TSK o görüntüleri paylaştı! Teröristler ve mühimmat aracı böyle imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, dün Irak'ta PKK'lı teröristlere yönelik gerçekleştirdiği hava harekatı esnasında etkisiz hale getirilen teröristlerin ve imha edilen mühimmat ikmal aracının görüntülerini paylaştı.

01 Eylül 2018 Cumartesi 15:06

Türk Silahlı Kuvvetlerinin dün Irak’ın ZapBölgesi’nde PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen hava harekatının görüntülerini paylaştı.

İLK ÖNCE 6 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİYOR

Görüntülerde, başlangıç noktasından itibaren takip edilen ve yurt içindeki örgüt mensuplarına mühimmat, silah ve patlayıcı takviyesi yapmak üzere sınır bölgesine yaklaşan bölücü terör örgütüne ait bir mühimmat ikmal aracının imha edilmesi yer alıyor. Ayrıca hava harekâtında ilk olarak araç civarında bulunan altı silahlı bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmesi, ardından ise ikmal aracının tam isabetle vurulması yer alıyor.

Aracın mühimmat ve patlayıcı yüklü olduğu vuruştan sonraki şiddetli patlamalardan anlaşılıyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 01 Eylül 2018 Cumartesi 15:06

YORUM YAZ

  • fahrettinfahrettin6 ay önce
    universiteker arastirsin, patlyacisi maddelerin hangi frekvansta ateslenip patladigini bulsunlar, onu silaha dönüstürsün, savunma sirketlerimiz.
  • vatansevervatansever6 ay önce
    Vurun yiğitlerim

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019