• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TSK'ya destek verecekler! Harekat öncesi yüzlerce asker Türkiye'ye geldi!

TSK'nın Suriye'deki terör gruplarına yönelik harekatı öncesi, Suriye Milli Ordusu'na bağlı askerler Türkiye'ye ulaştı. Suriye Milli Ordusu'na bağlı 14 bin kişilik Hamza Tümeni de Türkiye'ye doğru yola çıkmıştı.

Yeniakit Publisher
2019-10-09 11:37:00 -
TSK'ya destek verecekler! Harekat öncesi yüzlerce asker Türkiye'ye geldi!

PKK/YPG terör örgütünün kontrolünde olan ve Güvenli Bölge oluşturmak maksadıyla Suriye'nin kuzeyine düzenlenecek operasyon için Suriye'nin Azez ve El Bab kentinden yola çıkan Suriye Milli Ordusu, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine ulaştı.

PKK/YPG terör örgütünün kontrolündeki Suriye'nin kuzeyine düzenlenecek operasyon için Suriye'nin Azez kentinden yola çıkan Suriye Milli Ordusu askerleri ile silahlarını taşıyan konvoy, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine ulaştı.

Yaklaşık 150 araçtan oluşan konvoy, Kilis'ten geçerek Şanlıurfa'ya geldi.

Öte yandan Hamza Tümeni'ne bağlı 14 bin askerin daha Türkiye'ye geleceği ve Ceylanpınar'da konuşlanacağı belirtildi. Savaşçıların TSK'nın düzenleyeceği harekâta peyderpey katılacağı öğrenildi.

Harekat

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump pazar gecesi telefonda görüşmüş ve ertesi gün Beyaz Saray, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG'ye karşı düzenleyeceği operasyona yeşil ışık yakmıştı. Washington Yönetimi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte düzenleyeceği operasyonun önündeki engel olarak görülen Amerikan askerlerini bölgeden çekmişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ahmet koçak

ALLAH c.c tez zamanda büyük zaferler nasib eylesin,bir aslanın bile burnu kanamadan dönsünler İNŞAALLAH.AMİN...
 • Yanıtla

tanyeri17

işte gitsin suriyede savaşsın diyen sözde yerli aklı evveller, bak bunlar beğenmediğiniz suriyelilerin abileri amcaları..türkiyenin yanında savaşa katılıyorlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı