Trump: Erdoğan'a teşekkür ediyorum

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Brunson'un serbest bırakılmasıyla ilgili olarak "Erdoğan'a teşekkür ediyorum." dedi.

13 Ekim 2018 Cumartesi 17:18
Trump: Erdoğan'a teşekkür ediyorum

ABD Başkanı Donald Trump, serbest kalan Rahip Brunson'la ilgili bir paylaşımda bulundu.

Twitter hesabı üzerinden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı mentionlayarak (menşın) bir açıklama yayınlayan Trump, "Türkiye tarafından bırakılan Pastor Brunson bu öğleden sonra Oval Ofis'te benimle birlikte olacak. O zor bir tecrübe yaşamış harika bir Hristiyan. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardımları için teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye'ye zeytindalı

Trump açıklamasında, "Brunson'ın serbest bırakılması için Türkiye ile bir anlaşma yapılmadı. Ben rehineler için anlaşma yapmam. Yine de ABD tarafında bir takdir var ve bu adım ABD ile Türkiye ilişkilerinin iyi, belki de harika bir yola girmesine neden olacak" ifadelerine yer verdi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 17:18

YORUM YAZ

 • uyan tcuyan tc5 ay önce
  trumpla brunson davasındaiyi paslaşıp.. nin şey tc nin kalesine gol attılar
 • hermeshermes5 ay önce
  ahmet adlı şahıs; sen ne diyon la :)
 • BorluBorlu5 ay önce
  Trump kendi açsındanbağımsız Türk yargısına bu kararından dolayı teşekkür etse neyse.. Hadi diyelim adalet yerini buldu hakikat açığa çıktı desin. Hayır öyle olmadı. Trump Erdoğana teşekkür etti. Bağımsız Türk yargısını sözleriyle öyle bir bağladı ki ancak bu kadar aşağılanır.
 • a.a.5 ay önce
  c başkanına yardımlarınad dolayı teşekkür etmiş.ne yardımıymış bu?
 • ahmetahmet5 ay önce
  O bir CİA ajanı ve evanjelik-siyıonist... bu hedefler için Türkiyenin güvenliği aleyhine faaliyet gösterdiğinden pkk -fetö terörüne yardım ettiğinden Türk Yargısı tarafından MAHKUM edildi... İLK KEZ BÖYLE BİR KARAR ve tutuklama ile karşılaştı tarihinde ABD çok şaşkın... eski vesayet günlerinde bunlar olmazdı!!! Bundan sonra YENİ TÜRKİYE nin BAĞIMSIZ VE EGEMEN GÜÇLÜ bir devlet olduğunu dikkate alarak hareket edeceksiniz...özellikle ülkemiz-milletimizin menfaatleri ve güvenliği ile ilgili kararlar alırken...özellikle ortadoğuda, özellikle müslümanlarla ilgili, özellikle dünyanın her tarafında mazlum, masum tüm insanlarla ilgili kararlar alırken dünyanın 5 ten büyük olduğunu haykıran bir Türkiye olduğunu unutmayacaksınız...
 • rakimrakim5 ay önce
  biri yargı bağımsız mı demişti? Bir ülke hiç bu kadar aşağılanmamıştı. Yazıklar olsun. Birilerinin yahudi uşşağı olduğu tescillendi.
 • muhjaiddinmuhjaiddin5 ay önce
  dostum trump mı diyeceğiz şimdi:DDD
 • Ankaralı AhmetAnkaralı Ahmet5 ay önce
  Hani yargı bağımsızdı.
 • abdullah korkmazabdullah korkmaz5 ay önce
  trump ve amerika dostumuz mu oldu şimdi yani? aylardır etmediğimiz hakaret kalmadı.
 • ali Taşali Taş5 ay önce
  Bagımsız adalet !

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019