Cengiz Ünder ve Merih Demiral için skandal sözler: Erdoğan'ın balkonu altında alkış tutsunlar

Haddini aşan İtalyan Senatör Roberto Calderoli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Cengiz Ünder ve Merih Demiral'a tepki göstererek, "İstanbul ya da Ankara'ya gitsinler. Erdoğan'ın balkonunun altında alkış tutsunlar" dedi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 18:27
Cengiz Ünder ve Merih Demiral için skandal sözler: Erdoğan'ın balkonu altında alkış tutsunlar

İtalyan Senatör Roberto Calderoli, iki oyuncumuzun yaptığı paylaşımlar sonrasında "savaş istiyorlarsa ülkelerine geri dönsünler" açıklaması yaptı.

Daha önce ırkçı söylemleriyle öne çıkan aşırı sağcı Senatör, "EğerDemiral ve Ünder milliyetçilik yapmak ve Kürtlere karşı Türkleri savunmak istiyorlarsa, evleri İstanbul ya da Ankara'ya geri dönsünler. Türkiye'de çok iyi şekilde karşılanacaklardır. Beşiktaş, Fenerbahçe ya da Galatasaray'a gitsinler ve Erdoğan'ın balkonunun altında alkış tutsunlar. Roma ve Juventus taraftarları onların formayı çıkarmasını ve takımdan ayrılmasını isteyerek iyi yaptı" şeklinde skandal ifadeler kullandı.

"Erdoğan'ın yanına dönsün"

İki oyuncunun sözleşmelerinin kulüplerinde feshedilmesi gerektiği yönünde çağrı yapan Roberto Calderoli, "İtalyan kulüplerinden kazandıkları milyonlerı bıraksınlar ve Türkiye'ye gitsinler. İtalya demokrasi ve barış ülkesidir, bağımsızlık ülkesidir, başkalarının hayatlarına saygı duyulan ülkedir. Buna katılmayan varsa, Türkiye'ye, Erdoğan'ın yanına dönsün" diyerek iki yıldızı küstahça hedef aldı.

Futbolculardan Mehmetçik'e destek

Futbol camiası, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e destek verdi.

Yurt dışında Türkiye'yi temsil eden futbolculardan Cengiz Ünder, Merih Demiral, Hakan Çalhanoğlu, Enes Ünal, Okay Yokuşlu'nun yanı sıra Süper Lig'de forma giyen birçok oyuncu, destek mesajlarıyla Türk ordusunun yanında yer aldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 18:27

YORUM YAZ

  • hadihadi5 gün önce
    hani bu avrupalılar medeniyetin beşiğiydi, hani ifade özgürlüğü ve demokraside kimse ellerine su dökemezdi, tabi sizin sınırınızda teroristler yaşamıyor, askernizi polisinizi vatandaşınızı şehit etmiyor, Ama Allah büyük, birgün bu söylediklerinizi hatırlarsınız, beslediğiniz o teroristler sizin sonunuzu getirecek...
  • tırak kortırak kor5 gün önce
    ***BİZE AVRUPAYI HEDEF GÖSTERENLERİN:ne kadar yanlışlıklar içinde olduğunu görüyoruz.
  • VAHAP KALYONCUVAHAP KALYONCU5 gün önce
    Bizim insanımız ölürken neredeydiniz çakallar sürüsü size en ağır şekilde hitap ediyorum siz gelmiş geçmiş en ........... bir topluluksunuz.biz ölürken demokrası ,insan hakları,özgürlük vs hiç aklınıza gelmez siz nasıl bir mahluksunuz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019