• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türk Milli denizaltısı Yunanistan'ı panikletti! Türkiye paniği: Fark açıldı diye çılgına döndü! İşte sürecin perde arkası

Yeniakit Publisher
2024-02-26 19:40:00 - 2024-02-26 19:53:00
Türk Milli denizaltısı Yunanistan'ı panikletti! Türkiye paniği: Fark açıldı diye çılgına döndü! İşte sürecin perde arkası

Yunan basını Türk savunma sanayisindeki gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Türk denizaltılarının modernizasyonunu gündeme taşıyan Yunan basını, iki ülkenin donanmaları arasındaki farkın açılacağına vurgu yaptı.

Yunanistan, Türkiye'nin savunma alanındaki atılımlarını yakından takip ediyor. Türk denizaltılarının modernizasyonu Yunan basınının gündeminde. Yunan gazetelerine göre, Preveze ve GÜR denizaltıların modernizasyonu ile iki ülkenin donanmaları arasındaki fark açılacak.

"Türkiye 4 denizaltısını modernize etti, giderek Yunan donanması ile farkı açıyor"

Yunan haber sitesi Naval Defence Türk Deniz Kuvvetleri'nin denizaltılarını son teknolojiye uygun şekilde yenilemesini bu başlıkla duyurdu.

Preveze ve GÜR denizaltıların yerli ve milli sistemlerle modernize edileceğini yazdı.
Türk ve Yunan donanması kıyaslanarak iki ülke arasında savunma alanındaki farkın gittikçe açıldığına işaret edildi.

"10 yıl içinde Türkiye'nin denizaltı filosunda 14 gemi olacak, Yunan donanması ise muhtemelen 5 denizaltı ile sınırlı kalacak" bilgisine yer verildi.
Ta Nea gazetesi de, Türkiye'nin denizaltılarını yerli ve milli sistemlerle modernize ettiğine dikkati çekti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Türkiye'nin 2030'a gelmeden 16 modern ve modernize edilmiş fırkateyne sahip olmayı hedeflediğini hatırlattı.

Haberde "TCG Anadolu'nun yanı sıra daha büyük bir uçak gemisi, 18 denizaltı ve 4 korvet daha inşa etmeyi planlıyor" denildi.

AKINCI DA GÜNDEMDE

İlk uçuşunu başarı ile yapan, İnsansız Hava Aracı Bayraktar AKINCI C de Yunan basınının gündeminde.Ethnos gazetesi gelişmeyi "Türkiye'nin yeni İHA'sı ilk testi geçti" başlığı ile duyurdu.

Akıncı C'nin deniz üzerindeki hedeflerini başarıyla vurduğu belirtildi.

Yunan haber sitesi Flight Türkiye'nin daha da güçlü İHA'larını sahaya sürdüğünü vurguladı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

osmanli

Bu haber CHP, laikler ve HDP icin hic iyi olmadi. simdi yunandan daha fazla kahrolmuslardir cunku kendilerine verilen gorevi yerine getiremediler. neydi o gorev: Turkiyeyi savunma ve agir sanayiide durdurmak.

Ömer

Yunan , Ermeni , Rum bunlar bize rakip olamaz . ABD nin kuklaları bunlar . Onun için yok Yunan panikledi yok Yunan şöyle . Bunlar çok Türkiye’yi oyalamamalı . İşimize bakalım . Fareler cirit atar ama kapana kısılır .
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23