Trabzonspor'dan Aykut Demir açıklaması

Trabzonspor, kulüpten 9 milyon 815 bin lira tazminat almaya hak kazanan Aykut Demir hakkında bir açıklama yaptı.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 08:35
Trabzonspor'dan Aykut Demir açıklaması

Bir dönem Trabzonspor'da oynayan ancak "Yağ ölçüm testine geç gelmesi" nedeniyle sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilen Aykut Demir, konuyu TFF'ye taşımış ve 9 milyon 815 bin lira almaya hak kazanmıştı.

Bordo-mavili kulüp, Aykut Demir'in parasını faiziyle birlikte talep ettiğini açıkladı.

İşte Trabzonspor'un yayınladığı duyuru:

SÖZLEŞMESİ TEK TARAFLI FESHEDİLMİŞTİ

Kamuoyunun bildiği üzere; geçmişte kulübümüzde forma giyen ve ilgili dönemde ‘’Yağ ölçüm testine geç gelmesi’’ nedeniyle sözleşmesi tek taraflı olarak fesih edilen Aykut Demir, feshini TFF’ye taşımış, beraberinde UÇK ve Tahkim Kurulları kulübümüzü haksız bularak 9 milyon 815 bin 580 TL ödemeye mahkûm etmiştir.

Yönetim Kurulumuz, diğer tüm girişimlerinde olduğu gibi memleket ve Trabzonsporluluk hassasiyetini ön planda tutarak ilgili futbolcuya son güne kadar tazminatı için indirim veya taksitlendirme taleplerini iletmiştir.

FAİZİ DE TALEP ETTİ

Ancak; yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz Trabzonlu futbolcu tüm iyi niyetli taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı – faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir! Bunun üzerine kulübümüz, ilgili futbolcuya ciddi bir kısmı faiz ve kur farkından oluşan 9 milyon 815 bin 580 TL’lik tazminat tutarını bugün itibariyle tek seferde ve peşin olarak ödemiştir.

Bu vesileyle; ilgili futbolcu başta olmak üzere geçmiş dönem Yönetim Kurulları ve Başkanların eylemleri sonucunda kulübümüzün ödemek zorunda olduğu, Süper Lig için lisans almamıza engel teşkil eden toplamda 23 milyon 989 bin 262 TL’lik ödemenin bugün itibariyle gerçekleştirildiğini tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 08:35

YORUM YAZ

 • turan akyıldızturan akyıldız7 ay önce
  Editorden: Mesajınız alınmıştır. )
 • hüseyinhüseyin7 ay önce
  Burda iki taraf da yanlış yapmış iki taraf da günaha ortak olmuştur .Aykut demir gibi bir Sofinin böyle bir talepte bulunması şaşırtıcı peşinden gittiği hocalarına sorsa kesinlikle böyle hareket etmezdi
 • ALİCANALİCAN7 ay önce
  Adamın yaşantısına bakıp faiz almaz diyorsun,isteyince koz olarak ortaya atıyorsun ayıp..! Türkiyede gecikmiş paraların mahkemece alınması için açılan davalar hep böyledir bunları avukatlar yapar ve avukatlar ne kadar çok para alırlarsa o kadar komisyon alır
 • mehmet ustamehmet usta7 ay önce
  borcunuzu öderken mi faiz hassasiyetli bir kulüp oldunuz?
 • enesmahmutenesmahmut7 ay önce
  ...bu mesele ile ilgili fetvayı sordunuz mu, belki caiz, belki başka bir maslahat var, belki yalan haber... hiç olmadı bu iş...
 • hsyn2802hsyn28027 ay önce
  Saçma sapan nedenlerle insanları mağdur edin ondan sonra karşı taraftan iyi niyet bekleyin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019