• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ünlü o model otomobil markalar: En az bozulan, tamir görenler açıklandı! Duyan almak için koştu!

Yeniakit Publisher
2024-02-29 18:36:00 - 2024-03-01 12:23:20
Ünlü o model otomobil markalar: En az bozulan, tamir görenler açıklandı! Duyan almak için koştu!

Dünya'da artan kur nedeniyle otomobil almak oldukça zorlaştı. Yapılan bir araştırmada sürücülerin daha dikkatli olması gerektiğini ortaya çıkardı çünkü masrafı, otomobili satın aldıktan sonra da bitmiyor.

Dünyada artan kur nedeniyle otomobil almak oldukça zorlaştı. Fakat sürücülerin masrafı, otomobili satın aldıktan sonra da bitmiyor. Buna benzin, modifiye, yeni parça ekleme, rutin bakımlar gib birçok maliyet ekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nden CarMD araştırma şirketi ilgili verileri toplayarak en az bozulan otomobiller listeledi.

CarMD'ye Göre En Az Bozulan Otomobiller

Mazda: Japon otomobil pazarının en büyük markalarından biri olan Mazda bu listede yer alıyor. Ne yazık ki Mazda satışları Türkiye'den çekildi, fakat yedek parça satışı 2034'e kadar devam edecek.

Toyota: Bu markanın en dikkat çeken özelliği otomobilin motor ve şanzıman dayanıklılığı. Kullanıcıları bu iki parçanın sağlamlığından oldukça memnun.

Acura: Bu marka 1986 yılından beri ABD, Kanada ve Hong Kong ülkelerine lüks otomobil satışı yapmasıyla ünlü. Türkiye'de pek bilinen bir marka olmasa da en az bozulan otomobillerden biri de Acura.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Hyundai: Türkiye'de popüler sayılan Hyundai bir Kore otomobil markası. Geçtiğimiz yıl Türkiye içerisinde 46.998 tane Hyundai satıldı.

Honda: Bu Japon otomobil markası her yaştan kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Rahat olmasının dışında nadiren bozulmasıyla gündeme gelen Honda, Türkiye'de de tercih edilen otomobiller arasında.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

cihan

çok bozulanların listesi nerde akit

VATANDAŞ

EYYYY AKİT'in HABER EDİTÖRÜ LAFA BAK HİZAYA GEL YADA BAŞLIĞA BAK HİZAYA GEL BAŞLIKTA EN BOZULAN 5 OTOMOBİL İÇERİKTE EN 'AZ' BOZULAN 5 OTOMOBİL BU TÜR HATALAR AKİT'TE ŞU SIRA FAZLA OLMAYA BAŞLADI YOKSA BİRİLERİ AKİT'İ İÇTEN YIKMA DERDİNDEMİ ?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23