Türkiye’ye gelmeden provokasyona başladılar

Provokatörler, daha Türkiye’ye ayak basmadan terör örgütünün propagandasını yapmaya başladılar. Küstah terör seviciler, Strasbourg’daki terör örgütünün sözde açlık grevi yapan eylemcilerinin hücre evini ziyaret ederek teröristbaşı Öcalan’ın fotoğraflarıyla poz verdiler.

12 Şubat 2019 Salı 12:03
Türkiye’ye gelmeden provokasyona başladılar

Yerel seçimlere sayılı günler kala, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK)Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki teröristleri temizlemek için düzenleyeceği harekat öncesinde, kendilerine akademisyen ve aktivist diyen ABD, İngiliz, Arjantin ve İzlandalı provokatörler daha Türkiye’ye gelmeden, terör örgütü PKK ve elebaşısı, bebek katili Abdullah Öcalan’ın propagandasını yaparak, fotoğraflarıyla poz verdiler. 13 kişilik ajan provokatörlerin arasından sözde İzlanda eski Adalet Bakanı ve tarihçi Ögmundur Jonasson, ABD’li felsefe öğrencisi Connor Hayes, İngiliz aktivist Diyar Kerim ile bebek katili Öcalan’aÖzgürlük İnisiyatifi üyesi Havin Güneşer, Türkiye’ye gelmeden Fransa’nın Strazburg şehrindeki terör yuvasına giderek bebek katilinin posterleriyle poz vererek terör örgütünü öven açıklamalarda bulundular. Terör örgütü ve elebaşının her zaman yanında olduğunu belirten grubun sözcüsü, sözde tarihçi Jonasson, Kürt Halk Önderi’ne yönelik tecride karşı yapılan açlık grevcilerine desteklerini açıkladı. Teröristlerin yanında olduklarını belirten Jonasson, “Kürt sorunu ve Öcalan’a yönelik tecridi birçok kez İzlanda’da da gündeme getirdim. Tecrit kabul edilemez. Buna karşı geliştirilen açlık grevleri oldukça kararlı ve cesurca bir adım. Türkiye’ye giderek, sorunu yerinde göreceğim. Adalet Bakanlığı başta olmak üzere birçok yetkiliyle görüşmek istiyoruz. Amacımız Öcalan’ı da ziyaret etmek” ifadelerini kullandı.

20 yıldır aynı senaryo

PKK’nın elebaşısı, bebek katili Abdullah Öcalan 1998 yılında yapılmış Türkiye-Suriye arasında imzalanan Adana Mutabakatı kapsamında Suriye’den çıkarılarak Kenya’ya kaçırılmıştı.Abdullah Öcalan Kenya’da yakalanarak paketlenmiş, 16 Şubat 1999 tarihinde özel bir uçakla Türkiye’ye getirilmiş, İmralı Adasındaki İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na konulmuştu. Terör sevici batılı ülkelerin sözde barış yanlısı ajan provokatörleri bu tarihten sonra sürekli Türkiye’ye gelip Öcalan’ı bahane ederek, terör örgütü PKK ve terör örgütünün siyasi ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) uzantılarının propagandasını yapmayı sürdürdüler.

Amaçları kara propaganda

Bebek katilinin Türkiye’de tutuklanmasından bu yana batılı ajan provokatörler özellikle Türkiye’de yapılan demokratik seçimler öncesinde Türkiye’ye gelerek yaptıkları açıklamalarla Türkiye’yi karalama kampanyası yürütüyorlar. Özellikle Türkiye’de kaos/karışıklık ortamı yaratmaya çalışan yabancı provokatörler, özellikle doğu illerinde örgütün batılı ülkelerdeki uzantıları ve gizli servislerin ajanlıklarını da üstleniyorlar. Ellerinde bulundurdukları sözde gazeteci, öğretim üyesi, öğrenci gibi kimliklerle ajan provokatör faaliyetlerini gizlemeye çalışıyorlar.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 12:03

YORUM YAZ

 • ahmetahmet8 ay önce
  ulen, sadece siz degil, butun pkk'lilar gerçek açlik greve gidin, ama gerçek, kamera önünde grev, arkasinda babalanmadan... hepiniz birden geberin birden !
 • SelimSelim8 ay önce
  Bizim devletimiz bu şerefsizleri fişlemeli ve kesinlikle ülkemize sokmamalıdır.
 • leventlevent8 ay önce
  kırıkkale ye gelsinler nasıl ömür boyu sakat kalınıyormuş görsünler
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 8 ay önce
  Bu Şerefsizler,Kesinlikle Sınırdan İçeri Alınmasınlar.
 • ihsanihsan8 ay önce
  bunları sakın içeri almayın sınırdan geri gönderin iç işleri bakanı takip et
 • mutmainemutmaine8 ay önce
  Allah katında caiz olan İdam edilmesi gerekeni besliyorsanız, hesabını da verirsiniz.
 • Şeref KazanŞeref Kazan8 ay önce
  Ortada devletvarsa bu umumhane cocuklarını paketler cıktıkları ülkeye geri sokar
 • MahmutMahmut8 ay önce
  ABD nasıl elkaide ile işbirliği içinde diyerek müslümanları ülkelerine almıyorsa aynısını Türkiye yapmalı.
 • Yusuf canYusuf can8 ay önce
  O evde bir bomba paylaşan ne olur gel o şerefsizler mi yapacak bu isleti
 • ÇerkesÇerkes8 ay önce
  Sokmayin şu şerefsizleri bu vatana, bu topraklara .Havaalaninda karşilayin , ayni uçakla postalayin .
 • Kocasolak Kocasolak 8 ay önce
  Türkiye’nin PASİFLİĞİ, evet. AB nin en güçsüz ülkesi Yunan’da dahi buna müsade edilmez. Türkiye yol geçen hanı.
 • turkturk8 ay önce
  IDAM TURKIYE CUMHURIYETINI GELECEGI ICIN SART.. BU IDAM OLMASSA SONUCLARINA K...MZLA GULMEYELIM
 • DayıDayı8 ay önce
  Bu insanlık düşmanlarını asmayip beslerseniz böyle konuşurlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019