Uysal: BAE'nin Türkiye ile çatışacak gücü yok!

Batı kuklası körfez ülkesi BAE, yeni talimat ile gözünü Afrin'deki operasyona dikti. Türkiye hakkında yaptığı iftira dolu açıklamalara cevap Orta Doğu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ahmet Uysal'dan geldi.

14 Mart 2018 Çarşamba 10:05
Uysal: BAE'nin Türkiye ile çatışacak gücü yok!

Türkiye'nin Zeytin Dalı harekatını bitirmesi için son olarak Birleşik Arap Emirlikleri devreye girdi. Arap ülkelerini Türkiye'ye karşı tutum sergilemesi için kışkırtıcı açıklamalarda bulunan BAE Dışişleri yetkilisine cevap gecikmedi.

Türkiye'nin Arap ülkelerinin bağımsızlığına saygı duymadığını iddia eden BAE Dışişleri Bakanı Enver Gargaş'a cevap Ahmet Uysal'dan geldi. Rus basınına konuşan Orta Doğu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal, Körfez ülkeleri politikacılarının Batı politika adamlarının ağzıyla konuştuğunu söyledi.

"BATI ÜLKELERİ VE İSRAİL KENDİ ÇIKARLARINI GÜDÜYOR"

BAE gibi Körfez ülkelerinin Ortadoğu politikasında büyük rol oynamadığını dile getiren Ahmet Uysal, "Sıkça Körfez ülkeleri politikacılarının ağzıyla aslında Batı politika adamları konuşuyor, ki onlar gerçekten Ortadoğu'daki çatışmaların çözümünü düşünmüyor. Batı ülkeleri ve İsrail, kendi çıkarlarını güdüyor. Bunu bilen Ankara politikasını izlemeye devam edecek ve Afrin'deki terörle mücadele operasyonunu sürdürecek. Yani BAE'li bakanın açıklaması hiçbir şey değiştirmeyecek" yorumunda bulundu.

"TÜRKİYE'YLE ÇATIŞACAK GÜÇLERİ YOK"

BAE ile Türkiye arasındaki gerilimin enformasyon alanı dışına çıkmayacağını söyleyen Uysal, "Çünkü BAE'nin medya dışında hiçbir şeyi yok. Türkiye'yle çatışmak için gerçek gücü yok. BAE'nin kendiliğinden konuşmadığını anlamak gerekiyor. Bu rüzgar İsrail ve barış ile güvenliğe ilgi duymayan diğer ülkelerden esiyor" ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 10:05

YORUM YAZ

 • akifakif9 ay önce
  Suratı kayık rezil sen önce git de kızına güç yetir. Senin kızın bile senden nefret ediyor.
 • ömerömer9 ay önce
  laa bu adam iki sene öncesine kadar ankaradan çıkmıyordu,ne zaman düşman olduk
 • selimselim9 ay önce
  bae islama ihanet eden fitneci emirlik dış işleri nota versin
 • YozgatlıYozgatlı9 ay önce
  İt ürür kervan yürür
 • fevzifevzi9 ay önce
  buBAEyonetimimusleman duşmanligile bildık . hıc bır zamanumutlu olamadık onlaradan.mısırdaBAEyonetimininparasılamaasum insaların kanı akıtılar. baysisicik vastasıla
 • ÖzkanÖzkan9 ay önce
  Ya..sak daha fazla konusursa , alalim elinden Petrolu!! Zaten bizim oralari!!!
 • nn9 ay önce
  TÜRKİYEIRAK SURİYEVE DİYER HER DEVLETİN TOPRAG BUTUNLUGUNUSAVUNURALLAHA PEYGAMBERE İNANAN İNANMAYANMAZLUMLARA EL UZATIR HUZURLU OLMASINI SAĞLARKENDİ GÜVENLİĞİNİKORUR ALLAH İÇİN MILLET İÇİN ÇIKTIĞI YOLAKENDİ GÜZERGAHINI YOLUNU BELİRLERÖYLEURUYENLERE PAPUC BIRAKMAZEMİR ALMAZ FİTNELİK YAPIP GAVURLUGUNU YAPMAYİN DİNDE ÇIKMAYIN YOLDA SAPMAYİN GAVÜRÜN ÇÜRÜK CESARETİNE GÜVENMEYİNCEHENNEMEGAVUR OLARAK GİTMEYİN
 • HamidoHamido9 ay önce
  Bu ipini abd nin eline vermiş satılmış kukla hasutlar Türkiyenin müdahale etmelerine müsaade etmediği katar meselesi için adeta çıldıracaklar gibi.

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018