Ürdün'de skandal! Osmanlı askerine atılan pusuyu turistlere gösteri yaptılar

Ürdünlülerin ülkelerine gelen turistlere 1. Dünya Savaşı'nda bir grup hainin Osmanlı askerine attığı pusuyu gösteri olarak oynaması büyük tepki çekti.

13 Eylül 2018 Perşembe 00:57

Ürdün'e gelen turistler için gösteriler düzenleyen Ürdünlüler, Türk askerine kurdukları pusuyu canlandırdı.

HAİNLİĞİN OYUNUNU OYNADILAR

1. Dünya Savaşı sırası Arabistanlı Lawrence, Arapları Osmanlı'ya karşı ayaklandırmıştı. Osmanlı, aynı dönemde bir de Ürdün ihanetiyle zor duruma düştü.

Yemen'e ve Kanal cephesine personel-cephane taşıyan Osmanlı ordu trenine pusu kuruldu. Bu tuzağı kuran Ürdünlülerin torunları bugün ülkelerine gelen turistlere bunu bir gösteri olarak sergiliyor.

Haftanın Özeti

Haber Tarihi: 13 Eylül 2018 Perşembe 00:57

YORUM YAZ

 • m.turkm.turk3 ay önce
  Bugün olanlara bakılırsa, ettiklerini çekiyorlar galiba. ne edersen kendine, edersin kendi kendine.
 • Haydar ŞahinHaydar Şahin4 ay önce
  Troller nerde hani her haberin altına "arap kardeşlerimiz bizi arkadan vurmadöööö" diye böğürenler ortada yok. Bak araplar hainliklerini itiraf ediyor
 • engineerengineer4 ay önce
  kabahat bizde, haçlı seferlerine göğüs gerip, haçlıların tecavüzünü önlemişiz, viyana ya dayanmışız, ortadoğu ve hıristiyan batı arasında tampon olmuşuz ve ortadoğu milletlerinin namusunu kurtarmışız işte mükafatı bu, demekki neymiş "hiç bir iyilik cezasız kalmaz" mış, bir başka soysuz ise "hadimül harameyn" olan atalarımıza hırsız diyebilmişti, çapulcu sürüleri.
 • SALİH BAKSALİH BAK4 ay önce
  ANALARI ARAP OLAN BABALARI İNGİLİZ OLANLARDAN BAŞKA NE BEKLENİRKİ>!!!!!!!!!!!!
 • kerim kerim 4 ay önce
  milli ve manevi hassasiyet gerektirenyurt içi ve yurt dışı haberlerinde yeni akit her zaman birinci... her zaman önde ..teşekkürler yeni akite haber ekibine.herzaman varolun çok yaşayın..inşallah.ürdündeki şehit osmanlı evlatlarıda şefaatçidirler size.
 • İNŞALLAH İNŞALLAH 4 ay önce
  ALLAH CC İŞİNE KARIŞMIYACAN O DAVASINA SAHİP ÇIKIP ÖLENİ CENNETE DAVASINA SAHİP ÇIKMIYANI ZALİM ŞEYTAN İNGİLİZİN ELİNDE EĞİTİYO100 YIL ÖNCE ÖZGÜR ŞEREFLİ BİŞEKİLDE YAŞARKEN HIRSIZ İNGİLİZTAMAHKAR AZGIN BİR ARAYA GELDİ BU TAMAHKAR YÜZDE 10 HIRSIZ BATI YÜZDE 90KAZANAN İSLAM BURADAKİ O MAZLUMA YARDIM EDİP BATIYA GÖNDERELİM ORADAKİ MAZLUMLAR İSLAMLAN TANIŞSIN ÖZGÜROLSUNLAR İNŞALLAH
 • ihsanihsan4 ay önce
  ürdün kalleşlik yaptı osmanlıya bu günkü olayların müsebibi ürdün dür o vebalden kurtulamazlar
 • faynurfaynur4 ay önce
  yazıklar olsun ... o yüzden batının oyuncağı oldu pislikler
 • KAYAKAYA4 ay önce
  Osmanlıya ihanet etti de şimdi ne oldu , Lider yok ,Din devletin istediği baskı ve yönle yaşanıyor, abd.elinde israil üşağı suud köpeğinin yönrttiği, halkın karma karışık bozuk yapısıyla tam belirsi bir ırka giden dibindeki filistin arap ama o okadar dağınıkki pisliğe hizmetten asla gözlerini açamayacak.. O gösteriri yapacağına hangi hırıstiyan ve yahudinin kucağında olduğunu sıra kimde olduğuna baksın. Ağlayacakları kara günlerine eğleniyorlar işte bedevi kafası...
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU4 ay önce
