• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'nin aldığı 'S-400'lere karşı dikkat çeken tatbikat! İsrail, ABD, Yunanistan, Almanya ve İtalya...

Terör devleti İsrail Hava Kuvvetleri’nin Mavi Bayrak hava tatbikatında ABD, Almanya, İtalya ve Yunanistan ile birlikte, Türkiye'nin envanterine aldığı Rus füze savunma sistemi S-400’e karşı koyma taktikleri icra ettikleri öğrenildi.

2019-11-17 03:22:00 -
Türkiye'nin aldığı 'S-400'lere karşı dikkat çeken tatbikat! İsrail, ABD, Yunanistan, Almanya ve İtalya...

Breaking Defense portalının haberine göre İsrail’in ev sahipliğinde Uvda Hava Üssü’nde gerçekleşen Mavi Bayrak hava tatbikatında İsrail Hava Kuvvetleri, ABD ve Avrupa ülkelerinden müttefikleri ile birlikte Rus füze savunma sistemi S-400’e karşı koyma taktikleri icra etti.

İsrailli pilotların yanı sıra Amerikan, Alman, İtalyan ve Yunan pilotlarının da katıldığı tatbikatta İsrail Hava Kuvvetleri’ne ait birkaç 5. nesil F-35 ve F-16 avcı uçaklarının, ayrıca diğer ülkelere ait 30’un üzerinde F-16, F-35 ve Eurofighter Typhoon jetlerinin yer aldığı kaydedildi.

Avcı uçaklarının hava çatışması ve hava savunma sistemlerine saldırı taktikleri icra ettikleri belirtilen haberde, Rus S-400 füze savunma sistemlerinin imitasyonu için Amerikan yapımı MIM-104 Patriot sistemlerinin kullanıldığı kaydedildi.

Tatbikatın Negev Çölü'nde, Gazze Şeridi’ndeki çatışma bölgesinin yakınında gerçekleştiği ifade edildi.

Rus uzmandan tatbikat yorumu: Askeri-politik içerikli gösteriş niteliği taşıyor

İsrail Hava Kuvvetleri’nin ABD ve Avrupalı müttefikleri ile birlikte Rus füze savunma sistemi S-400’e karşı koyma taktikleri icra ettikleri haberini yorumlayan Rus askeri uzman Koşkin, bu şekilde yapılan tatbikatın askeri-politik içerikli gösteriş niteliği taşıdığını belirtti.

Plehanov Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Sosyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Andrey Koşkin, İsrail Hava Kuvvetleri’nin ABD ve Avrupalı müttefikleri ile birlikte Rus füze savunma sistemi S-400’e karşı koyma taktikleri icra ettikleri haberini Russia Today (RT) televizyonuna yorumladı.

Bu (tatbikat) daha çok askeri-politik içerikli gösteriş niteliği taşıyor” diyen Koşkin, S-400 füze savunma sistemlerinin ‘fiyat-kalite’ formülü bakımından dünyada benzeri olmadıklarını kaydetti.

Patriot’lar prensipte bizim S-400 Triumf sistemlerimizin taktik ve teknik özelliklerini karşılamıyor” ifadelerini kullanan Rus uzman, NATO kuvvetlerinin S-400’lere karşı koyma önlemleri almaya çalışmalarının da bu durumla açıklanabileceğini ifade etti.

Koşkin, S-400’lerin başlıca görevinin sınırların ve tesislerin ‘dış saldırılardan’ korumak olduğunun herkes tarafından çok iyi bilindiğini vurguladı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Leyla

Bırakın kudursunlar kedi yetişemediği ete mundar dermiş.bunların alayı şerefsiz.karektersiz,mındar dır .görüldüğü gibi hop oturup hop kalkıyorlar.bütün planları suya düştü çünki.
 • Yanıtla

Misafir

ABD nin görevini üslenmisler Israilden kac para aldilar acaba
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23