Albayrak açıkladı: Türkiye IMF'de İcra Direktörü oldu!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin 8 ülkeden oluşan IMF ülke grubunun İcra Direktörlüğü görevini devraldığını açıkladı.

14 Ekim 2018 Pazar 10:34
Albayrak açıkladı: Türkiye IMF'de İcra Direktörü oldu!

IMF ve Dünya Bankası'nın yıllık toplantıları için bulunduğu Bali'de önemli görüşmeler gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Albayrak, "Bali'de, küresel finans kuruluşlarının ve yatırım fonlarının üst düzey yöneticilerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda Yeni Ekonomi Programımıza ilişkin sunumumuzu gerçekleştirdik. Ayrıca yine önemli küresel banka ve yatırım şirketleri ile birebir toplantılarımızı sürdürdük" ifadelerine yer verdi.

İcra direktörlüğü görevi 

Bakan Berat Albayrak açıklamasında, "Son olarak 8 ülkeden oluşan IMF ülke grubunun 'İcra Direktörlüğü' görevini Türkiye olarak devraldık. Bu görevi yürütecek olan Sn. Dr. Raci Kaya'ya başarılar diliyorum" dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ekim 2018 Pazar 10:34

YORUM YAZ

  • SERKANSERKAN5 ay önce
    herkes üzümü yiyecek sapını bize verecek yani öylemi damat bey.
  • selcuklu sinanselcuklu sinan5 ay önce
    en pis isi,,,yani insanlari icra etme isini neden Türkiye aldi ?parayi kullanan zaten gariban ülkelerdir....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019