98 ev ofis yer alıyor. 58 ila 119 metrekare arasında 1 + 1 ve 2+1 şeklinde ev ofis seçeneklerinin yer aldığı projedeki, 1 + 1'ler, 330 ila 415 bin TL aralığında satışa sunuldu. Projede 60 ay 0 faiz imkanı ile 2 bin 745 TL taksitle ev alma imkanı var. Önümüzdeki yılsonunda sahiplerine teslim edilmesi he­deflenen projede 375 metrekarelik sosyal alanlarda fitness salonu, pilates odası, toplantı odası, oyun odası, lobi ve smart asistan hiz­metleri yer alıyor.

CONCORD İSTANBUL

Teknik Yapı'nın Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm projesi 21 bin 500 metrekare arazi üzerinde hayata geçiriliyor ve toplam 1.173 konuttan oluşuyor. Projede, 48 ila 133 metrekare büyük­lüğe sahip 1+0, 1 + 1, 2+1, 3 + 1 daire seçenekleri yer alıyor. Konutların 352 bin 600 ila 750 bin TL aralığında satıldığı proje­de üçlü bir fiyat avantajı kampanyası sürüyor. 36 aya ka­dar sıfır faiz imkanı sunulan kampanya­da yüzde 10 peşin ödeme yapanlar, yüzde 15 peşinatı bir yıl sonra ödeyebiliyor. Peşin ödeme­lerde yüzde 12 indi­rim uygulanıyor. Daire teslimlerinin 2017 yılında yapılması planlanıyor.

Yüzde 70'i yeşil alan olarak planlanan projenin sosyal dona­tılan arasında açık ve kapalı yüzme havuzları, kapalı otopark, sauna, fitness center, hamam, servis hizmetleri ve kafeterya yer alıyor.

QUEEN CENTRAL PARK

Queen Central Park projesi Sinpaş GYO tarafından İstanbul Şiş­li Bomonti'de 18 bin 326 metre­kare arsa üzerinde hayata geçirili­yor. 900 adet dairenin yer aldığı projede, 50 ila 240 metrekare bü­yüklüğe sahip 1 + 1'den 3,5 + 1'e kadar daire seçenekleri sunulu­yor.

Projede daire fiyatları 894 bin 755 TL'den başlayıp, 2 milyon 864 bin TL'ye kadar çıkıyor. Yüz­de 45 peşinat sonrasında üç ara ödeme yapılıyor. 40 ay vade fark­sız ödeme seçeneği de sunuluyor. Projenin teslim tarihi Mayıs 2018. Lüks detayların hakim olduğu projede daireler dekorasyonlu olarak teslim ediliyor.

YENITEPE KADIKÖY

Nuhoğlu ve Gülsa İnşaat ortaklığının Fikirtepe'de 30 bin metrekare arazi üzerinde hayata geçirdiği Yenitepe Kadıköy projesi, 24 katlı dört blokta toplam 1.100 konuttan oluşuyor. Projede 67 ila 250 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. Konutların satış fiyatı 480 bin ila 1 milyon 600 bin TL arasında değişiyor.
Projede, 60 ay vade farksız daire sahibi olunabiliyor. Yüzde 1 KDV avantajının bu­lunduğu projede taksitler 2 bin 900 TL'den başlıyor. Teslimlerin 2016 haziran ayında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Projede 25 bin 700 metrekarelik peyzaj alanı bulunuyor. D-100 karayoluna çok yakın olan projeye toplu taşıma araçlarıyla rahatça ulaşmak mümkün.

VIRAISTANBUL

Gül Proje ve Beylikdüzü Belediyesi ortaklığı ile Beylikdüzü'nde 92 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilecek kare fiyatları 3 bin 100 TL'den başlıyor. Viralstanbul, Beylikdüzü'nde Yaşam Vadisi projesine komşu olmasıyla öne çıkı­yor. Projenin sos­yal donatıları ara­sında, açık hava okuma alanları, gezinti yürüyüş yolu, sauna, sos­yal tesis, kafeter­ya, süs havuzları, çocuk oyun alan­ları, fitness alan­ları, misafir oto­parkı, kapalı otopark, paten ve kayak alanları, hamam, basket­bol sahası, tenis kortu, yüzme havuzu, renk ve kelebek bahçele­ri, çim amfi, yeşil meydan, dinlenme alam, açık hava sineması, cep sineması yer alacak.

