Ömer Çelik'ten Macron'a tokat gibi cevap

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Balkanlar'ın yüzünü Türkiye ya da Rusya'ya dönmesini istemem" sözlerine cevap verdi.

17 Nisan 2018 Salı 17:56
Ömer Çelik'ten Macron'a tokat gibi cevap

AB Bakanı Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Balkanlar'ın yüzünü Türkiye ya da Rusya'ya dönmesini istemem" sözlerini değerlendirdi. Çelik, "Bu söz, Balkanlar tarihini bilmemek ve ders çıkarmamakta ısrarcı olmak anlamına gelir. Türkiye'nin Balkan perspektifi her zaman istikrar ve barıştan yana oldu. Balkanlar konusunda AB ve Türkiye'yi karşıt kamplar gibi görmek çok büyük yanlış olur. Balkanlar'da barış ve istikrar isteyen herkesin Türkiye'yi en yakın ortak olarak görmesi gerekir. Aksi bir yaklaşım basiretsizlik olur. Balkanlar konusunda Türkiye'yi kendine zıt yerde konumlamak AB için kayıp olur. Türkiye Balkanlar'da istikrar ve barışın kilit aktörüdür. Türkiye'yi Balkanlar konusunda ortak olarak görmeli AB. Türkiye'yi rakip gören bir AB, Balkanlar'da 'soğuk savaş' siyasetini ve 90'lı yılları diriltmek isteyenlerin arzu ettiği siyaset tuzağına düşer..." dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 17:56

YORUM YAZ

  • Ömer GençÖmer Genç9 ay önce
    Bu halen Türkiye de İttihat terraki var sanıyor.
  • FerhatFerhat9 ay önce
    Halen destekliyormusunuz fransanin islam cografyasina müdehalesini? Fransanin ve ABD nin niyetleri belli. Devlet in disisleri tarafindan yapilan destek aciklamalari emperyalist saldirilara karsi bir Zillet. Bizde beyin tutulmasi var, kimin dost kimin düsman oldugunu halen daha göremiyor isek ya kör yada zillete boyun egmisiz demektir. Devletin bati ve bati emperyalizmine karsi dik ve onurlu durmasi gerek.
  • Hüseyin AtacanHüseyin Atacan9 ay önce
    Ne mi düşünüyorum. Verilenin sadece bir cevap olduğunu... "tokat gibi" başlığının fazlalık olduğunu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ocak 2019