Tüm dünyada ‘son dakika’ Stephen Hawking hayatını kaybetti

Ünlü fizikçi ve yazar Stephen Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti.

14 Mart 2018 Çarşamba 07:05
Tüm dünyada ‘son dakika’ Stephen Hawking hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü fizikçi ve yazar Stephen Hawking 76 yaşında hayatını kaybetti.

Hawking'in ölümünü aile sözcüsü duyurdu. Hawking'in çocukları, Lucy, Robert ve Tim yaptıkları açıklamada derin üzüntü duyduklarını belirtti.

Stephen Hawking, Cambridge Üniversitesinde öğrenciyken yakalandığı motor nöron hastalığı Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) nedeniyle vücudunun neredeyse hiçbir kısmını kullanamıyor ancak kendisi için özel olarak geliştirilen bir bilgisayar sistemi iletişim kuruyordu.

Araştırmaları 40'ın üzerinde dile çevrilen Hawking, bilim çevrelerinde Albert Einstein'dan sonraki en büyük deha olarak görülüyor. Ünlü İngiliz bilim adamı Hawking, kuantum fiziği ve kara delikler üzerine yaptığı geniş kapsamlı çalışmalarla tanınıyordu.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 07:05

YORUM YAZ

 • behnan tanerbehnan taner9 ay önce
  arkadaş siz nasıl insanlarsınız yahu. yorumlara bak. biri diyor ki nasıl çocuğu var, enteresan. alı hastalığı ile ilgili farkındalık kampanyası işe yaramamış demek ki. nasıl bir zihniyet bu, biz ne ara böyle kötü niyetli insanlar olduk da adamın çocuğunu sorguluyoruz. alas hastalığı zamanla ilerleyen bir hastalık, Yanni hastalık sende de ortaya çıkabilir gk. bunu açıklıyor olmak bile utanç verici. sevgili Atalay, adam ömrünü bilime adamış, insanlığı bir adım da olsa ileri götürmek için ömrünü vermiş. sen göbeğini kaşıyarak adam hakkında ahkam kesiyorsun, kendini sırf müslüman olduğun için ondan üstün görüyorsun. allah seni affetsin. bu kadar emek harcadım uzun uzun yazdım, yayınlanmazsa günahı boynunuza.
 • aykutaykut9 ay önce
  Atalay bey siz Stephen Hawking i tanıyormuydunuz ?Size biraz bol gelir.
 • atalayatalay9 ay önce
  :) üzüldüm diyemicemküfrüyleberaber ateşe doğru , Allahı bulamamış profzekaahmak ve aciz acınacak haldeki yaratıktanbaşka bir şey değildir elindeki iilimle bulamayan
 • ahmet ceylanahmet ceylan9 ay önce
  İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN ALLAHTAN GELDİK ALLAHA DÖNECEĞİZ YANİ ECEL GELDİĞİ ZAMAN NE ÜNLÜ DER NEDE ÜNSÜZ
 • gkgk9 ay önce
  vücüdunun hiç bir yerini kullanamıyor ama üç çocuğu var enteresan

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Aralık 2019