STİLL İSTANBUL DIAMOND

Yeşilyurt İnşaat tarafından Kurtköy'de 10 bin 500 metrekare arazi üzerinde geliştirilen projede, beş ve altı katlı iki blokta toplam 214 konut yer alıyor. Projede, 57 ila 156 metrekare büyüklüğe sahip, 1 + 1,2+1 ve 3+1 daire seçenekleri mevcut. 243 ila 598 bin TL aralığında satışa sunulan dairelere yüzde 5 peşinat ve 16 ay sıfır faiz­le sahip olmak mümkün.
Projenin Mart 2016'da sahiple­rine teslim edil­mesi planlanıyor. 577 metrekarebüyüklüğünde sosyal tesis alanının yer aldığı projenin yüzde 85'ini yeşil alanlar oluşturuyor.

ESSENORA İSTANBUL

İmta İnşaat, Atik&Akın, Enga ortak girişimi tarafından İs­tanbul Gaziosmanpaşa'da hayata geçirilen Essenora projesi 20 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 758 daire ve 12 tica­ri üniteden oluşan projede 72 ila 200 metrekare arasında 1 + 1, 2+1, 3 + 1 ve 4+1 daire seçenekleri var. Daire fiyatla­rının 397 bin TL'den başlangıç gösterdiği projede ödeme koşullan kapsamında peşi­natsız, kredisiz, fa­izsiz, kefilsiz öde­me imkanı sağlanı­yor. Proje, Şubat 2016'da konut sahiplerine teslim edilecek.
Projenin sosyal olanakları arasında market, mini spor salon­ları, çocuk oyun alanları, fitness center, sauna, buhar odası, ka­palı otopark, iki yüzme havuzu, kafe ve restoranlar bulunuyor.

RESİM İSTANBUL

Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Sancaktape'de gerçek­leştirilen proje, 81 bin 433 metrekare arazi üzerine inşa edili­yor. 1.394 adet daireden oluşan projede, 67 ila 230 metrekare büyüklüğe sahip, 1 + 1, 2+13 + 1 ve 4+1 daire seçenekleri var. Dairelerin fiyatları 285 bin TL'den başlıyor. Kasım kampanyası son 14 gün olarak belir­lendi. 30 Kasım'a kadar geçerli olan kampanyada 48 ay vadede 0 faiz uygu­lanıyor. Daire tes­limlerinin birinci etabının bu yıl Aralık ayında yapılması planlanan projede ikin­ci etabın Eylül 2016'da yapılması öngörülüyor. Projede oyun alam, sauna, hamam, sinema, oyun alanları, fitness center ve buhar odası gibi donatılar bulunuyor.

5. LEVENT

Torunlar GYO ve Kiptaş'ın Alibeyköy'deki ortak projesi olan 5. Levent, 515 bin 977 metrekare arsa üzerinde konumla­nıyor. İki mahalle şeklinde toplam 4 bin konuttan oluşan projede büyüklükleri 50 ila 200 metrekare arasında değişen 1+1, 2 + 1,3 + 1 ve 4 + 1 şeklinde 50 farklı daire tipi yer alıyor. Daireler, 500 bin ila 1 mil­yon 500 bin TL aralığında satışa sunuldu.
Yüzde 35'i peşin, 36 ay faizsiz taksitle projeden daire sa­hibi olmak mümkün. Projede yer alan konutların teslimine Aralık 2017'de başlanması planlanıyor.
Projede, zengin sosyal donatı alanlarına sahip üniversite eği­tim alam, 4 bin metrekare cadde konseptinde ticari ünite, iki okul, iki cami ve 50 dönümlük bir koru yer alacak.

