Ukrayna askerleri tatbikatta Ruslara el bombası fırlattı

Ukrayna Donanmasının Azak Denizi’nde gerçekleştirdiği tatbikata, 3 Rus gemisi yaklaşınca Ukraynalı askerler taciz ateşi açtı.

12 Mart 2019 Salı 10:19
Ukrayna askerleri tatbikatta Ruslara el bombası fırlattı

Ukrayna Donanmasının Azak Denizi’nde gerçekleştirdiği tatbikata, 3 Rus gemisi yaklaşınca Ukraynalı askerler taciz ateşi açtı.

 

Ukrayna Donanması, Azak Denizi’nde, Korvet tipi hafif zırhlı savaş gemileri ile tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikatta senaryo gereği Kerç Boğazı’na doğru ilerleyen savaş gemisine, 3 Rus gemisi yaklaştı. Ukrayna askerleri ise kendilerine tehdit oluşturan 3 Rus gemisine karşı el bombaları fırlattı. Bombaların fırlatılmasıyla birlikte uzaklaşan Rus zırhlılarına karşı bu kez Ukraynalı keskin nişancılar ateş etti.Poroşenko, Kerç Boğazı’na yine gireceklerini söyledi

 

Ukrayna Savunma Bakanlığı tarafından yapılan tatbikat, geçtiğimiz günlerde Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun açıklamalarının hemen ardından gerçekleşti. Kerç Boğazı’na giren Ukrayna gemilerine karşı Rus gemileri operasyon yapmış ve çok sayıda Ukrayna askeri Kırım’a götürülerek tutuklanmıştı. Poroşenko ise Karadeniz’de suları ısıtan bu olaydan sonra Kerç Boğazı’nda kendilerinin de hakkı olduğunu vurgulayıp Kerç’ten vazgeçmeyeceklerini söyleyerek Ukrayna askerlerinin yine Kerç Boğazı’na gireceğini belirtmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Mart 2019 Salı 10:19

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Ekim 2019