- Turkcham, Macaristan'daki Türkleri iftarda bir araya getirdi

Macaristan'da, Türk sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve iş adamları Turkcham'ın iftarında buluştu

23 Mayıs 2019 Perşembe 00:10
- Turkcham, Macaristan'daki Türkleri iftarda bir araya getirdi

BUDAPEŞTE (AA) - Macar-Türk İş adamları Odasının (Turkcham) Budapeşte'de verdiği iftarda ülkede faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve iş adamları bir araya geldi.

Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay, iftarda yaptığı konuşmada, Turkcham'ın ülkedeki Türkleri bir araya getirdiğini ve bunun birlik ve beraberlik için çok önemli olduğunu söyledi.

Konuşmasında Türkiye ve Macaristan arasındaki ilişkilere de değinen Büyükelçi Oktay, ''Macaristan ile gayet güzel bir iş birliğine sahibiz. İki ülke arasında siyasi düzeydeki temaslar son yıllarda ciddi bir ivme kazandı. Bu iş birliğinin daha da artmasını bekliyoruz.'' dedi.

Turkcham Başkanı Suat Karakuş ise 19 yıldan beri her yıl iftar programı düzenlediklerini belirterek bu yıl da etkinliğe gösterilen ilgiden dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.

Yurt dışında 5 milyondan fazla Türk'ün yaşadığını ve Türkler arasında iş birliğinin önemli olduğunu vurgulayan Karakuş, sadece Avrupa'da 140 binden fazla Türk sivil toplum kuruluşunun olduğuna dikkati çekti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 00:10

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Haziran 2019