• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye Almanya'da operasyon mu yapacak? Erdoğan'dan flaş açıklama

Türk gazetecilerle sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün yakalanması için Almanya'da operasyon yapılabileceğinin sinyalini verdi.

2019-12-05 15:08:00 - 2019-12-05 15:14:16
Türkiye Almanya'da operasyon mu yapacak? Erdoğan'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'nin başkenti Londra'da kendisini takip eden Türk gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, Adil Öksüz'le ilgili soruya çarpıcı bir cevap verdi.

SORU: FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili bir gelişme var mı? Nerede olduğunun tespiti ve iadesiyle ilgili süreç nasıl işliyor?

Malum, şu anda tabi bunlar değişik ülkelerde seyrüseferdeler, dolaşıyorlar. Bakıyorsun sesi Belçika’dan geliyor, bir bakıyorsun Yunanistan’dan geliyor, bakıyorsunuz Almanya’dan geliyor, değişik yerlerde dolaşıyorlar. Aslında işte bölücü terör örgütünün başı nasıl getirildiyse bunları da böyle bir operasyonla getirme durumu söz konusu olursa şüphesiz ki iş çok daha rahat olacak. Ama şu ana kadar FETÖ’nün ileri gelenlerinden teslim edilenler oldu. Onları da aldık ülkemize getirdik. Hala bu konuda görüşme yaptığımız devletler var. Bazen adreslerine varıncaya kadar istihbarat örgütümüz kendilerine veriyor. Onlardan da bunun iyi niyetini görüp, bunları alabilirsek tabi ki İçişleri Teşkilatımız, İstihbarat Teşkilatımız bunları alıp getirme imkanına sahip. Ta Afrika’nın ücra köşelerinden alıp geldiğimiz gibi. Durmuyoruz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mesut Sarp

Reiz,FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün yakalanması için Almanya'da operasyon yapılabileceğinin sinyalini vermeni degil inşaallah haini alıp Amanyadan getirdik haberini bekliyoruz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23