  GAVURLARA NASIL KÖPEKLİK YAPTIKLARINIDA GÖSTERSİNLER. O TİP SENARYOLARI DAHA ZENGİN.
 • maraşlımaraşlı4 ay önce
  ...osmanlı himayesinde huzur içerisinde yaşıyordunuz. Osmanlı çöküncü birbirinize girdiniz ve osmanlı zamanındaki huzuru mumla arar oldunuz. İnsanoğluna rahat her aman batar. MÜSTEHAK bunlara
 • ÇardaklıÇardaklı4 ay önce
  Osmanlı bunlarımuslumandılar diye 600 yıl özgür yaşamlarını namuslarını ,şereflerini korudu ; eee Osmanlı gittikten soonra ne oldu ?! , 100 yıldır batıye köle oldular ne namus kaldı ne şeref kan gölunde yaşiyorlar .
 • abidin kayaabidin kaya4 ay önce
  it oğlu itler. osmanlıyı arkadan vurdularda ne oldu, ingilizlerin altına yattılar. şu anda bile özgür değil araplar, israilin bekçiliğini yapıyorlar.
 • muhjaiddinmuhjaiddin4 ay önce
  Ahmet yav padişahın ingilizlere teslimiyetini gösteren FİLM kaydı var hiç öyle ağladığı sızladığı filanda yok.madem o kadar vatanseverlerdi ŞEHİT olsalardı o zaman ..Azıcık adam gibi yorumlar yazın iyisiyle kötüsüyle bitmiş yıkılmış bir imparatorluktan arslanlar gibi bir ülke cumhuriyetimiz kurulmuş.Ülkeeyi kuranlardan ALLAH BİN KERE RAZI olsun..Diğer günahları bizi ilgilendirmz hesabını Allaha verecekler bize değil....nesi size batıyor amacınız ne fetöcümüsünüz nesiniz anlamadım ki..
 • 145314534 ay önce
  ben bi türk milliyetcisiyim.adamların yaptıkları niye hainlik olsunki.adamlar bizden biri degil.onların topraklarına gidip onları sevk ve idare etmişiz.adamlarda kendilerinin bagımsızlıgı icin mucadele etmişler.nasıl biz anadoluda yunan ingiliz italyan gucleriyle mucadele ettiysek.onlarda mücadele ettiler.arapları sevmem.ama yinede onların hainliginden degil bu.adamlar türk yönetimini istemiyor.bunu istememek hainlikmi.ayrıca araptan dost olmaz
 • Osmanlı torunuOsmanlı torunu4 ay önce
 • AHMETAHMET4 ay önce
  Osmanlı devletini Araplar mı yıktı? Osmanlı hanedanı sürgün edilip bir gecede Türkiyeyi terketmeleri söylendi. İngiliz gemisini çağırıp limana yanaştırdilar. Hanedan üyeleri , ağlaya, sızlaya ülkeyi terketmek zorunda kaldılar. Sonra da arkasından aaa.! bakın Osmanlı Padişahı İngilizlere sığındı(??**)
 • koyulhisarlımuratkoyulhisarlımurat4 ay önce
  amerikanın uşakları alışır amerikan bilmemneyine kanı bozuk tur bunların bakın şuan görürüsünüz müneccim olmaya gerek yok
 • saddisaddi4 ay önce
  Tarihçiler, Osmanlıya ihanet eden arapların kim olduğunu açıklamalı. Yarın ürdüne saldırı olursa, oynayacak mıyız yardım mı edeceğiz? ACİLDİR.
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc4 ay önce
  Yakinda Filistin gibi, Suriye gibi, Irak gibi, Libya gibi,Tunus gibi, Cezayir gibi,Balkanlar gibi bedel ödemeye aday aynen Suudlar gibi. Bekle gör. Cen. Allahin Osmanliya yapilan hainlikleri 100 yil sonra torunlarina ödetiyor. Ceza kesildiyse bashlarina geleceklerden korksunlar. Bunu Yunanlilar, ve Kafkaslar dahi her beldeödemishtir.
 • Mesut SarpMesut Sarp4 ay önce
  Yani Avrupalılara yaltaklanıyolar, bak biz sizin için müslüman Osmanlıya nası kalleşlik yaptık diye. Bunlarin iki yakası bi araya gelmez. ...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ocak 2019