Ürdün Dışişleri Bakanı BM Temsilcisiyle Suriye'yi görüştü

21 Mayıs 2019 Salı 14:24
Ürdün Dışişleri Bakanı BM Temsilcisiyle Suriye'yi görüştü

AMMAN (AA) - Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen ile Suriye'deki son gelişmeleri ve siyasi çözüm konusunda sarf edilen çabaları görüştü.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Safedi, başkent Amman'da BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen ile bir araya geldi.

Görüşmede BM'nin Suriye krizinin çözümü için sarf ettiği çabaları desteklediklerini ifade eden Safedi, çözüme yönelik uluslararası çabalar içinde Cenevre sürecinin merkeziliğine vurgu yaptı.

Safedi ayrıca bölgede istikrar ve barışın sağlanması için ülkesinin BM ile verimli ortaklığı güçlendirmek ve işbirliğini geliştirmek istediğini ifade etti.

BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen da Suriye krizine çözüm çabaları çerçevesinde BM ile Ürdün arasındaki işbirliğinden ve Amman yönetiminin Suriyeli mülteciler konusunda oynadığı insani rolden övgüyle söz etti.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, Pedersen'ın ülkeye geliş zamanı ve ziyaret süresine ilişkin bilgi verilmedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 14:24

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Haziran 2019