DKY KARTAL

DKY İnşaat tarafından Kartal'da 21 bin 600 metrekare arsa üzerine inşa edilen proje, 331 konuttan oluşuyor. 98 ila 217 metrekare büyüklüğe sahip 2+1,5, 3+1,5, 4+1,5, 5 + 1,5 ve 6+1,5 daire seçeneklerinin sunulduğu projede, bahçe katların­daki sınırlı sayıda dubleks daire ile, 22 ile 77 metrekare ara­sında teras kul­lanım alanına sahip daireler odaya dahil edi­lebilen balkon­ları ile dikkat çekiyor.   Daire fiyatları 476 bin 800 TL ila 1 milyon 301 bin TL arasında deği­şiyor. Firma tarafından 60 ay sıfır vade farksız ödeme seçeneği­nin sunulduğu projede esnek ödeme avantajı da bulunuyor. Projede yer alan dairelerin Aralık 2017'de teslim edilmesi bek­leniyor.
Bahçe katından en üst kata kadar tüm daireleri deniz ve Ada­lar manzarasına sahip projenin yedi dönümlük yaşam parkında, çiçek bahçeleri, ağaçlar, su kanalları, çocuk oyun alanları, bisik­let yolları, koşu parkurları, açık ve kapalı kullanımlı havuzlar ve fitness center yer alacak.

PROPA PLUS RESİDANCE

Propa İnşaat'ın İstanbul Zincirlikuyu'da bin 500 metrekare arsa üzerinde hayata geçirdiği proje 38 daireden oluşuyor. 68 ila 156 metrekare büyüklüğe sahip 1+1, 2 + 1 ve 3 + 1 daire tiplerinin yer aldığı projede fiyat­lar 312 bin dolardan başlıyor. Yüzde 5 pe­şinat ile daire sahibi olma imkanı sunulan projede, 36 ay vade farksız taksitlendirilebiliyor; ayrıca yedi farklı ödeme seçeneği bulunuyor. Dairelerin Mayıs 2017'de teslim edilmesi bekleni­yor.
Açık yüzme havuzu, güneşlenme terası, fitness merkez, sau­na, güvenlik ve spa gibi sosyal imkanların yer aldığı projede ısı pay ölçer ve merkezi ısıtma ve 7/24 concierge hizmeti sunulu­yor.

FORTİS İSTANBUL

Yiğit Group tarafından inşa edilen Fortis İstanbul projesi, İs­tanbul'un yeni yaşam merkezi Basın Ekspres Yolu'nda yükseli­yor. Toplam yatırım tutarının 192 milyon TL olduğu Fortis İs­tanbul,  20'şer katlı, üç blok ve  705 ko­nuttan oluşu­yor.  14 bin 523 bin met­rekarelik ar­sa alanı, 69 bin metreka­relik inşaat alanına sahip projede 58 metrekarelik 1+0, 86 metrekarelik 1 + 1 A, 90 metrekarelik 1+1 B ve 125 metrekarelik 2+1 olmak üzere dört farklı tipte daire bulunuyor. Her daireye ait balkon ve otoparkın bulunduğu projede 4 bin 700 metrekarelik ticari alan da mevcut.
Restoran, fitness salonu, çocuk oyun alanı ve 6 bin metreka­re peyzaj alanı ile proje sakinlerine kullanışlı bir yaşam alam su­nuyor. Metrekaresi ortalama 4 bin 100 TL'den satışa sunulacak projede yaşam 2016 sonunda başlayacak. Avantajlı ödeme ko­şulları ile projeden daire alan müşterilere yüzde 30 peşin 24 ay 0 faizli ödeme planı uygulanıyor.

DUMANKAYA MOZAİK

Dumankaya İnşaat'ın Sancaktepe'de hayata geçirdiği proje 64 dönüm arazi üzerine inşa ediliyor. 799 adet daire ve bir adet dükkandan oluşan proje üç etapta hayata geçirilecek. Projede 44 ila 208 metrekare büyüklüğe sahip stüdyo, 1 + 1,1,5 + 1, 2+1, 3 + 1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. 173 bin TL'den baş­layan fiyatlarla satışa sunulan projenin teslim tarihi Nisan 2016 olarak belirlendi. 60 ay 0 faiz fırsatı ile 3 bin 889 TL'den başla­yan taksitlerle konut sahibi olunabiliyor.
450 metre­kare büyüklü-1 gündeki sosyal tesisin yer aldı­ğı projede, 330 metrekare açık yüzme havuzu, amfi tiyatro, aktivite-etkinlik meydanı, lavanta hasat alanları, gezinti yollan, pergolalı oturma alanları, bisiklet park alanları ve çeşitli oyun alanları bulunuyor.

(ORHAN ŞENTÜRK/PARA DERGİSİ)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı