Trump'tan bomba itiraf! Savaşı ABD derin devleti istiyor

Washington-Tahran arasında gerilim her geçen gün artarken Trump’tan, ABD’deki derin devleti işaret eden çarpıcı bir itiraf geldi. İran ile bir sıcak çatışma istemediğini belirten Trump, ülkedeki askeri-endüstriyel kompleksin sürekli savaş istediğini ve kendisini savaşa zorladığını söyledi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 07:21
Trump'tan bomba itiraf! Savaşı ABD derin devleti istiyor

ABD ile İran arasında gerilim, savaş boyutuna varacak mı endişeleri sürerken, ABD Başkanı Donald Trump’tan sürpriz bir çıkış geldi. Amerikan Fox News televizyonuna mülakat veren Trump, askeri endüstriyel kompleksi işaret ederek, kendisini “İran’a savaş açmaya zorlayanlara” sitem etti. İran’ın uzun zamandır sorun olduğunu belirten Trump, İran’la savaşa girmek istemediğini belirtti. Sunucunun “İran ile bir çatışmanın peşinde olmadığınıza dair halka güvence verebilir misiniz?” sorusuna Trump, “19 yıldır devam eden bu savaşlarla ilgili konuşan benim. İnsanlar (ABD’nin savaştıkları) halen oradalar. Kendinizi kandırmayın, bu ülkede bir askeri-endüstriyel kompleks var, bunlar sürekli savaş istiyorlar” yanıtını verdi.

Suriye’den örnek verdi

Trump’ın askeri-endüstriyel kompleksin savaş isteğine Suriye örneğini vermesi dikkat çekti. ABD Başkanı, “(Suriye’den) Askerlerimizi geri getirmek istiyorum diyorum, insanlar çılgına dönüyor. Şu Washington’da öyle insanlar var ki hiçbir yerden çıkmak istemiyorlar. Tamam geride birkaç yüz asker bırakacağım diyorum artık. Ama onlara kalmış olsaydı binlerce asker daha gönderirlerdi” ifadelerini kullandı.

Ekonomileri çöküyor

İran ile mevcut gerilimi Twitter hesabından da değerlendiren Trump, “yeni müzakereler için Tahran’a ulaşmaya çalıştığı” şeklindeki haberleri reddetti. Twitter mesajında bu yöndeki iddiaların doğru olmadığını kaydeden Trump, “İran ne zaman hazır olursa o zaman bizi arayacaktır. O zamana kadar ekonomileri çökmeye devam edecek.” değerlendirmesini yaptı. İran halkı için çok üzücü bir durum” ifadesini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 07:20

YORUM YAZ

 • iskenderiskender1 ay önce
  Deccal ve dünyaya dağılmış yecuc ve mecuc'lar bunlar işte, âyet onları çok açik ve net bir şekilde açikladı "yecuc ve mecuc'lar burada bozgunculuk çikartıyor"Peki kim bunlar !!! Allah insanoğlundan sadece bu yahudi kavmini LÂNETLEDİ.Onbinlerce senedir satanist yahudiler dünyayi gargat ağacı ve taşların arkasına gizlenmiş yönetiyorlar gargat ağacı ve taş, mecazi anlamdadır,yani süber güçlerin arkasına sığınıp onların gücüyle insanoğluna dilediğini yapıyorlar veeeeee yolun sonu geldi, ELHAMDÜLİŞLÂH.
 • veliveli1 ay önce
  Şerefsizler gidip İran kadınlarının ırzına geçecekler. Birinci sebebi bu. İkincisi talan yapacaklar. Üçüncüsü, macera yaşayacaklar. Dördüncüsü, kimseye söylemiyorlar ama bazı silahları ilk defa kullanacaklar. Beşincisi de şov. Ama bedeli çok şiddetli olabilir. İş 3. Dünya savaşına kadar gidebilir. Bu savaş Akdeniz'den değil de İran'dan başlayabilir.
 • ihsanihsan1 ay önce
  dünyayı kana bulayan pentagon ve savaş sanayicileri katiller bunlar trump başkansan mani olsana
 • Gören Gören 1 ay önce
  O ülkenin başına geçenler sadece kukla. Gelen kim olursa olsun pentgonun emir ve kurallarına göre hareket etmezse ipi çekiliyor....
 • Hasan cemalHasan cemal1 ay önce
  Yehudının, tam azdıgı zamandayız. yuce rabbım, ınsanları yehudının serrınden korusun. ınsanlara, aklı salım dusunmek nasıb etsın.Amın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019