Türkiye'nin yardım kuruluşları dünyaya el uzatıyor

Türkiye’nin yardım kuruluşları, dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara yardım eli uzatabilmek için var güçleriyle çalışıyorlar. TİKA 50’den fazla ülkeye yardım götürüyor. Türkiye Diyanet Vakfı, Kızılay, İHH ve diğerleri mazlumların yüzü gülsün diye uğraşıyor.

18 Mayıs 2018 Cuma 10:22
Türkiye'nin yardım kuruluşları dünyaya el uzatıyor

ANKARA

Balkanlar, Doğu Avrupa, Afrika, Asya, Latin Amerika ve Ortadoğu’daki 58 ülkede 60 ofisiyle faaliyet gösteren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ramazan boyunca 50’den fazla ülkede 150 şehirde binlerce kişiye iftar verecek ve ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunacak.

Faaliyet gösterdiği coğrafyalarda ihtiyaç sahipleri, soydaşlar, terör mağdurları ve yetimlere dil, din ve ırk ayrımı gözetmeden hizmet götüren TİKA, Balkanlarda Karadağ, Bosna Hersek, Arnavutluk, Kosova, Romanya, Makedonya, Macaristan, Moldova, Hırvatistan, Ukrayna ve Slovenya’da vereceği iftarların yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtacak.       

Orta Doğu ve Afrika’da başta Filistin, Irak, Somali, Yemen ve Libya olmak üzere savaş ve terör mağdurlarına gıda yardımları yapılacak ve iftarlar verilecek. Afrika’da da Namibya, Çad, Cibuti, Lübnan, Yemen, Kenya, Mısır, Mozambik, Sudan ve diğer ülkelerde yardım faaliyetleri ve iftar programları yapılacak.  

ARAKAN’A YARDIM ELİ

Öte yandan, Türkiye, hem topraklarından koparılarak komşu ülke Bangladeş’e sığınan ve hem de Myanmar’daki kamplarda kalmaya devam eden Arakanlı Müslümanları Ramazanda da yalnız bırakmayacak.

Türk İşbirliği ve Koordinayon Ajanı Başkanlığı (TİKA) Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Türk Kızılayı ve İHH  Ramazan ayı boyunca Arakanlı Mümlümanlara yardım taşıyacak

TDV RAMAZANDA ETİYOPYA'YI UNUTMADI

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), “Kardeşlerini unutma, beklenen sensin” sloganıyla başlattığı Ramazan programı çerçevesinde Etiyopya’nın Afar eyaletindeki 2 bin 500 aileye gıda yardımı ulaştırdı. Son yıllarda kuraklık ve susuzlukla boğuşan ve komşu Eritre’den gelen mültecileri misafir eden eyaletteki binlerce ihtiyaç sahibi, TDV’nin götürdüğü yardımlar sayesinde Ramazan ayı başında rahat bir nefes aldı. Dağıtım, bölgedeki mülteci kamplarına yakınlığı nedeniyle eyaletin eski başkenti Asaita’da yapıldı. .


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 10:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Ocak 2019