Turkish Cargo ilk çeyrekte büyümeyi sürdürdü

Hava kargo operasyonlarına, "dual hub’" olarak Atatürk ve İstanbul havalimanlarından devam eden Turkish Cargo, 2019’un ilk çeyreğinde büyümeye devam etti

23 Mayıs 2019 Perşembe 10:16
Turkish Cargo ilk çeyrekte büyümeyi sürdürdü

İSTANBUL (AA) - Turkish Cargo, 2019'un ilk çeyreğinde küresel hava kargo pazarında yaşanan daralmaya rağmen büyümesini sürdürdü.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, hava kargo operasyonlarına, "dual hub’" olarak Atatürk ve İstanbul havalimanlarından devam eden Turkish Cargo, 2019’un ilk çeyreğinde büyümeye devam etti.

Şirket, yılın ilk çeyreğinde küresel hava kargo pazarında yaşanan daralmaya rağmen büyümesini sürdürürken pazarın yüzde 3,1 daralma gösterdiği 2019 yılının ilk üç ayında WACD (World Air Cargo Data) verilerine göre, satılan kargo tonajında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,6'lık artış gerçekleştirdi.

Açıklamaya göre, Turkish Cargo bu başarısıyla WACD listesinde 7. sıradaki yerini korurken zirveye yükselişi için ise kararlılığını gösterdi.

WACD’nin ilk çeyrek bölgesel verilerine göre Turkish Cargo en önemli büyümeyi Asya ve Amerika pazarında yaşadı. Kargo şirketi, satılan tonaja göre Asya’da pazar yüzde 4,4 daralırken yüzde 15,4, Amerika’da pazar yüzde 3,1 daralırken de yüzde 29,1 büyüme başarısı sergiledi. Şirket, hava kargo hizmeti sağladığı tüm bölgelerde ise olumlu sonuçlar elde etti.

Uçuş ağına eklediği yeni destinasyonlarla dünyayı çevreleyen THY'nin kargo taşıma kapasitesi ile 124 ülkede toplam 309 şehre ulaşan, buna ek olarak, kargo uçağı filosuyla 88 noktaya direkt kargo uçuşu gerçekleştiren Turkish Cargo, mevcut altyapısı ve gerçekleştirdiği yatırımlarla hizmet kalitesini artırıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 10:16

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Haziran 2019