• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye ile Libya arasında imzalanan mutabakat İsrail'i rahatsız etti

Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti arasında imzalanan Akdeniz'de Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat, İsrail yönetiminde rahatsızlığa neden oldu.

2019-12-05 14:38:00 -
Türkiye ile Libya arasında imzalanan mutabakat İsrail'i rahatsız etti

İsrail Dışişleri Bakanlığının Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin Akdeniz'de attığı son adımların İsrail tarafından "endişeyle takip edildiği" belirtildi.

İsrail'in Yunanistan ile iş birliğine büyük önem verdiği ve Tel Aviv'in Atina yönetiminin yanında olduğu kaydedilen açıklamada, "Türkiye uluslararası deniz kanunlarını görmezden gelerek bölgede barış ve istikrarı tehlikeye atıyor. İsrail, Yunanistan'ın deniz yetki alanına tam destek verdiğini yinelemektedir ve bu hakları ihlal edecek her türlü girişimin karşısındadır." ifadelerine yer verildi. 

Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) arasında 27 Kasım'da "Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası" ile iki ülkenin uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının muhafazasını hedefleyen "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası"nın imzalandığı bildirilmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Barış ve istikrardan bahseden iki yüzlü şeytan

Sen önce elindeki masum kanları temizlemek için barış ve istikrarı Filistin ile yap kendi erimiş beyninle örnek olmaya çalışma çöplük seni
 • Yanıtla

AYH8N ERG8N8Z EWET

İsrail dış işleri bakanlılığı Türkiye uluslararası deniz kanunlarını görmezden gelerek bölgede barış ve istikrarı tehlikeye atıyor.bunu diyen fırsatçı,yayılmacı,barış kundakçısı..sözde demokrasiyle yönetilen dünyadaki şer irtifaklarının mimarı, totaliter devlet kimlikli,yolsuzlukla ceplerini dolduran cukkalı Yahudi azmanları
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23