Türkiye’ye karşı Suriye'de 'Ermeni taburu' kurdular

Kendilerini 1915 olayları sonrasında Suriye ve Lübnan’a göç edenlerin torunları olarak kabul eden bazı Ermeniler, Türkiye’ye karşı terör örgütü PKK/PYD çatısı altında yeniden örgütlendi.

24 Nisan 2019 Çarşamba 07:15
Türkiye’ye karşı Suriye'de 'Ermeni taburu' kurdular

104 yıl önce 1915 olayları sonrasında Suriye ve Lübnan’a göç eden Ermenilerin torunları Türkiye’ye karşı terör örgütü PKK/PYD çatısı altında yeniden örgütleniyor. Daha önce değişik terörist gruplarla birlikte olan Ermeniler bu kez kendi sözde taburlarını kuruyor. Yaklaşık 200 kişiden oluşan grup, 1915 yılı olaylarının yılının yıldönümü dolayısıyla bugün faaliyete başladığını ilan edecek. Terör örgütünün yayın organlarına göre Ermeni gruba Suriye’de öldürülen TKP/ML TİKKO’lu terörist Nubar Ozanyan’ın (Orhan Bakırcıyan) adı verildi.

Kimlerden oluşuyor

Taburun sözde elebaşılarından Masis Otanyaf, Suriye’de Kamışlı, Haseke, Serekaniye, Dırbesiye ve Amude gibi kentlere dağılan Ermenileri bir araya getirdiklerini söyledi. Her gün askeri ve ideolojik eğitim alan teröristlerin karargahının duvarlarında da ilginç resimler var. Bunlardan biri, 1982 yılında 9 kişinin yaşamını yitirdiği 72 kişinin de yaralandığı Esenboğa saldırısını gerçekleştiren ASALA üyesi terörist Levon Ekmeçiyan’ın fotoğrafı. Teröristler, Türkiye’de karanlık bir suikaste kurban giden gazeteci Hrant Dink’in fotoğraflarını da kara propaganda için kullanıyor.

Küstahça tehdit etti

Teröristler hedeflerinin Türkiye olduğunu da gizlemiyor. Kendince tehditler savuran terörist Masis Otanyaf, “Ermenilere yaşatılan kara günün hesabını kimse vermiyor. Bunun şu anki muhatabı Türkiye’dir. Fakat onların bize ve diğer halklarımıza nasıl yaklaştıklarını görüyoruz. Onun için onlardan bir şey beklemiyoruz. Ezilen halklara yaşatılanların hesabını biz soracağız. Bu da onun bir başlangıcıdır. Halklarımıza kutlu olsun” dedi.

Karabağ’a gitmişlerdi

Terör örgütü PKK ile Ermenilerin aşırı grupları arasındaki ilişki bununla sınırlı değil. Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların sürdüğü Dağlık Karabağ’a giden PKK’lılar, işgalci gruplara destek vermişti. Kandil ve Kamışlı’dan gelen birlikler Ağrı’dan Ermenistan’a geçmişti. Sevan Gölü bölgesinden PKK’ya ayrılan Vardenes Kampı’na geçen 400 kişilik terör grubu, Karabağ’da savaşın şiddetlenmesiyle birlikte sıcak bölgelere gönderilmişti

‘Tecrübeliler’ seçiliyor

Kandil’in talimatı dahilinde Ermenistan saflarında savaşmaya giden teröristler bomba ve sabotaj konusunda eğitimliler arasından seçilmişti. PKK terör örgütü içerisinde Ermeni asıllı kişilere ait olan ‘Ağrı Kartalları’ isimli birliğin Livan Karadağ, Hemaran Kervaçiyan ve Servet Bagopşin isimli 3 terörist Ağrı’dan Ermenistan’a geçen gruba kılavuzluk etmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu’nun Fırat’ın doğusunu PKK/PYD’li teröristleri temizlemek üzere Suriye’ye harekât başlatması halinde, sözkonusu Ermeni taburunun akıbetinin tıpkı Afrin’de Türkiye’ye tehditler savurduktan sonra imha edilen ‘Enternasyonel Taburu’ gibi olması bekleniyor.

