Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ABD açıklaması: Görüşmeler ertelenebilir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yapılacak görüşmelerin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un görevden alınmasıyla nedeniyleertelenebileceğini açıkladı.

14 Mart 2018 Çarşamba 13:23
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ABD açıklaması: Görüşmeler ertelenebilir

Moskova'da, Türkiye-Rusya 6. Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısı yapıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov heyetleriyle birlikte görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki bakan kameralar karşısına geçti.

HAREKATIN AMACI TERÖRİSTLERLE MÜCADELE

Çavuşoğlu burada yaptığı açıklamada, "Afrin operasyonunun amacı işgal değil, teröristlerle mücadele etmektir. Biz gittiğimiz her yerde sivillere destek veriyoruz. Teröristlerin bu topraklarda barınmaması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

ABD TOPLANTISI ERTELENEBİLİR

Bakan Çavuşoğlu ayrıca ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'un görevden alınmasından dolayı ABD'yle 19 Mart tarihinde yapılacak 'Menbiç' konulu toplantının ertelenebileceğini söyledi.

S-400'LERİN TESLİMATINI HIZLANDIRACAĞIZ

İki dışişleri bakanının yaptığı basın açıklamasında S-400'ler de gündeme geldi. Çavuşoğlu, "S-400'leri ne kadar çabuk alırsak o kadar iyi" ifadelerini kullanırken, Rus mevkidaşı Lavrov, "S-400'lerin teslimatını hızlandıracağız" dedi. 

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 13:23

YORUM YAZ

  • abdoabdo9 ay önce
    yeni gelen pislik işkenceci yahudi haspel
  • kemalkemal9 ay önce
    amerikan yeni dis isleri bakani türk ve müslüman düsmani...........isimiz zor....nisan da yüklü riza sarraf cezasi gelecek milyar dolar.............birsey olmaz benzini 50 kurus ...kdv yüseltin aglasin vatandas........insallah atlatiris yoksa hic iyi gitmiyecek

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018