Seçim 2019 Sayfası

Öztürk Yılmaz, saat 11'de basın toplantısı düzenleyecek

Türkçe ezan tartışmasıyla tepkilere neden olan CHP'li Milletvekili Öztürk Yılmaz, bugün saat 11'de basın toplantısı düzenleyecek.

09 Kasım 2018 Cuma 10:25
Öztürk Yılmaz, saat 11'de basın toplantısı düzenleyecek

CHP'li milletvekili Öztürk Yılmaz 'Andımız' tartışılırken olaya farklı bir boyut kazandırıp ezanın Arapça okutulmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. Yılmaz, "Ezan Türkçe okusun ben anlıyım. Kur'an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun" ifadelerini kullanmıştı.

Disipline sevk edildi

Olayın ardından CHP Disiplin Kurulu'na sevk edilen Öztürk Yılmaz, konuyla ilgili kendisini savunmak için basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

Saat 11'de açıklama

Yılmaz, toplantıyı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gerçekleştirecek. Saat 11'de açıklama yapacağını duyuran Öztürk'ün konuyla ilgili iddiasını sürdürüp sürdürmeyeceği merak ediliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 10:25

YORUM YAZ

 • MusulMusul5 ay önce
  2014te işidin elinde esir kalan büyükelçi şimdinin m. Vekili. Herkes namaz kılarken bu herif incil okuyormuş normal
 • 145314535 ay önce
  Dile getirdiği o ifadelerin partiye zarar vereceğini bu zat'ı yöneten ve yönlendirenler çok iyi biliyordu,parti yöneticileri de seçimler öncesi bu açıklamaların sıkıntı yaratacağını ve erken yapılmış br hamle olduğu kanââtine vardılar ve çıkıp kıvırmasını istediler bu da çıkıp kıvıracak yani,yoksabir çoğunun beklentisi ve temennisi bu yönde zaten.Tarihde kayıtlı olan gerçeklerle sabittir bu durum.
 • Akbulut ilAkbulut il5 ay önce
  Bugün cuma önce bir cuma namazına gitsin ondan sonra basın toplantısı yapsın ezanı Türkçe yapıyorsa süreleri nasıl. yapacak onu anlatsın bu CHP kafası çok iyi yapar bunlar da kafayla bu uzaya bile gider bunlar CHP boşuna harcanıyor
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM5 ay önce
  bu adam şia mı acaba.k.kılıçdaroğlunun tayfası.namaz kılmazlar ezanla uğraşırlar.esad gibi azınlık olarak memleketi ele geçirmeye çalışıyorlar.sonra ırak suriye gibi ehli sünneti sindirmekve karışıklık çıkarmak müslümanlara eziyet etmek ilk işleri.birde kendilerini ATATÜRK ÇÜ maskesiyle saklayıp insanları kandırmaya çalışıyorlar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019