• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

“Türkiye ile Rusya arasında sorun var” Kremlin açıklama yaptı

Yeniakit Publisher
2024-06-08 07:00:00 -
"Türkiye ile Rusya arasında sorun var" Kremlin açıklama yaptı

Kremlin Sözcüsü Peskov, Moskova ve Ankara arasında sorun olduğuna dair görüşlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Kremlin Sözcüsü Peskov, Moskova ve Ankara arasında sorun olduğuna dair görüşlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Peskov, Rus-Türk ilişkilerinin bozulduğu yönündeki izlenimin hatalı olduğunu ve ülkeler arasındaki temasların sürdüğünü belirtti.

St.Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda (SPIEF) gazetecilerle bir araya gelen Peskov, Rus-Türk ilişkilerinin bozulduğu yönünde görüşler olduğunun belirtilmesine "Bu hatalı bir izlenim. Rus-Türk temasları sürüyor, Rus-Türk ekonomi diyaloğu mevcut tüm problemlerle devam ediyor" dedi.

 

ABD, İngiltere ve onlar tarafından kurulan sözde istihbarat organlarının eşi görülmemiş bir baskı uyguladığının farkında olduklarını belirten Peskov, söz konusu organların yetkililere ve iş dünyası temsilcilerine tehditler yönelttiğinin altını çizdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Baskıya maruz kalan tek ülkenin Türkiye olmadığını, diğer ülkelerin de aynı durumdan mustarip olduğunu kaydeden Peskov, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkesinin çıkarlarını kendinden emin bir şekilde savunuyor ve bu elbette bizi memnun ediyor" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uzun süredir gündemde olan Türkiye ziyaretinin henüz gerçekleşmemesiyle ilgili sorular alan Peskov, iki ülke liderlerinin programlarını örtüştürmeyi başaramadıklarını, bu nedenle Rus liderin henüz Türkiye'ye gidemediğini anlattı.

Peskov, Rusya ve Türkiye arasında üst düzey temasların süreceğini de sözlerine ekledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Emir Timur

Elbette devletler çıkarlarına bakar uluslararası konjonktür böyle malesef lakin Rusya ile ilişkilerimiz güçlü olmalı bana deseler Fransa İngiltere mi ben Rus ortaklığı daha iyi olur derim zamanında Osmanlı Rus ilişkileri Bozan akıl içimizde ki siyonist yahudi aklı idi Fransa ile İngiltere önünü açmıştı Ruslar ve biz Türkler bu tuzağa düştük yine aynı hataları yapmayın Rusya bin kat Avrupa'dan iyidir Rusya ile ticaret ekonomi turizm sanayii ürünleri ortak üretim füze vs herşeyi yapabilirsin ama aynı işi İngiliz domuzu Fransız domuzu senle yol yürümez ama Ruslar senle iş yapar

Kafkasya

Biz tarihte Rusya ile ne yaşamışsak konjonktür gereği tarihte kalmıştır biz Rusya ile en büyük müttefik dost bir ülkeyiz öylede olması gerek zira en büyük müslüman nüfusa sahip ülkelerden ve komşumuz olan bir ülke kafir ABD gibi iki yüzlü değil Batı gibi alçak ve güvenilmez değil ufak tefek sorunlar olabilir ama Rusya ile müttefik ve dost olmalıyız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23