(Yenişafak)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 07:15

YORUM YAZ

 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  LİDERİMİZ R.T.E ERMENİ VE HDPKK LI TERÖRİSTLER SONUNUZ YAKIN
 • ........1 ay önce
  hep vardiniz. yeri gelince cakma türk kemalist oldunuz yeri gelince cakma kürt apocu oldunuz. müminler artik yemiyor tekrar ermeni oldunuz. tel avivle birlikte size de cakariz sorun degil beyler.
 • vedatvedat1 ay önce
  Bu savaşın kanıtıdır. Eninde sonunda savaş olcak. ABD'nin PKK'sı AB-ABD bize ezeli düşmandır bunu görüpte hala CHP HDP oy verenlerin vatandaşlıktan atılması gerek!
 • Fırat KalkanıFırat Kalkanı1 ay önce
  Topunuz gelin...Tabur yetmez kolordular kurup gelin ki, top yekün hesabınızı görelim...Siyonist Kolordularını da bekleriz...Bir taşla iki kuş misali...
 • milletmillet1 ay önce
  Lütfen bu köpekler sanki yeni çıkmış gibi davranmayın . İçimizdeki bizden miş gibi davranıp her zaman bize ihanet eden ,bizi her zaman sırtımızdan bıçaklayan köpeklerin kökenine baktığınızda tıpkı kk gibi domuzcu il başkanı gibi Ermeni olduklarını anlarsınız. Biz daima bu itlerle mücadele içinde olduk. Reisin dediği gibi ne bu itler açısından ne de bizim açımızdan birinci dünya savaşı halen bitmemiş değildir UYAN Türkiyem UYAN
 • murathocamurathoca1 ay önce
  ne güzelbu arada hepsini yok ederiz nasıl asalayı yerle bir edildi ise bunlar hava olur ucar gider içimizdeki hainlerde var hani hepimiz ERMENİYİZ diyenler alın size bir tabur gidin oraya bari sizide yok edelim bu vesile ile haaa tabutlarınızı yaptırmayı unutmayın malum eflasyon var sonra üşürsünüz.
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  ..........üç adet öncü atlı tozun içinde Sultan Alparslan'a doğru yaklaştı ve nihayetinde geldi. "Sultanım, sayıca bizden çok üstün olan bir ordu bizlere doğru yaklaşmakta" dedi. Bunun üzerine Sultan Alparslan "Ne güzel, bizde onlara doğru yaklaşıyoruz" dedi.........
 • cihadcihad1 ay önce
  zaten onlardan oluşuyodedelerini geberttik sıra bu sünepelerde yakında hepsini birini değil
 • isaisa1 ay önce
  pkk ermeni dostu...ermeni pkk dostu..abd ermeni-pkk dostu. avrupa ermeni-pkk dostu..geri zekalılar ilişkiyi anlayamadı hala...
 • Metin Uyulan Metin Uyulan 1 ay önce
  Bunlar yabancımız değil PKK safların da terör faili sünnetsizler . Bol miktarda elle geçirilmişti . Şimdi domuzcuk adı altın da maskelerini çıkarmışlar . İHA lar demek ki fazla Mesai yapacaklar .
 • AbdulvahitAbdulvahit1 ay önce
  ALLAH ‘ın izniyle mit onları paketleyip getirir
 • OSMANLI OSMANLI 1 ay önce
  Taputlarınızıda hazırlayın gelin .
 • hasanhasan1 ay önce
  Kürt kardeşim oyuna gelmemeli.Artık daha net görülüyor pkk nın kim olduğu ve amacı.Bize dışarıdan gelen kimse dost değil.Bizi birbirimize düşürüp alacaklarını alıp kendi halklarını refah içinde yaşatıyorlar.Müslümanlarsa kafayı çalıştırmayı birtürlü beceremedi.Bakın dünyanın heryerinde müslümanlar ağlıyor,ölüyor,yetim kalıyor,tecavüze uğruyor,yuvalar dağılıyor.Uyan müslüman uyan.Bu kaderdeğil,senin cahilliğinin,tembelliğinin sonucu.
 • aa1 ay önce
  Acilen evanjeliklere ve siyonistlere gereken cevap verilmeli ve mesela Lübnan Hizbullahına gerekli maddi destek sağlanmalı.... bu namussuzlar güçten anlar
