Seçim 2019 Sayfası

Ürdün ile Katar arasında askeri iş birliği anlaşması

- Ürdün Kralı, Katar Savunma Bakanı'nı kabul etti - Katar Silahlı Kuvvetleri ile Ürdün Silahlı Kuvvetleri arasında ikili iş birliği anlaşmaları imzalandı

17 Nisan 2019 Çarşamba 18:45
Ürdün ile Katar arasında askeri iş birliği anlaşması

AMMAN (AA) - Ürdün Kralı 2. Abdullah, Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye'yi kabul etti.

Ürdün Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, başkent Amman'daki El-Huseyniyye Sarayı'nda gerçekleşen kabulde, iki ülke arasındaki iş birliğinin farklı alanlarda geliştirilmesi ve güçlendirilmesi konuları ele alındı.

Kral Abdullah, kabul sırasında yaptığı açıklamada, "Ürdünlülere iş olanakları sağlama ve ülkede yatırımlar oluşturma konusunda verdiği destek için Katar'ı takdir ettiğini" dile getirdi.

- İkili iş birliği anlaşması imzalandı

Öte yandan Katar Silahlı Kuvvetleri ile Ürdün Silahlı Kuvvetleri arasında ikili iş birliği anlaşmaları imzalandı.

Katar Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Katar Savunma Bakanı Atiyye'nin, Ürdün Genelkurmay Başkanı Mahmud Abdulhalim Ferihat ile görüştüğü belirtildi.

Açıklamada, Atiyye'nin Ferihat ile görüşmesinin ardından Katar Silahlı Kuvvetleri ile Ürdün Silahlı Kuvvetleri arasında ikili iş birliği anlaşmalarının imzalandığı kaydedildi.


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba 18:45

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Nisan 2019