Tuz tüketimiyle alakalı seminer verildi

Bilecik’in Pazaryeri ilçesi Halk Eğitimi Merkezi’nde ilçe hastanesi işbirliğiyle tuz tüketimi semineri düzenlendi.

23 Nisan 2019 Salı 11:09
Tuz tüketimiyle alakalı seminer verildi

Bilecik’in Pazaryeri ilçesi Halk Eğitimi Merkezi’nde ilçe hastanesi işbirliğiyle tuz tüketimi semineri düzenlendi. Seminere Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri katıldı.


Türkiye böbrek, kalp ve damar hastalıkları önleme kontrol programı çerçevesinde fazla tuz kullanımına bağlı olarak gelişen kalp damar ve böbrek hastalıklarının önlenmesi, konuya dikkat çekilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi’nde, İlçe Hastanesi eğitim hemşiresi Zeynep Fatma Erduran ve Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte eğitim düzenlendi.


Hemşire Zeynep Fatma Erduran, fazla tuz tüketiminin kalp, damar ve böbrek hastalıklarının artmasını tetiklediğini, bundan dolayı yemeklerde daha az tuz kullanılmasının önemli olduğunu ve özellikle kaya tuzu kullanılmasının gerektiğini belirtti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 11:09

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Mayıs 2019