Uyuşturucu satışı yapan “Komutan” kod adlı şahıs enselendi

Denizli’de uyuşturucu madde satışı yaptırdığı öne sürülen ve ordudan astsubay iken atılan “Komutan” kod adlı şahıs liderliğindeki suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 4 kişi yakalandı.

18 Mayıs 2018 Cuma 13:55
Uyuşturucu satışı yapan “Komutan” kod adlı şahıs enselendi

İstanbul'dan Denizli'ye uyuşturucu madde getirilerek satıldığı istihbaratını alan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 8 kişiden oluştuğu tespit edilen suç örgütüne yönelik çalışma başlattı. Ekipler şüphelileri 6 ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Ekipler takibin ardından operasyon için 15 Mayıs'ta düğmeye basarak kentteki 8 farklı adrese eş zamanlı baskınlar yaptı.

ÖRGÜT LİDERİ 'KOMUTAN'

Baskınlarda örgüt lideri "Komutan" kod adlı R.D., İ.D, H.G., ve K.K., isimli 4 şahıs gözaltına alındı. Şahıslarla birlikte toplamda 1 kilogram metenfetamin, 15 gram eroin, 2 tabanca ve uyuşturucu madde satışında kullanılan hassas terazi ele geçirildi. Operasyonda örgüt üyesi olduğu iddia edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan 4 kişinin ise polis tarafından her erde arandıkları belirtildi.

TSK'DAN İHRAÇ EDİLDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Operasyonda gözaltına alınan şahıslardan K.K.'nin kadın olduğu öğrenildi. Örgütün İstanbul'dan getirilen uyuşturucu maddeleri torbacı diye tabir edilen zehir tacirlerine sattırdıkları kaydedildi. Örgüt lideri olduğu öne sürülen "Komutan" kod adlı R.D'nin, astsubay iken uyuşturucu madde ticareti yapma suçlamasıyla geçirdiği soruşturma sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edildiği kaydedildi. R.D.'nin ordudan atıldıktan sonrada zehir tacirliği yapmaya devam ettiği ve bu kapsamında kurduğu suç örgütü ile Denizli'de uyuşturucu madde satışı yaptığı iddia edildi.

R.D., ile birlikte gözaltına alınan diğer 3 şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden kadın olan K.K., isimli şahsın henüz 20'li yaşlarda olması dikkatlerden kaçmadı.

Haftanın Özeti

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 13:55

YORUM YAZ

  • MilletMillet8 ay önce
    Başlığınız yakışıksız ve haksız isnat olmuş. Komutan değil komutan lakaplı .... Ama bu adam komutan değil.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ocak 2019