• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye enerji üssü oluyor! Bayraktar paylaştı! Dünyanın gözü burada: Tahıl koridoru için de girişimler olacak

Yeniakit Publisher
2023-11-24 21:34:00 - 2023-11-25 00:38:19
Türkiye enerji üssü oluyor! Bayraktar paylaştı! Dünyanın gözü burada: Tahıl koridoru için de girişimler olacak

Türkiye'nin enerji alanındaki dev hamleleri devam ederken flaş bir gelişme yaşandı. Türkiye için müthiş adım atıldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar duyurdu. Dünyanın gözü burada...

.Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak Türkiye'ye geldi. 60 kişilik Rus heyet Ankara'da bir dizi temaslarda bulunuyor. Gündemde Türkiye'nin enerji üssü olması ana başlık olarak yer alırken bir diğer önemli başlık da tahıl koridoru olacak.

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak Türkiye'ye geldi. 60 kişilik Rus heyet Ankara'da bir dizi temaslarda bulunuyor.

Gündemde Türkiye'nin doğal gaz merkezi olması konusu ve tahıl anlaşması bulunuyor. Rus doğal gazının Türkiye üzerinden AB'ye aktarılması ve tahıl koridorunda yeni anlaşmalar ve rota masada yer alıyor.

ANA BAŞLIK TAHIL KORİDORU VE DOĞAL GAZ

Moskova-Ankara arasında diplomasi trafiği devam ediyor. Rus üst düzey diplomatları Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak başkanlığında Türkiye'ye geldi. Rus heyetin temasları bugün ve yarın devam edecek.

TÜRKİYE AB ÜLKELERİ İÇİN KİLİT ÜLKE OLACAK
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Önemli başlıklar masaya yatırılacak. Bunlardan ilki Türkiye'nin doğal gaz, yani enerji üssü olması konusu. Rusya'nın doğal gazının depolanarak Avrupa'ya gönderilmesi gündemde yer alıyor. Söz konusu anlaşmalar gerçekleşirse Türkiye AB ülkeleri için kilit ülke olacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rus enerji şirketi GAZPROM ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23