• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

UNRWA'dan korkutan Gazze açıklaması!

Yeniakit Publisher
2023-11-13 23:21:00 - 2023-11-14 00:17:24
UNRWA'dan korkutan Gazze açıklaması!

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) Gazze Direktörü Thomas White üzen bir açıklamada bulundu.

Katil İsrail’in Gazze Şeridi’ne yakıt girişine engel olması, insani yardımları ve hastaneleri durma noktasına getirdi.

UNRWA Gazze Direktörü Thomas White, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Gazze'ye yakıt girişine izin verilmemesi nedeniyle Gazze'deki insani yardım operasyonu önümüzdeki 48 saat içinde durma noktasına gelecek” ifadelerini kullandı. Bu sabah ana su dağıtım yüklenicilerinden ikisinin yakıtlarının bitmesi nedeniyle çalışmaz hale geldiğini aktaran White, “Bu, 200 bin kişiyi içme suyundan mahrum bırakacak. Gazze'ye 7 Ekim'den bu yana yakıt girmedi. Zor bir karar. Hastane için yakıt mı yoksa içme suyu üretmek için yakıt mı? İkisi de hayat kurtarır ve ne yazık ki bu bir varsayım değil”

Geçtiğimiz üç hafta boyunca UNRWA’nın Gazze Şeridi'nin Mısır sınırındaki büyük bir yakıt deposunu kullandığını aktaran White, şöyle devam etti:

“Bu depo artık boş. Yakıt olmaması, kanalizasyon suyunun veya atık suların pompalanmaması anlamına gelir. Bu, halk sağlığı için ciddi bir tehdittir. Salgın hastalıklar gerçeğe dönüşecek”
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hakan Kuşcu

BİR KAYMAKAM VEYA HERHANGİ BİR KAMU KURUM VE KURULUŞU MÜDÜRÜNÜ DÜŞÜNÜN Kİ, ELİNDEKİ DEVLET İMKANLARI İLE GÖREVİNİ YAPMIYOR VE BAĞLI OLDUĞU İL VALİSİNE;"EFEDİM BENİ YORMAYIN BEN ODAMDA SABAHTAN AKŞAMA KADAR ÇAY, KAHVE İÇİP, İNTERNETE GİREYİM, EŞ DOSTLA MUHABBET EDEYİM, BÜTÜN BU İŞLERİ BU İMKANLAR İLE SİZ YAPIN"DERSE VALİ BEY VEYA VALİ HANIM O YETKİLİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜR VE NASIL BİR YASAL İŞLEM YAPAR?PEKİ ESMA ÜL HÜSNA'DAKİ İSİMLERİNDEN BİRİSİ DE "EL VALİ/Kainatın tek hakimi" CELLE CELALUHU olan Rabbimiz Allah biz müslümanların eline verdiği tüm imkanlara rağmen:" Yarabbi Sen Filistin'e, Gazze'ye yardım et, Ebabil kuşlarını gönder" şeklinde ettiğimiz sözde dualara acaba ne cevap verir? LÜTFEN VE ACİLEN BİRAZ EDEP, AKIL VE ŞUUR MUHTEREM MÜSLÜMANLAR!..

yakut

Yahudi değil,Siyonist yahu di görüldüğü yerde terörist kabul edilmeli..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23