Üsküdar’daki trafik magandalarına 18 bin lira ceza

Üsküdar’da drift yaparak trafikte tehlike saçan magandalar polis tarafından yakalandı.

23 Nisan 2019 Salı 17:05
Üsküdar’daki trafik magandalarına 18 bin lira ceza

Üsküdar’da drift yaparak trafikte tehlike saçan magandalar polis tarafından yakalandı. İki trafik magandasına toplamda 18 bin lira para cezası uygulandı.


Geçtiğimiz günlerde iki sürücü, Üsküdar’da drift yaparak trafikte tehlikeye sebep olmuş ve o anları sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmışlardı. Olayın basına yansımasından sonra polisler o iki magandanın peşine düştü. İsimlerinin C.U. ve O.K. olduğu öğrenilen iki trafik magandası Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekiplerince yakalandı. İki magandaya, ‘herhangi bir zorunluluk olmaksızın, karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi (drift) veya kendi etrafında döndürülmesi’ maddesine istinaden 5 bin 10’ar TL, ’sürücü belgesi olmadan araç kullanmaktan’ dolayı 4 bin 36’şar TL olmak üzere toplamda 18 bin TL para cezası uygulandı.


Ayrıca iki şahıs ‘Kara, Deniz Hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’ maddesine istinaden adli işlem yapılmak üzere Doğancılar Şehit Mustafa Tuncer Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 17:05

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019