Türk ve Azerbaycanlı öğrenciler, iftarda bir araya geldi

Azerbaycan’daki Türk ve Azerbaycanlı öğrenciler, iftarda bir araya geldi.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:03
Türk ve Azerbaycanlı öğrenciler, iftarda bir araya geldi

Azerbaycan’daki Türk ve Azerbaycanlı öğrenciler, iftarda bir araya geldi.


Türkiye Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği ve Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi tarafından düzenlenen iftara Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Türkiye Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Mahmut Ağırman, Türk kurum, kuruluşlarının temsilcileri başta olmak üzere çok sayıda Türk ve Azerbaycanlı öğrenciler katıldı.


Öğrencilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, ”İlk defa böyle öğrencilerimizle bir aradayız. Ramazanlar bizleri bir araya getiren, birlikte olmamızı sağlayan, ruhlarımızın huzur bulduğu 11 ayın sultanı. Bu Ramazan dolayısıyla sizlerle birlikte olmak benim için büyük bir mutluluk” ifadelerini kullandı.


Türkiye Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Mahmut Ağırman, ”Bugün bizler gönüllerimizi aynı sofrada buluşturuyoruz. Azerbaycan ve Türkiye arasındaki sevgi, aşk, muhabbet asla bitmeyecektir” dedi.


İftardan sonra öğrencilere hediye paketleri dağıtıldı ve öğrenciler Büyükelçisi Erkan Özoral’la sohbet etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:03

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019