İsrailli analist Türkiye'ye tehdit savurdu! "Yarısı ellerinde"

İsrailli akademisyen ve analist Cohen, Yahudi lobisini işaret ederek dolar/TL paritesinde yaşanan dalgalanmayla ilgili Türkiye'ye ekonomik tehditte bulundu. Cohen, yaptığı değerlendirmede "Dünya servetinin yarısı sadece Yahudi bir aileye ait ve bu ailenin İsrail'in en büyük destekçisi olduğunu bilmiyor musun? Peki ya diğer Yahudi zenginlere ne dersin?" skandal ifadelerini kullandı.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 07:21
İsrailli analist Türkiye'ye tehdit savurdu! "Yarısı ellerinde"

İsrailli akademisyen ve analist Edy Cohen, dolar/TL paritesinde yaşanan dalgalanmaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Yahudi lobisine işaret ederek Türkiye'ye karşı ekonomik tehditler savurdu.

Bar-Ilan Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Begin-Sadat Strateji Araştırmaları Merkezi analisti Cohen, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Arapça "Türk Lirasına Yardım Edin" başlığıyla açılan hashtagle yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak, "Ey Hüsran Erdoğan!" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin İsrail Büyükelçisi Eitan Naeh'in ülkesine dönmek için gittiği havalimanında hakarete uğradığını ileri süren Cohen, "Türk lirası Türkiye tarihinde en düşük seviyesine indi." dedi.

Aynı zamanda İsrail hükümetine danışmanlık yapan Cohen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, "Dünya servetinin yarısı sadece Yahudi bir aileye ait ve bu ailenin İsrail'in en büyük destekçisi olduğunu bilmiyor musun? Peki ya diğer Yahudi zenginlere ne dersin?" ifadesini kullandı.

Türkiye ekonomisini Yahudi lobisiyle tehdit eden Cohen, paylaşımında Türk lirasındaki dalgalanmaya işaret ederek, "Gelen daha kötü!" ifadesine yer verdi.

Cohen'in Twitter'daki yorumuna Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'dan takipçiler destek verirken, başta Katar olmak üzere diğer Arap ülkelerinden takipçiler tepki gösterdi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 28 Mayıs 2018 Pazartesi 07:21

YORUM YAZ

 • kalelikaleli10 ay önce
  suud bae mısır da destek vermiş.alçaklar bunlar müslüman geçinen amerika ve ingiliz uşakları uşaklıktan asla kurtulamayacaklar.
 • ademadem10 ay önce
  sadece hazinelerinin anahtarlarını 40 katırın taşıdığı karun da çok zengindi .tüm malı mülküyle yerin dibine geçirildi.
 • bahribahri10 ay önce
  onlardan zengin allah var keriz yahudi
 • metinmetin10 ay önce
  allaha şükür ki sermaye yahudilerin elinde.iyiki dincilerin elinde değil.vaka dinci firmaların çalışanlarına ne kadar az para verdiği herkesin malumu.yahudi firmalarınında çalışan hakları konusunda ne kadar hassas olduğu.yardımseverlik desen dincilerde zerresi yoktur.ev sahibi hacı amcaların ne kadar gaddar olduğunu herkes bilir.
 • İNFAZCIİNFAZCI10 ay önce
  ADAM DOĞRU SÖYLÜYOR DA BİZİM MUHALEFET BAŞTA OLMAK ÜZERE NE KADAR HAİNİMİZ VARSA BUNLARA ÇALIŞIYOR..türk ekonomisi batsın diye kına yakmaya hazır onbinlerce vatan hainimiz var ELİN YAHUDİSİNE KIZMAYA SIRA GELMEZ... ÖNCE İÇİMİZDEKİ, HAİNLERİ NE YAPACAĞIZ ONU DÜŞÜNÜN
 • ADMADM10 ay önce
  Helak olan toplumlarin yaptiklarini yapiyor soylediklerini soyluyorsunuz. Hendek sahipleri gibi, maliyla ovunen kavimler gibi helak olacaksiniz. Sizi kurtaracak kimse de olmayacak. Rabbim senin kudretinden yine sana siginirim.
 • ahmetahmet10 ay önce
  her firavunun bir Hz.Musasi oldugunu bu terorist alcak ve bahsettigi zengin!?! siyonist kuresel terorist alcak fasistler bilmiyor mu? Zamane firavunlarinin Hz.Musasi zturkiye ve Erdogan dir! Mutlak galip olan ALLAHTIR, vaadi mutlaka gerceklesecektir! Ecelinize faydasi olmasa da KORKMALISINIZ
 • yusuf toygunyusuf toygun10 ay önce
  doğru demiş. tebrik ediyorum böyle insanları. düşmanımın mert olanını severim. çünkü alenen konuşur ve beni kendime getirir...hala bu üç kağıt ekonomisine devam edecek miyiz?
 • nn10 ay önce
  TOPUNUZUN ALLAH BELASİNİ VERSİN İSALLAH ALLAHİN LANETİNE UĞRAYACAKVE FİRAVUNLAR BİTECEKTİR MERAK ETME
 • sardullahsardullah10 ay önce
  Türkiyeye birşey olmaz. ...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mart 2019