 • MetinMetin1 ay önce
  Gelsinler bıçağımız keskin..
 • dürüstdürüst1 ay önce
  Bazı dersler alışkanlık yaratır,onlarında derse ihtiyaçları var demek,Sürüsünün köküne kibrit suyu.Böylece faturayı toplu keseriz.!!!!!
 • Yavuz 1517Yavuz 15171 ay önce
  İnsanın kaşınası geldiğinde kaşıyanı çok olur. Kaşımasını iyi biliriz. Hem de KAZIYA KAZIYA.
 • DOĞAN ATMACA DOĞAN ATMACA 1 ay önce
  ONDAN SONRA BUNLAR ERMENİ DEĞİLDİ KIRIM'LIYDI DİYORLAR. YOK OLMADI SOYLARI KIRIM'LIYDI DİYORLAR SONRADA SOYKIRIM DİYORLAR... BİZ BU İŞTEN BİRŞEY ANLAMADIK. BİZ BİZİM KARŞIMIZA ÇIKANI OKŞAMAYIZ GARDAŞ YIKARKEN ÖLMEZ SIKARKEN ÖLÜR YAPACAK BİRŞEY YOK....
 • HasanHasan1 ay önce
  Hepiniz toptan gelinki hepinizi aynı mezara atalım.....
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Dedeleriniz gibi sizde kuyruğunuzu kıstırıp kaçacak delik arayacaksınız.
 • NadirNadir1 ay önce
  Gavur gavurlugunu yapacak ne bekliyordunuz müslüman taburu kurup ermenilerlemi savaşagını
 • hu hu huhu hu hu1 ay önce
  iyi ya tesbit etmişsiniz binin tepelerine yok edin. illa eylem yapıp can yakmalarınımıbekliyorsunuz.
 • ferhatferhat1 ay önce
  PKK nın aslı nedir, kurucuları kimlerdir, yöneticileri kimlerdir.(arkasındaki gizli servisler değil) Şöyle üzerindeki sır kazındığında aslında kürt olmayan kişiler bulunur. PKK nın kuluçka merkezine gidelim lübnan ürdün filistin suriye, buralarda zamanında Osmanlının ihanetleri sebebiyle sürgüne gönderdiği ermeni artıkları bulunur. zahten askerlerin operasyonlarında ölü ele geçirilen teröristlerin üzerindeki deliller bu haçlı artıklarını işaret ediyor.
 • AlpAlp1 ay önce
  Topunuz gelin. Ağababalarınızın yapamadığını siz mi yapacaksınız.
 • Nazir özdemirNazir özdemir1 ay önce
  Topunuz gelin.
 • erdierdi1 ay önce
  NERDE BU DEVLET? NERDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE BU HÜKÜMET????YANDAŞ MEDYA HABERLERİNE BAKIN SÖZCÜ, CUMHURİYET, YURT GAZETELERİ HABER SAYFALARININYÜZDE DOKSANINDAHÜKÜMETİ VE ÜYELERİNİ VE ERDOĞANI KARALIYOR. YALAN İFTİRAHABERLERİ SAPTIRIYOR. BU HALKI YALANLARLA KENDİ SAFLARINA ÇEKİYOR.NERDE BU HÜKÜMET YALANCILARA İFTİRACILARA DUR DEMESİ LAZIM. YOKSA DÜŞMAN TARAFTARININPROPOGANDASI İLEHALKIMIZIN İRADESİNİ TESLİM ALIYOR YALANLARIYLA.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  TSK, Onları da, Gebertir. Hiç Şüphesiz. Şerefsizler.
 • KokiKoki1 ay önce
  Itin olumu gelmis
 • halil.ibohalil.ibo1 ay önce
  artık durup beklemek ve saldırılara cevap verme zamanı geçmiş top yekün saldırıya geçip bu sırtlan sürüsüne aslanın gerçek gücünü gösterme zamanı gelmiştir.
 • sihasiha1 ay önce
  azerbaycana siha hibe edilmelidir dağlık karabağda yeni sihaların test alanı olmalı zira fare çok orada
 • Eceli gelmiş, gerisi bahaneEceli gelmiş, gerisi bahane1 ay önce
  Zaten pkk'nın omurgasını bunlar oluşturuyordu.E tabi bunları en kısa zamanda imha etmek gayet hoş olur. Karabağ'ında intikamı bir nebze alınmış olur.
 • konyalıkonyalı1 ay önce
  Fazla havlamayın ermenistanıda elinizden alırız zaten bir avuç şerefsiz köpeklersiniz.
 • Efelerdiyari Efelerdiyari 1 ay önce
  Bunlari bir araya getirene kadar yüzyil bekledik. Simdi toptan temizlik...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019